Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. W ramach ProstejPaczki można włączyć realizację zamówienia przed przygotowaniem listu.. Realizować można jako WZ, PA, PAi, FS, PA + FSd albo bez dokumentu. Aby to faktycznie działało "jednym kliknięciem" to trzeba w zamówieniu mieć zapisany typ dokumentu docelowego (np. w polu własnym słownikowym lub w podtytule). - wtedy ProstaPaczka przygotuje dokument przez mechanizmy Sfery. Aby list wystawił się do odpowiedniego przewoźnika to też trzeba w zamówieniu wskazać do którego (np. w uwagach, polu własnym, formie płatności). Przy takich warunkach wystarczy zeskanować numer zamówienia (np. skanerem klawiaturowym) a ProstaPaczka najpierw zrealizuje ZK a jak się to uda to od razu wydrukuje etykietę kurierską.
 3. Rachunek bankowy przypisany jest do formy płatności. Wybierając formę płatności np. "Przelew EUR" można automatycznie wydrukować rachunek euro. Trzeba jeszcze w konfiguracji wzorca wydruku wyłączyć drukowanie rachunku w sekcji Sprzedawca, ponieważ tam drukuje się zawsze rachunek podstawowy. Nie wiem o jakie dokładnie zmiany chodzi, ale z pewnością da się je wprowadzić korzystając z zaawansowanej edycji wzorca wydruku (Popraw wzorzec we wzorcach wydruku) w taki sposób, że będzie to jeden wzorzec, który będzie drukował inne dane w zależności od magazynu. Tylko proszę wziąć pod uwagę, że w nexo jedna faktura może realizować wydania z wielu magazynów. Co w takiej sytuacji?
 4. Ostatni tydzień
 5. Dobry wieczór, bardzo proszę o informację czy się da, a jeśli tak, to gdzie można w Subiekcie nexo Pro ustawić osobne wzorce dla: a) magazynu, z którego wystawiany jest dokument b) waluty dokumentu Jedyne miejsce, które zauważyłam, gdzie można przypisać wzorzec do kartoteka Klientów, ale to niestety nie załatwia sprawy. Główną potrzebą jest możliwość drukowania innego numeru rachunku bankowego w zależności od waluty dokumentu (to b)) a odnośnie magazynu jest więcej danych, które powinny być różne dla każdego z nich. Z góry dziękuję za podpowiedź.
 6. Witajcie, stawiam piwo komuś kto da trafną poradę. Mam Sello i mam Subiekta, potrzebuję w jakiś sposób oznaczyć produkty które się sprzedają za pośrednictwem Sello(w domyśle allegro). Najlepiej do pola własnego:) Ewentualnie nadać tym zamówieniom jakąs kategorię abym w subiekcie mógł to przy odpowiednim zestawieniu zobaczyć. Co chcę osiągnąć: wiedzieć które pordukty sprzedają mi się na allegro i w jakiej liczbie. pozdrawiam
 7. Funkcja pozwalana na przesłanie dokumentów tylko przez klienta biura wykorzystując konto Insert, przydałaby się funkcja przesyłania dokumentów przez biuro z wykorzystaniem skanera , czy taka możliwość jest przewidziana?
 8. niestety do formy platnosci dziala ale nie dziala do cen.. zmienia mi ceny i walute przy edycji lub zmianie danych kotrahenta.
 9. z flaga sobie poradzilem i z mailem.. ale telefonu nie moge znalezc.. moze jednak ktos podpowie?:)
 10. To nie zamieszanie z EAN, na etapie aktualizacji różnych parametrów specyficznych Sello usuwa mi producenta wpisanego ręcznie
 11. Wszystko pięknie działa. Pobranie specyficznych z Allegro oraz pobranie jeszcze raz ocerty z Allegro rozwiązuje problemy. Z innej beczki. A propos specyficznych. Jak się poda producenta "INNY" - to Allegro dodaje nowe okienko "PRODUCENT - PODAJ WARTOŚĆ" do wpisanie ręcznie nazwy Producenta. Sello póki co takiego czegoś nie obsługuje, co sprawia mi duży problem, chyba też Sello usuwa ten parametr specyficzny, jak się go ustawi ręcznie przez ALlegro, przynajmniej w kilku ofertach mi to choroba zniknęło, ale może to przez zamieszanie z EAN. Prośba o pilną implementację. Dziękuję
 12. Fajnie byłoby, jakby dla podmiotu z wybranym okresem rozliczeniowym VAT "zwolniony", do kpir kwoty brutto się przenosiły. Chyba, że można to gdzieś ustawić.
 13. A w USTAWIENIA > SŁOWNIKI > ...SPOSOBY WYSYŁKI do jakiej dostawy w Sello masz podpietą allegrową dostawę DPD?
 14. Adres wysyłki widnieje jako adres dokumentowy (prywatny właściciela). Po zmianie adresu na paczkomat i wpisaniu danych (sello zaciąga automatycznie) nie da się zapisać takiej paczki.
 15. Takie funkcjonalności w standardzie posiada Nexo pro.
 16. Sprzedaje podłogi i drzwi, 90% klientów kupuje je z montażem, wtedy na całość z 8% vat, na fakturze 1 pozycja: usługa montażowa pkob11.., wystawiamy fakturę na usługę, jak ściągacie towar ze stanu w takim przypadku?
 17. Da się jednym klikiem to zrobić, tylko trzeba zamówić odpowiednie rozwiązanie. Jak coś mam bazę do realizacji takiej funkcji z użyciem Sfery
 18. Pytanie czy Delphi to jest dobry kierunek. Zdecydowanie polecam C#...
 19. Hmmmm. Przyznam się, że nie wiem. Ale gdy instalowałem pełną Smart Paczkę, to pojawiła się informacja o kompatybilności Smart Paczki z Sello w wersji 1.17. Obecnie mam wersję 1.35.1. Może być, że Smart Paczka nie potrafi przeczytać nowej bazy Sello.
 20. Niestety. Sello ma zaimplementowane API tylko dwóch przewoźników: InPost i Geis. Jeśli chcesz korzystać z innych, to niestety trzeba posiłkować się oprogramowaniem firm trzecich. @Bartosz Rosa Pytanie. Czy kiedykolwiek macie w planach implementację API inny przewoźników (DPD, Poczta Polska, DHL itd.) ? Chyba nie jest to jakoś bardzo skomplikowane?
 21. Ale komunikat, o którym Pan wspomina (przyp. „Dokument jest wystawiony na innym oddziale niż przypisany do drukarki fiskalnej”) to tylko forma ostrzeżenia i nie blokuje fiskalizacji. Oddział jest parametrem wykorzystywanym w schemacie wyboru urządzenia na określonym stanowisku pracy, a sam sposób wyboru urządzenia zależy od ustawień w konfiguracji stanowisk pracy.
 22. Trudne nie jest, ale mogłoby być szybciej. Np. Klient zamawia komputer. W zamówieniu są wszystkie podzespoły, ale na fakturze klient chce mieć 1 pozycję: Komputer PC. Czyli: 1. drukuję zamówienie, 2. Tworzę komplet z towarów w zamówieniu (przepisuję kody) Myślałem, że można by jakoś jednym kliknięciem: zrealizuj towary z zamówienia jako składniki kompletu.
 23. Dzień dobry, Użytkuję program Kadry &Płace 31.0.0 (3698) oraz Płatnika w wersji 10.02.002 z wersją metryki 202. W RCA dla wszystkich pracowników ze składkami różnymi od zera po zaimportowaniu danych do Płatnika i weryfikacji danych pojawia się błąd krytyczy: Pole Łączna kwota składek musi równać się sumie pól: Kwota składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe finansowane przez ubezpieczonego, płatnika, budżet państwa, PFRON i Fundusz Kościelny. Sumuję ręcznie kwotę tych składek i jest poprawna, nie wiem w czym problem. Widzę tylko, że w poprzedniej deklaracji to pole ma nr 28 a obecnie 29 Załączam PRINT-SCREEN RCA.odt
 1. Załaduj więcej aktywności
×