Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją 15.07.2019 we wszystkich miejscach

 1. 1 punkt
  Dla mnie nie czyszczenie bazy nie jest obecnie krytyczne, bez problemu mogę poczekać do końca tygodnia.
 2. 1 punkt
  Podbijam temat: jako, że dalej nie rozumiem powodu, dla którego w kartotece klienta możemy ustawić wszystko za wyjątkiem preferowanej indywidualnej stawki VAT, do której przepisywane są wartości z zapisu w KPiR. Schemat jest daremną funkcją ze względu na ograniczoną ilość skrótów (abstrahując od potrójnego hotkey'a rozbitego na całej szerokości klawiatury, co jest w ogóle śmieszne z punktu widzenia szybkiego wprowadzania dokumentów), wprowadzanie od strony ewidencji VAT, przy różnorodności dokumentów otrzymywanych od klienta jest zbędnym zachodem, do tego trzeba sporządzać schematy dekretacji... a i tak za miesiąc trafię na sytuację, która wymaga kolejnego. Wystarczyło zaimplementować tę jedną funkcję, która ma się świetnie w linii GT. Seryjne wprowadzanie dokumentów, bez lawiny dodatkowych ustawień indywidualnych dla danego klienta, jest zwyczajnie uciążliwe, co z kolei sprawia, że chce wrócić do GT. Także: czemu ta funkcja została pominięta/usunięta oraz czy w ogóle bierzecie Państwo pod uwagę jej implementację w Nexo?
 3. 1 punkt
  Panie Bartku - rozumiem że macie teraz totalnie obciążony czas, tak jak pisałem moja baza jest baaaardzo duża i liczyłem na jej zmniejszenie przed nadchodzącą poprawką. Wiele funkcji jeszcze szwankuje i nie wiadomo dlaczego, co za tym idzie wyrzucenie jak największej ilości niepotrzebnych danych mogło by pomóc. Reasumując – wysyłam do was bazę i bardzo mi zależy na poprawnej analizie i funkcjach naprawczych nawet ja bym miał kilka dni poczekać.
 4. 1 punkt
  Nasza baza za sprawą załączników pocztowych (18 GB) ma już ponad 20 GB. Stosowne rozwiązanie jest już (no może nie takie już... bo przewidziałem i pisałem o tym problemie 2 lata temu na forum) planowane dla Gestora. Zgadzam się z Radomiłem, że elementy biblioteki mogłyby być trzymane gdzieś na zewnątrz. Ponadto, podobna możliwość powinna być również dla zdjęć do produktów. Obecnie prawie nie korzystamy z zdjęć do produktu w NEXO aby nie "dokładać do pieca" z wielkością bazy danych która już na tym etapie jest problematyczna. Mamy w planie spięcie NEXO z sklepem internetowym również w zakresie zdjęć. W bazie NEXO mamy ok. 3 tyś produktów, do każdego chcielibyśmy mieć przyporządkowane co najmniej 5 zdjęć (dobra zasada w przypadku prezentacji w sklepie internetowym) to daje z 15 GB zakładając wielkość zdjęcia 1MB (dla łatwego rachunku). Powyższe oczywiście zakładając tylko współpracę z e-commerce, bo gdyby NEXO potraktować jako repozytorium wszystkich zdjęć jakie posiadamy (duża rozdzielczość) wówczas mówimy pewnie o pojedynczych setkach GB. Jest szansa, że chmura również ogarnie zdjęcia do produktu a nie tylko bibliotekę? Swoją drogą teraz tak myślę, że zdjecia do porduktów mogłyby być (a nawet powinny) prezentowane w Bibibliotece, ewentualnie można byłoby to podzielić na 2 zakładki (dokumenty/galeria). Obecność zdjęć w bibliotece dałaby komfort ich wyszukiwania po nazwie, zbiorczego kasowania, zmiany nazw itd. Zatem jest szansa, ze wrzucicie je (zdjęcia) do biblioteki (wprost lub na drugiej zakładce)?
 5. 1 punkt
  Konkurencją to jednak warto sie zainteresowac. To jest jeden z top 5 obowiazkow kazdego dobrego sprzedawcy wlaczylbym w to rowniez managerow projektu. Z mojej strony nie przemoglbym sie do trzymania moich danych na obcych serwerach. Wlaczam w to nawet poczte email. JPK wysylam tylko zaszyfrowany bo gmail i inne firmy hostingowe bez tego wszedzie zajrza i wyswietla i ztargetują nasze JPK w swoich kampaniach reklamowych. To tylko XML. Facebooka juz ubilem dokladnie za to czyli za proponowanie znajonosci z moich dostawcow niepowolanym osobom typu konkurencja, pracownicy. Nie pomogly zadne ograniczenia zabezpieczenia listy dostępu ani nawet skasowanie konta!!! Nawet nowe fikcyjne konto na fejsie jakby wszystko pamietalo z poprzedniego stałego IP i ciagłe pronuje znajomosci i mieli moje dawno usuniete dane i wyczyszczone pliki coockie. Po prostu mnie sprzedawali. 20% Amerykanow zamknelo swoje konta na fejsie po doniesieniach o sprzedazy przez fejsa postow z fejsowego messengera. Jeśli w tym momencie wpadles na pomysl skasowania postow z messengera, to wiedz ze nawet po skasowaniu ich facebook raczej i tak je bedzie posiadal i raczej moze je w nieskonczonosc sprzedawac! UE zezwala im by trzymac nasze dane tylko 2 lata ale jak to wyegzekwowac gdy UE nie ma tylu lotniskowcow co US. Wygrywa silniejszy i nazwie jeszcze siebie Praworządnym bo przeciez nakazał że jego prawo jest nadrzedne. Co tam polskie małe sklepiki. Gmail ma wszystkie nasze hasla do wszystkiego kontakty biznesowe, lokalizacje gps poglady i preferencje linki historie przegladania, tlumaczenia dokumentow - slowem nasze zycie! Amerykanie oskarzaja Chińczyka o szpiegostwo telefonem gdy dowody poki co sa tylko na telefoniczne szpiegostwo Jankesów (podsluchy u Merkelowej wysylaly jej pogaduchy z Psiapsi do USA) zas na telefony Chińczyka nic na razie nikt nie ma. Ot zycie. Konkludując: Tylko samemu mozna obronic swoje aktywa w firmie wiedze i informacje. Nie obroni nas zadne RODO Unia Europejska ani Rzad jesli sami nie bedziemy swiadomi zagrozen. Moje wrazliwe dane przechowuje na moim serwerze Sello. Nie ma mowy aby sklep jakos tam dzialajacy i utrzymujacy rodzine czy nawet pracownikow trzymal swoje kluczowe dane na obcych serwerach. Z tym Sello jest kluczowo wazne dla mnie. Inna kwestia to fakt tworzenia zdecentralizowanego systemu zarzadzania firmą odporniejszego dzięki temu na awarie firm trzecich: awarie allegro, awarie hostingu typu baselinker GMAIL i wielu innych mozliwych przyczyn. Wszystko mam u siebie w rezimie high-availability. Coś za coś. Każdy ma co lubi. Kazdy ma co ceni. Do Sello warto mieć informatyka i mnostwo zaciecia, zas baselinkera moga polubic startupy. Ja korzystalem kiedys z WF MAG oraz z Lisek24 który chyba juz nie istnieje wiec widac ze warto stawiac na producenta ktory nie zniknie tak nagle jak sie pojawil stad u mnie Sello i ogromna integracja z ksiegowoscia systemem sprzedazy CRM pocztą email, homebanking, allegro inpost no i trochę zawodowe hobby
×