Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 23.06.2020 uwzględniając wszystkie działy

  1. Również czekam na tę funkcje i inne, które zaoszczędzą czas, zwiększą sprzedaż.
    1 punkt
  2. Wynagrodzenie prokurenta jak najbardziej podlega opodatkowaniu, ale podatnik powinien się z tych przychodów rozliczyć samodzielnie (czyli płatnik nie pobiera w ciągu roku zaliczek z tego tytułu) na podstawie formularza PIT-11 lub PIT-8C - różne źródła różnie podają. Wynagrodzenie to nie ma nic wspólnego z umową o pracę dlatego dodawanie go do wypłaty byłoby z formalnego punktu widzenia błędem. Nie planujemy na dzień dzisiejszy obsługi tych przypadków w sposób inny niż właśnie przez "Inne przychody" w kartotece pracownika.
    1 punkt
  3. Tutaj tez się podepnę, że Bartek widział, że jest nas więcej. Czekam na ww. funkcjonalności.
    1 punkt
  4. Również czekam na tą funkcję lub/oraz na to, żeby Sello widziało ilość składników dla kompletu z SGT. Aktualnie można zmontować wcześniej i zarezerwować ilość pod sprzedaż kompletu lub sprzedawać na ilości 0 kompletów i montować po zamówieniu. Oba rozwiązania nie optymalizują zarządzania stanami magazynowymi.
    1 punkt
  5. Podpinam się pod tą prośbę. Właściwe zarządzanie stanami magazynowymi, przy większej sprzedaży jest niezbędne. Trzeba ogromnych nakładów pracy, żeby ogarniać zamówienia z brakami. Aktualnie, żeby nie wznawiać ręcznie ofert, utrzymujemy duże ilości towaru w ofertach. Bazujemy na stałych dostawach i statystykach, które pozwalają nam zabezpieczyć odpowiednie ilości towaru na magazynie. Nie ma jednak dnia, żeby nie zdarzył się klient, który wyłamuje się ze statystyk. Załóżmy, że normalna sprzedaż to 5 klientów dziennie i każdy kupuje w ilości od 2-5 szt, a tu nagle klient lub kilku pod rząd, co kupują 200-300 szt. Przy około 10 ofert w Sello, wolałbym mieć pełną synchronizację stanów magazynowych. Brak towaru = zamknięcie oferty. Wchodzi towar na magazyn = wznowienie oferty. Myślę, że ta kwestie można rozwiązać bez rozbudowanych mechanizmów. Np mam 3 konta i na każdym wystawiam ten sam towar. Na koncie nr 1 ustawiam, że oferta ma się kończyć gdy stan magazynowy będzie mniejszy lub równy 10 szt. Na koncie nr 2 ustawiam, że oferta ma się kończyć, gdy stan magazynowy będzie mniejszy lub równy 5 szt. Na koncie nr 3 ustawiam, że oferta ma się kończyć, gdy stan magazynowy będzie mniejszy lub równy 0 szt. Taka możliwość już istnieje w Sello. Czekamy tylko na możliwość wznawiania ofert. Wtedy trzeba byłoby zastosować mechanizm odwrotny, czyli wznawiają się gdy: stan powyżej 0 szt. - konto nr 3 stan powyżej 5 szt. - konto nr 2 stan powyżej 10 szt. - konto nr 1 Najprostszym rozwiązaniem byłoby przyjąć priorytety dla kont, czyli sami określamy, że konto nr 3 jest dla nas najważniejsze i tam oferty będą kończyły się najpóźniej, natomiast konto nr 1 jest dla nas najmniej ważne i oferty mogą się kończyć jako pierwsze. Do wyboru musi pozostać, czy stan magazynowy ma być liczony z faktycznego stanu czy też z dostępności. Dla sprawniejszej obsługi przydałaby się tez kolumna, w której moglibyśmy podejrzeć, czy oferta ma zaplanowane zakończenie, wznowienie oraz przy jakiej ilości. Nie wiem jak inni to widzą, ale mile widziane byłyby też filtry przypisane do kolumny. Coś na zasadzie zastosowanej w Excelu. Bardzo brakuje mi np, możliwości wyświetlenie ofert z terminem realizacji 24h i jednocześnie np po ilości. Wyszukiwanie takich fert na liście 10 tys pozycji, nawet jeśli po jednej z kolumn posortujemy, to mozolna praca. Jakby ktoś pytał: Jestem na TA, jeśli chodzi o wznawianie ofert i dodatkowe mechanizmy pozwalające na lepsze zarządzanie stanami magazynowymi w ofertach
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...