Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją od 12.01.2020 we wszystkich miejscach

 1. 2 punkty
  a ja nie wspomniałem którego roku? 😅
 2. 2 punkty
  Witam, czy ktoś może ma jakiś pomysł odnośnie powyższych błędów? Pozdrawiam Marcin. EDIT: Udało mi się rozwiązać problem - trzeba było wysłączyć autentykację Windows oraz podać dane użytkownika "sa"
 3. 2 punkty
  Jesteś pewien, że to nie Twój program pocztowy albo jakaś aplikacja do obsługi schowka dodaje? Sprawdziliśmy u nas i nie ma tego słowa Podglad. Planujemy bardziej kompleksowe rozwiązanie umożliwiające kopiowanie każdego elementu z dolnego podglądu, np. poprzez Ctrl+Klik.
 4. 1 punkt
  Przy zbiorczej konwersji nie widzę możliwości odłączenia kopii po konwersji. Są trzy opcje do wyboru. Zostawiłem domyślną- kopia widoczna na serwerze i widzę że będę musiał ręcznie usuwać kopie. Ktoś mi wytłumaczy czym różnią się te opcje-kopia widoczna, niewidoczna, w innym miejscu.
 5. 1 punkt
  Informujemy, że w dniu 7 stycznia 2020 między godziną 5:00, a 7:00 rano, planujemy wdrożenie nowej wersji Subiekta 123. W nowej wersji wprowadziliśmy następujące zmiany: Drukowanie numeru NIP na paragonie, Możliwość eksportu klientów za pomocą pliku EPP lub CSV, Możliwość eksportu produktów za pomocą pliku EPP lub CSV, Obsługa słownika CN w produktach oraz na dokumentach, Poprawa znanych błędów i problemów.
 6. 1 punkt
  A ZAW-NR pojawi się w wersji 29.0.0
 7. 1 punkt
  @Bartosz Rosa przekaż i ode mnie całemu ST.
 8. 1 punkt
  @MARCIN e-kupowanie.pl o kurde nie spodziewałem się takiego skoku jakości w obsłudze transakcji przez sello ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 9. 1 punkt
  Prosiłbym ST o dodanie informacji, że paczki utworzone w Sello 1.32 również nie są obsługiwane przez nowe API w tym paczki, gdzie sposób dostawy zaczyna się "Allegro". "Sello nie będzie obsługiwać starych transakcji" jest trochę mylące, ponieważ osoby myślą (w tym ja), że chodzi tylko o transakcje. Jest już sporo wiadomości o tym, że paczki Allegro Inpost, nie mogą być utworzone przez Sello, ze względu, że są to stare transakcje.
 10. 1 punkt
  Też tak czasem mam... Dużo nowości, mało pamięci... 🙃
 11. 1 punkt
 12. 1 punkt
  Tak, dlatego najlepiej je wygenerować w 1.32. Trzeba wówczas ręcznie. A jeśli to są zakupy oczekujące (bez dok. końcowych) to można je usunać przed instalacją 1.33 - pobiorą się ponownie, jeśli nie są bardzo stare i nie są w allegro zarchiwizowane.
 13. 1 punkt
 14. 1 punkt
  Niestety jest tego sporo i trzeba się pobawić. Ma Pan wersję PRO, więc polecam skorzystać z Ról użytkowników, bo wtedy jak trafi się kolejny podobny pracownik, to tylko nada mu Pan podobne role. Można nawet potworzyć kilka drobnych ról, na każdy z elementów, o których Pan wspomina. Na forum jest kilka sposobów opisanych, ale w skrócie: - jak macie dobre łącza po obu stronach, to można się pokusić o VPN i wtedy pracownik jest w waszej sieci, daje to też wiele innych korzyści po za bezpośrednim łączeniem pod NEXO - jeśli nie macie dobrego łącza, to pozostaje RDP, niestety - pisze Pan, że pracownik jest dwa domy od firmy - może antena z ukrytą siecią wifi i zabezpieczona, rozwiąże wam też ten problem, tak jakby pracownik był w firmie My mamy np. anteny, oczywiście mocniejsze, między dwoma budynkami oddalonymi o kilometr, a jeśli w waszej okolicy nie ma działek hektarowych, to nawet standardowe wifi, po przestrzeni bez budynków, powinno wam łapać
 15. 1 punkt
  Nawet mi nie zależy, bo dopiero to wdrażam, więc jak się nawet nie pobiorą, nie będzie płaczu. A może taka opcja? Zaznaczyć wszystko jako zakończone i następnie programem serwisowym usunąć wszystkie zakończone transakcje.
 16. 1 punkt
  Można też wycofać skutki magazynowe dla wszystkich dokumentów po 31.12.2019 po tym dostawy wrócą, a następnie wywołać ponownie skutki. Proszę pamiętać, że inwentaryzacja powinna być wykonywana i zatwierdzana, gdy nie prowadzi się żadnej sprzedaży. Przy każdych zmianach najlepiej wykonać archiwizacje, aby móc wrócić do stanu sprzed zmian w razie problemów.
 17. 1 punkt
  Może Pan włączyć sumowanie kolumny oraz Zwiń wszystkie grupy przy grupowaniu w konfiguracji widoku. Dodatkowo przy kolumnie Zamówienie może Pan filitrować po konkretnych dokumentach np. 15 wybranych zamówień. W menu Operacje na liście może Pan Zwinąć wszystkie grupy. Przy wydruku listy należy pamiętać o zaznaczeniu Drukuj z włączonym ukrywaniem grup.
 18. 1 punkt
  Nie potwierdzam, program działa poprawnie (1.60 SP1)... Czy widzi Pan i zaznacza znacznik w lewym, dolnym rogu okna, którego zrzut ekranu Pan zamieścił ?
 19. 1 punkt
  Tak, dodamy w najbliższym czasie.
 20. 1 punkt
  My wpisujemy w polu "Dotyczy" zamiast "Grupa transakcji" lub tytuł oferty Allegro problem jaki zaistniał, by kolejna osoba wiedziała, że tego nie robić np. "czeka na potwierdzenie koloru do 12.01, póżniej wysłać losowy".
 21. 1 punkt
  Ja aktualnie różnie nadaję - raz z podjazdem, a na drugi dzień sam dygam do paczkomatu. Dzięki!
 22. 1 punkt
  Różnica tylko w "Nazwa". Cała reszta "w środku" bez zmian. PS Aha, i mam 3-cią opcję. Sporadycznie nadajemy w Paczkomacie, więc żeby nie mieszać w ustawieniach mam też opcję bez odbioru przez kuriera inaczej nazwaną: (z dużym P jak Paczkomat)
 23. 1 punkt
  Nie, nic nie robisz, bo nie zmieniasz cennika tylko wewnętrzną nazwę dostawy w Sello, do swojego użytku. Tak robiłem. Teraz w 1.33 to idzie szybciej, ale też trzeba, jeśli chce się mieć na liście łatwe rozróżnienie do drukowania etykiet oczywiście.
 24. 1 punkt
  Dziękuję za odpowiedź. Tak to transakcja pobrana przez stare Sello. W MP Inpostu nie ma problemu, można wygenerować etykietę.
 25. 1 punkt
 26. 1 punkt
  Jeszcze działam na wersji 1.32 😉 Jeżeli stare Api Allegro pozwoli, planuję przesiadkę na 1.33 w sobotę. Doświadczenie nauczyło mnie, że lepiej duże aktualizacje robić, gdy biuro nie pracuje i jest mniej zamówień
 27. 1 punkt
  Allegro smarta można rozpoznać po tym, że Allegro zwraca zapłatę za dostawę 0zł. Wystarczy w transakcjach ustawić nową kolumnę "Koszt dostawy" i będzie pokazane jak na dłoni. Jeżeli masz ustawioną przesyłkę gratis od 100zł, w tedy trzeba zobaczyć bezpośrednio w Allegro w zamówieniu czy ta przesyłka jest SMART.
 28. 1 punkt
  Trzeba oddzielnie drukować paczkomaty smart i bez smarta.
 29. 1 punkt
  dziękuję bardzo za poradę, po wskazówkach wszystko OK 😆
 30. 1 punkt
  Jak długo trzeba jeszcze czekać na nową wersję deklaracji pit-11. Czy wystawione pity w bieżącej wersji trzeba będzie jeszcze raz generować, czy to automatycznie się zaciągnie? Nic nie wiadomo, a czas leci i to szybko. Napiszcie proszę, czy można w bieżącej wersji wystawić pit-11, a następnie czy będzie można zaktualizować bez utraty danych jak pojawi się nowa wersja.
 31. 1 punkt
  Dzięki temu masz również szybki klik na dole w PACZKACH jak klient dzwoni co z paką (i na przykład wyszukujesz w wysłanych):
 32. 1 punkt
  1. automatycznie wpada nazwa subiektowa... 2. kopiujesz link, który w przeglądarce wyświetla prawidłowo śledzenie, w miejsce numer wstawiasz opcję 2 (znormalizowany): potem:
 33. 1 punkt
  Tak, zarówno do publikacji, zakończenia jak i zmiany stanów. I tak, i tak . Allegro z jakiegoś powodu nie opublikowało szkicu pomimo wysłania takiego zlecenia z Sello, a Sello nie monitoruje czy zlecona operacja się udała - gdyż sama operacja może potrwać do godziny od zlecenia. Gdy będzie już monitorować to takie sytuacje nie powinny się zdarzać (na nieudane publikacje oferty nie mamy jednak wpływu).
 34. 1 punkt
 35. 1 punkt
  DOTYCZY: mikroGratyfikant, wersja programu najnowsza PIT 11 wersja 25 za 2019 pracownik poniżej 26 roku , bez złożonego za 2019 oświadczenia o korzystaniu z ulgi Pit do 26 roku życia ( w ewidencji osobowej zaznaczono "rezygnuj ze zwolnienia z podatku...26..") umowa o pracę zatrudniony cały 2019 Pit 11 wylicza tak: 1 . okres styczeń-lipiec 2019 przychody, koszty,dochód i zaliczka kolejno poz.29,30,31,33 2. okres sierpień-grudzień 2019 przychody, koszty, dochód i zaliczka kolejno poz.36,37,38,40 społeczne, zdrowotne podzielone odpowiednio to powyższych okresów Według infolinii podatkowej Pit 11 za 2019 dla takiego pracownika powinien wyglądać: 1 . okres styczeń-lipiec 2019 przychody, koszty,dochód i zaliczka kolejno poz.29,30,31,33 2. okres sierpień-grudzień 2019 TYLKO POBRANA zaliczka poz 40 społeczne, zdrowotne podzielone odpowiednio to powyższych okresów w części G poz 86 i 87 przychody za okres okres sierpień-grudzień 2019 Proszę o informację czy powinnam zmienić ustawienia, aby poprawnie wyliczyło PIT 11 czy jest to błąd ze strony mikrogratyfikanta?
 36. 1 punkt
  Dzięki za podpowiedź.... ich tam nie było , problem był ludzki gdyż nie zostało to wysłane to do zewnętrznego systemu tj. INPOSTU. Okazało się że mamy ustawienie ręczne dla tego nam to nie wychodziło.... Po wysłaniu do systemu INPOST wszystko działa jak ta lala, choć mam inny problem ale to już nie do tego wątku
 37. 1 punkt
  Schowek windows. Sprawdziłem. Word nie dodaje. Notepad++ wstawia entery ale nie dodaje. Gmail dodaje. 😉
 38. 1 punkt
  Proszę zerknąć na poniższy temat e-Pomocy technicznej. Subiekt nexo - Czym jest profilowanie danych?
 39. 1 punkt
  Program serwisowy pozwala na sprawdzenie Aktywnych połączeń do bazy, proszę je sprawdzić - zaznaczyć podmiot, następnie górne menu Podmiot - Zarządzanie połączeniami. Można również założyć blokadę bazy danych, żeby zablokować możliwość zalogowania się do bazy, jeśli już nikt nie będzie zalogowany - wykonać aktualizację, a po jej wykonaniu odblokować bazę.
 40. 1 punkt
 41. 1 punkt
  Prawy przycisk myszy -> Zmiany zbiorcze. W ten sposób zmienisz zarówno jedną zaznaczoną aukcję jak i wiele na raz.
 42. 1 punkt
  Czyli nadal przed dokumentem sprzedaży... 🙃 Nie każdy chce blokować towar sztukowy w kompletach.
 43. 1 punkt
  Sello już to prawie umie (poza wysyłką przy zbiorczym oznaczaniu paczek). Niedawno był wąteK;
 44. 1 punkt
  @Marcin SZFF napisz do Pana @Piotr Taraszkiewicz z ProstejPaczki na maila w sprawie programu do testu. Znając jego podejście z pewnością udostępni Ci wersję na 14 dni. Sprawdzisz czy Ci się przyda. Czy nam się przydaje? Jest to jeden z takich programów dzięki, któremu oszczędzasz czas. A ten czas możesz poświęcić na zarządzanie sprzedażą a nie obsługę zamówień. Mamy wersję standard, ale pewnie przejdziemy na premium. Do tego testujemy jego nowy moduł listy magazynowej. Pewnie też zostanie zakupiony. Z niecierpliwością czekamy na jego kolejne rozwiązania, które usprawnią prace naszych magazynierów.
 45. 1 punkt
  Dzień dobry. Mamy oczywiście taką sugestię zapisaną do realizacji w przyszłości niemniej nie będzie to w pierwszej połowie roku.
 46. 1 punkt
  Takie warunki ustaliliśmy z Allegro jako partner działający od 13 lat na Allegro. Podobna sytuacja miała miejsce w czerwcu 2019 roku, gdy wyłączane były metody związane z wystawianiem ofert.
 47. 1 punkt
  A gdyby tak zrobić pole pierwsze - wpłata online (PayU / Przelewy 24) a drugie pole - wpłata na konto bankowe. Pierwsze by było nieedytowalne i uzupełniało automatycznie, a drugie moglibyśmy uzupełniać ręcznie gdy dostaniemy przelew. Wtedy też wystawiając fakturę w SGT powinno być zaznaczone Zapłacono kartą (PayU) 50zł, Zapłacono przelewem 50zł I byłoby jeszcze super, gdyby Sello rozróżniało wpłaty PayU od wpłay Przelewy24 - żeby w Subiekcie przypisywać odpowiednie centrum rozliczeń.
 48. 1 punkt
  Ja tak miałem parę miesięcy
 49. 1 punkt
  Nie, obecnie jest ono tylko do ręcznego wypełniania. Możliwe, że pole to będzie się automatycznie zaznaczać w przypadku integracji z kurierami, ale nie jest to jeszcze przesądzone.
 50. 1 punkt
  A to ciekawe... Spróbuj stąd: http://ftp.insert.com.pl/pub/aktualizacje/Sello/
×