Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją od 08.07.2020 we wszystkich miejscach

 1. 2 punkty
  Co do wyświetlania Model+NumerSeryjny, to zgodnie z przykładem o którym wspominałem, trzeba wprowadzić w polu Wartość taki zapis: Model + '-' + NumerSeryjny Co do filtrowania po kliencie, to na tą chwilę, słowniki własne nie pozwalają na tak zaawansowane filtrowanie. Chyba, że ma Pan niewielu klientów i porobi dla nich osobne słowniki, ale tutaj też kombinacja, bo zgodnie ze specyfikacją w bazie, pola WlascicielId, nie są jeszcze w użyciu, więc trzeba by przez zlecenia podpinać. Można dorzucić temat do tego wątku, gdzie była rozmowa o filtrowaniu wzajemnym pól, aczkolwiek nie jest to do końca łatwa sprawa - słownik jest ogólny, nie ograniczamy go do konkretnego obiektu, więc może się znajdować w dowolnej lokalizacji, a przez to trzeba by rozbudować jego kontrolę.
 2. 2 punkty
  SELECT su.Id,su.Nazwa FROM ModelDanychContainer.SerwisowaneUrzadzenia AS su Takie zapytanie pokazuje Id oraz Nazwę z bazy urządzeń. W NEXO będzie to wyglądać tak: Kompletna lista pól, znajduje się w SDK - przykładowe zapytanie z INT, pokazuje jak łączyć dane z wielu kolumn
 3. 1 punkt
  Tak, należy wyświetlić kolumnę "Liczba paczek do utworzenia".
 4. 1 punkt
  Pierwszy problem. Dzieje się tak wtedy gdy Otworzymy w podglądzie zlecenie serwisowe. Następnie przejdziemy na zakładkę Pola własne. Teraz otwieramy zlecenie do edycji i próbujemy poprawić pole własne urządzenia. Poprawimy. Na chwilę obecną proszę przejść na inną zakładkę i wrócić jeszcze raz do zakładki pola własne. Drugi problem dotyczy nazwy pola własnego, a raczej znaku w nim użytego "/". Również poprawimy aby autoteksty dla pól własnych z takim znakiem działały. Na chwilę obecną aby obejść ten problem należy zmienić nazwę pola własnego.
 5. 1 punkt
  Emszmal 3. Po dobrym skonfigurowaniu pluginów dla kont bankowych, emszmal będzie Ci automatycznie księgować pobrania w Sello.
 6. 1 punkt
 7. 1 punkt
  Nooooooo. Się Kierownik Projektu rozpisał. Nie ma co.
 8. 1 punkt
  Bardzo dziękuję za pomoc, polecenie pomogło, błędy się już nie pojawiają po odebraniu i synchronizacji aukcji.
 9. 1 punkt
  Parametr nie ma zastosowania dla waluty - cena zostanie przewalutowana po odpowiednim kursie.
 10. 1 punkt
  Od strony wydruku, nie podpowiem (bo się nie znam), ale od strony bazy danych, zarówno mail jak i telefon są trzymane w jednej tablicy i określane za pomocą Rodzaju, więc może to kwestia ustawienia czegoś, skoro maila już Pan wyciągnął To przykład na przedstawicieli handlowych, ale wystawiający też ma identyfikator Osoby i to one łączą się z tablicą Kontakty: SELECT o.Id, CONCAT(o.Imie,' ',o.Nazwisko) AS ImieNazwisko, st.Nazwa AS Stanowisko, p.Stanowisko_Id ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=1) AS Telefon ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=2) AS Fax ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=3) AS Email ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=4) AS WWW ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=5) AS GG ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=6) AS Skype FROM ModelDanychContainer.Firmy AS f INNER JOIN ModelDanychContainer.Przedstawiciele AS p ON p.Firma_Id=f.Id INNER JOIN ModelDanychContainer.Osoby AS o ON o.Id=p.Osoba_Id LEFT JOIN ModelDanychContainer.Stanowiska AS st ON st.Id=p.Stanowisko_Id WHERE f.Firma_Podmiot_Id=X
 11. 1 punkt
  Poszło. Wcześniej próbowałem zmienić adres w transakcji i nie byłem wstanie tego zrobić ponieważ status transakcji był 'w realizacji'. Po zmianie na 'nowa' przeszedłem do edycji adresu. Dziękuję za pomoc.
 12. 1 punkt
  Dziękuje , Marcin miałem ustawione Allegro DPD, wygląda na to że słowniki były stare, teraz działa i jest ok.
 13. 1 punkt
  Dzień dobry, Tak, pracujemy nad taką opcją. Dziękuję za sugestię.
 14. 1 punkt
  Tak - obecnie tyle mogę powiedzieć .
 15. 1 punkt
  Rachunek bankowy przypisany jest do formy płatności. Wybierając formę płatności np. "Przelew EUR" można automatycznie wydrukować rachunek euro. Trzeba jeszcze w konfiguracji wzorca wydruku wyłączyć drukowanie rachunku w sekcji Sprzedawca, ponieważ tam drukuje się zawsze rachunek podstawowy. Nie wiem o jakie dokładnie zmiany chodzi, ale z pewnością da się je wprowadzić korzystając z zaawansowanej edycji wzorca wydruku (Popraw wzorzec we wzorcach wydruku) w taki sposób, że będzie to jeden wzorzec, który będzie drukował inne dane w zależności od magazynu. Tylko proszę wziąć pod uwagę, że w nexo jedna faktura może realizować wydania z wielu magazynów. Co w takiej sytuacji?
 16. 1 punkt
  Wszystko pięknie działa. Pobranie specyficznych z Allegro oraz pobranie jeszcze raz ocerty z Allegro rozwiązuje problemy. Z innej beczki. A propos specyficznych. Jak się poda producenta "INNY" - to Allegro dodaje nowe okienko "PRODUCENT - PODAJ WARTOŚĆ" do wpisanie ręcznie nazwy Producenta. Sello póki co takiego czegoś nie obsługuje, co sprawia mi duży problem, chyba też Sello usuwa ten parametr specyficzny, jak się go ustawi ręcznie przez ALlegro, przynajmniej w kilku ofertach mi to choroba zniknęło, ale może to przez zamieszanie z EAN. Prośba o pilną implementację. Dziękuję
 17. 1 punkt
  Przy dopisaniu nowego asortymentu, lub zmianach w już dopisanym asortymencie powinna pojawić się informacja jak niżej. Dodamy taką informację do najbliższej wersji. Nie ma możliwości zbiorczej zmiany statusów.
 18. 1 punkt
 19. 1 punkt
 20. 1 punkt
  No jeśli dokument się jeszcze nie utworzył do danej paczki to będzie puste. Jak się utworzy dokument to jego symbol będzie widoczny. Ale w momencie tworzenia paczki może go nie być bo w końcu dokumenty są wciąż w trakcie tworzenia.
 21. 1 punkt
  Można by stworzyć pole własne zaawansowane, typu Słownik SQL i podłączyć się pod tablicę SerwisowaneUrzadzenia/Asortyment, tylko czy wam chodzi, aby wskazywać konkretne wózki widłowe, z konkretnym np. numerem seryjnym? Taka lista będzie po prostu długa. Oczywiście wersje PRO posiadacie?
 22. 1 punkt
  Powinno się udać. Należałoby dodać słownik własny SQL, a następnie wykorzystać go w polach własnych.
 23. 1 punkt
  U nas filtrujemy paczki filtrem dokmenty-końcowy do utworzenia i drukujemy dokumenty zbiorczo. Nastepnie ustawiamy filtr na końcowy-utworzony i do tych transakcji tworzymy paczki. Odświeżamy F5 i jak się coś pojawi to tworzymy paczki. Błędów przy takim sposobie pracy nie mamy. Sporadycznie może się zdarzyć, że podczas tworzenia paczki, w paczkach może występować przy towarach ilość 0. W tedy trzeba te paczki usunąć i utworzyć na nowo. To się jedynie zdarza, jak się odczytywane z bazy Sello w tym samym momencie dane (np. lista towarowa itp), więc się zdarza 1 raz na miesiąc.
 24. 1 punkt
  Pospieszyłem się z postem. Kilka wersji temu nie było pól tagowych w sekcji specyficzne, ale próbując edytować szablon przed chwilą odkryłem, że już są. Dziękuję jednak za szybką odpowiedź
 25. 1 punkt
  Na przyszłość zalecam w pierwszej kolejności zerknąć na naszą e-Pomoc techniczną. Co zrobić w przypadku komunikatu „err_too_many_redirects” przy przekierowaniu na własną domenę w vendero?
 26. 1 punkt
  Nie robię, ponieważ, jeszcze nie miałem potrzeby tego używać, ale dla Ciebie to u siebie przetestowałem. 🙂 1. Poprzez zmiany zbiorcze dodajesz nowe zdjęcie i wysyłasz do Allegro. 2. Aukcję z dodanym nowym zdjęciem, wystawiasz do przygotowanych w Sello. Następnie, te zdjęcie umieszczasz w opisie i zapisujesz jako szablon. Przy zapisywaniu szablonu, należy wziąć pod uwagę, że automatycznie nie są dodawane tagi zdjęć, w zakładnie zdjęcia. Należy to zrobić ręcznie dodając zdjęcia 1-8 lub 1-16 lub ręcznie w zależności ile tych zdjęć jest na aukcji. Jeżeli się doda więcej, to nie powinno mieć z tym problemu. Taki przygotowany szablon zapisujemy. 3. W aukcjach trwających, poprzez zmiany zbiorcze, zakładka Opis, zaznaczamy wygeneruj opis i tu wybieramy - z wybranego szablonu aukcji. Wybieramy szablon, który wcześniej zapisywaliśmy i wysyłamy tę zmianę do Allegro. U mnie przeszło bez problemu. W aukcji w opisie pojawiło się nowo dodane zdjęcia. Jeżeli potrzeba to zrobić dla 1 aukcji, to poprzez Allegro powinno wyjść szybciej, ale jak jest do poprawy więcej aukcji tego samego towaru, to myślę, że przez Sello zajmie to dużo szybciej niż przez Allegro.
 27. 0 punktów
  Jeszcze nie.
×