Skocz do zawartości

Izabela Biernacka

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    61
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Izabela Biernacka's Achievements

6

Reputacja

  1. Mi się też to w głowie nie mieści. Gdybyśmy żądali czegoś kompletnie unikatowego, ale zaliczki są tak powszechne w obrocie gospodarczym, że trudno zrozumieć, w jaki sposób mimo próśb przez 6 lat nie znalazły się na liście priorytetów Insertu.
  2. I rozumiem, że INSERT uważa, że import towarów w dzisiejszych czasach jest tak rzadką operacją księgową, że Wasi klienci musza tworzyć sobie własne transakcje VAT? Serio?
  3. Czyli mamy wybrać import w procedurze uproszczonej mimo iż jest to zwykła procedura?
  4. Jeżeli taki zapis opatrzę transakcją "nabycie krajowe" wtedy program nie stworzy zapisu skojarzonego do rejestru sprzedaży. Zapis tworzy się wyłącznie po zaznaczeniu importu towarów w procedurze uproszczonej. A co jeżeli to nie jest procedura uproszczona tylko zwykła? Jak sobie poradzić ze utworzeniem zapisu skojarzonego?
  5. Domyślny schemat dekretacji faktury zaliczkowej końcowej przeksięgowuje kwotę netto z tabeli VAT, a nie kwotę netto rzeczywistego wydania towaru, którą trzeba poprawić ręcznie.
  6. Łącznie dwie faktury zaliczkowe były na 46% wartości całego zamówienia. Faktycznie jak teraz liczę zaliczka brutto w ostatniej kolumnie to jest 54% (nie wiem tylko dlaczego to 54% nie zostało też rozliczone w ostatniej pozycji, gdzie jest koszt transportu). Ta ostatnia faktura zaliczkowa oczywiście przekracza wartość wpłaconych zaliczek. Czyli rozumiem, że na fakturze końcowej w lutym gdzie będzie wydanie towaru do końca, wszystko się "wyprostuje". Pozostaje pytanie jak to przeksięgować do KPIR. Rozumiem, że trzeba wartość wydanego towaru (wraz z kosztem dostawy) wpisać do KPIR ręcznie. Domyślnego schematu jak sądzę nie ma?
  7. Faktura zaliczkowa do częściowego wydania towaru (pozostały towar będzie wydany w lutym.) Czy może mi ktoś wyjaśnić co to są za wartości w kolumnie "zaliczka brutto". Skąd to program bierze? Te wartości składają się na Sumę "do zapłaty" 17 932,77 EUR". Na logikę, jeżeli wartość wydania to 33448,62 EUR, a klient już zapłacił 18780,38 EUR zaliczki (dwie faktury zaliczkowe), to do zapłaty powinno być 14668,24 EUR. Przypuszczam, że program będzie chciał zaliczkę jakoś proporcjonalnie rozliczyć w fakturze końcowej z ostatecznym wydaniem całości. Ale nie ogarniam skąd bierze te kwoty zaliczek brutto w pozycjach asortymentowych. I większy problem, jak tę fakturę przeksięgować do Rachmistrza, żeby w KPIR znalazła się właściwa kwota netto czyli to 33448,62 EUR brutto przeliczone na netto PLN. Na razie przychodzi mi do głowy tylko ręczne poprawienie wartości w KPIR, ale to chyba tak nie powinno działać.
  8. Jaka logika kieruje zespołem programistów Insert, że nie uważacie za ważne dodanie tej funkcjonalności, czyli księgowania faktur zaliczkowych zakupowych? Nie mogę pojąć tego. Jest możliwość księgowania Faktur zaliczkowych sprzedażowych, a w drugą stronę nie! Naprawdę to jest ogromny mankament tego programu.
  9. Wstawiłam numer BDO na stałe w stopkę, ale czy INSERT nie zamierza ułatwić nam życia i zaktualizować program? BDO na fakturach musi być! A w tej chwili prawie każdy z nas taki numer ma.
  10. System >> konfiguracja >> Parametry numerów NIP, PESEL i symboli Zobaczcie czy macie tam zaznaczony wymóg numeru NIP dla osób.
  11. Nie bardzo rozumiem, dlaczego ten problem nadal nie jest rozwiązany. Przepraszam za złośliwość, ale czy to przekracza umiejętności programistów?
  12. Czy problem ten będzie jakoś rozwiązany? Oprócz przyglądania się, bo dalej mam problem z rozliczaniem.
  13. Dziękuję za podpowiedź. A układ też można gdzieś zmienić? Domyślnie justuje do lewej, a chcielibyśmy część informacji umieścić po lewej a część po prawej stronie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...