Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Andrzej Kubik

Partner
 • Ilość treści

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral
 1. Andrzej Kubik

  Lista kontrahentów Rewizor GT

  "Przywróć domyślne ustawienia" nie pomaga?
 2. Andrzej Kubik

  Raport kasowy, kategoria dla usług i sprzedaży

  Nie rozumiem całego problemu (poza podejrzeniem że to brak podstaw obsługi Subiekta). Dlaczego miało by się to pojawiać na raporcie dobowym? Przecież raport dobowy ma formę określoną i niezmienną dla danej drukarki. Takie zestawienie można bez żadnych kombinacji zrobić w Subiekcie, np "sprzedaż wg grup" (wystarczy tylko stworzyć odpowiednie grupy np "sprzedaż" i "usługi")
 3. Andrzej Kubik

  Świadectwo pracy

  Nad czym? Nad tą wersją, która została wypuszczona 4 dni przed zadaniem tego pytania? 😉
 4. Andrzej Kubik

  Import GT do nexo

  Dodam tylko że dokumenty ze starej bazy GT mogą być dostępne (lista, przeglądanie, wystawianie korekt) w nexo . Nie będą to dokumenty nexo, nie uwzględnią ich raporty, ale zawsze to coś.
 5. Andrzej Kubik

  Zmniejszenie bazy danych nexo

  Ale po co? Zabawy Management Studio, kiedy się nie ma o tym pojęcia nie są najlepszym pomysłem, a ta operacja w zasadzie nic nie daje z punktu widzenia użytkownika, poza ew. spowolnieniem pracy, jeśli po niej nie wykonamy odbudowy indeksów. Mówiąc obrazowo te bajty, które można "odzyskać" są po prostu nieużywane i zostaną wykorzystane w razie potrzeby. PS Klawisz CAPS_LOCK się popsuł? 😉
 6. Andrzej Kubik

  Usuwanie cennika

  Ale przecież komunikat jasno mówi że chodzi o użycie cennika na dokumencie, a nie że jest przypisany do jakiegoś klienta. Czy to dobrze czy źle to inna sprawa, ale tak działa Subiekt nexo.
 7. Andrzej Kubik

  Raport wg kryteriów dla poszczególnych pracowników

  Ale mówimy o wbudowanych raportach, wykonywanych z różnymi ustawieniami filtrów czy o raportach własnych? Bo jeśli chodzi o raporty własne to rozwiązane jest dość proste - zrobić oddzielne raporty, różniące się wbudowanymi parametrami i nadać każdemu pracownikowi uprawnienia do właściwego raportu.
 8. Andrzej Kubik

  prośba o pomoc w odzyskaniu danych SUBIEKT- podmiotu

  Obawiam się że po instalacji Subiekta szukanie "kopii zapasowych na serwerze" może się nie udać. Proszę skorzystać z polecenia "Dearchiwizacja" i wskazać archiwum ze starego dysku. Dodatkowym problemem może być też to że wersja zainstalowana z płyty może być starsza niż wersja bazy danych. Wtedy trzeba będzie ściągnąć nowszą wersję nexo z serwerów Insertu. A tak przy okazji: Taki informatyk to skarb. Pokazał że dane są i dalej "zrób to sam". 🙄
 9. Andrzej Kubik

  Zmontuj komplet - wiele sztuk za jednym razem

  W oknie "ZM" są 2 tabelki "Komplet" i "Zapotrzebowanie". Wystarczy wpisać 100 w kolumnie "Ilość" górnej tabelki ("Komplet")
 10. Andrzej Kubik

  Unieważniona FS

  Dekretacja dokumentów -> pr. kl. myszy -> zmień status -> Nie podlega księgowaniu
 11. Andrzej Kubik

  Informator - kartoteka kontrahentów

  Doskonale zrozumiałem pytanie, ale chyba moja odpowiedź nie została zrozumiana tak jak bym chciał. Informator pokazuje to co widać, a co jasno opisują nazwy zakładek. Przykładowo, w zakładce sprzedaż pokazuje dokumenty sprzedaży tego kontrahenta. Nie zapisy w ewidencji VAT sprzedaży, tylko dokumenty sprzedaży (Faktury Sprzedaży, Korekty itd). W przypadku kiedy nie ma Subiekta, nie ma również dokumentów sprzedaży, więc w tej zakładce będzie pusto. Autorzy nie przewidzieli w "Informatorze" zakładek z zapisami w ewidencjach VAT, KPiR albo w rejestrach księgowych Rewizora, więc ich tam nie zobaczymy. Zapis w ewidencji VAT sprzedaży to nie to samo co dokument sprzedaży.
 12. Andrzej Kubik

  Informator - kartoteka kontrahentów

  Nie bardzo wiem jakiej informacji brak? Opis miałby podawać jakie zakładki widać? Lista zakładek jest sztywna, wbudowana w program i zakładki "Ewidencje VAT" (albo podobnej) tam nie ma. W konsekwencji nie można w informatorze zobaczyć zapisów z ewidencji VAT.
×