Skocz do zawartości

Andrzej Kubik

Partner
 • Liczba zawartości

  4 855
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  10

Ostatnia wygrana Andrzej Kubik w dniu 12 Maja

Użytkownicy przyznają Andrzej Kubik punkty reputacji!

Reputacja

104 Excellent

O Andrzej Kubik

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Rozumiem, ale to jednak trzeba pogonić dostawcę plików. NB to bardzo częsta przypadłość plików generowanych przez zewnętrzne programy. Autorzy tych rozwiązań najczęściej opierają się albo na samej dokumentacji, albo na samych przykładowych plikach, a rzadko na obu razem. Robiłem trochę programów eksportujących dane w formacie EPP i wiem że bez tego nie ma większych szans na poprawny format.
 2. Tyle że to nie ma żadnego związku z opisywanym błędem. Pole waluta i kurs nie pojawiło się w wersji 1.08 w listopadzie 2020. To pole było w plikach komunikacji od zawsze. Ba, było już w plikach w formacie ES4 (w DOSowym Subiekcie 4), w zeszłym stuleciu. Tak więc plik EPP bez waluty i kursu był niepoprawny w każdym momencie i w każdej wersji komunikacji. Po prostu w poprzedniej wersji nexo niepoprawne pliki były jakoś obsługiwane (jak to inna sprawa), obecna już ich nie akceptuje.
 3. Kupujemy kilo kitu za 1.23 PLN i sprzedajemy za 20 paragonach po 0.05kg. Koszt własny każdego paragonu to 0.06PLN (po zaokrągleniu do pełnych groszy) Wydaliśmy wszystko, wartość wydanego towaru 20x0.06 = 1.20PLN No i mamy różnicę zaokrągleń na 0.03PLN
 4. A nie można nieaktywnemu zmienić NIP, np dodając 'X' przed cyframi (oczywiście chwilowo go aktywując)?
 5. Samo gęste leży tu: A na to pytanie nikt na forum nie udzieli odpowiedzi (nie wiadomo nawet na jakim oprogramowaniu pracuje księgowa)
 6. OMG, oczywiście ma Pan rację. Znowu... ☹️
 7. Proszę się zdecydować. Najpierw napisał Pan A kiedy napisałem że można ten pomysł zrealizować Pan pisze ze to nie zadziała.
 8. Jeśli macie Państwo Subiekta nexo PRO to można tak zmodyfikować wzorzec wydruku ZD żeby był na nim adres oddziału.
 9. No przecież napisałem... Co jest niezrozumiałe w poniższym zdaniu (zakładam że kliknęła Pani "Dalej" przed zadaniem tego pytania)?
 10. Poleceniem import. Dalej w zależności od tego czy Subiekt jest na tej samej bazie (podmiot) czy nie (plik komunikacji). Ale szczerze mówiąc powiedzieć że to podstawy to nic nie powiedzieć 🙁
 11. I dokładnie to robi. Liczy i nie dodaje płatności kartą do gotówki. Skoro u moich klientów tak robi i u Jacka klientów tak robi to jednak podejrzewam że problemem nie jest błędne działanie programu. No, ale ja taki już jestem i uważam że programy księgowe się wdraża a nie kupuje.
 12. Gdyby Pan wybrał "Wykonana", tak jak to pokazano na obrazku w podlinkowanej instrukcji to całe te pretensje byłyby niepotrzebne. To ten obrazek, ja tam widzę "Wykonana", Pan widzi "odłożona":
 13. Nijak. Rachmistrz GT nie obsługuje PIT-ZG, więc nie można go dodać. Dodać można to co jest oprogramowane, lista jest taka:
 14. Jak zawsze to przy Sferze - ktoś musi napisać program, który korzystając ze Sfery wykona potrzebną operację.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...