Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Andrzej Kubik

Partner
 • Ilość treści

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral
 1. Zupełnie nie tak. Licencja oddziałowa nie ma żadnego wymiaru technicznego, jest to jedynie dokument zmieniający uprawnienia użytkownika w zakresie sposobu wykorzystywania Subiekta.
 2. Nie ma 13-go miesiąca. Trzeba przeksięgować 31.12
 3. Przed chwilą sprawdziłem i u mnie w GT w.1.60 jest inaczej. Jeśli na pytanie "Czy zmienić daty powstania rozrachunków?" odpowiem "Nie" to termin nie ulega zmianie. Po wybraniu "Tak" termin zmienia się.
 4. Do excela można też wyeksportować listę, będącą wynikiem działania raportu własnego. Z tym że raporty własne to już w wersji PRO.
 5. A w jaki sposób miałaby być liczona marża na towarach zaliczkowanych a niesprzedanych skoro nie wiadomo jaki będzie koszt własny?
 6. U mnie (wersja 27.0.0) wzorzec powielony obsługuje mechanizm podzielonej płatności. Oczywiście mówię o wzorcu powielonym w tej wersji, a nie o wzorcu powielonym we wcześniejszej wersji.
 7. Fajnie, ale ja nie wspomniałem ani słowem o wersji PRO. Minuta pracy w wersji std (z tego połowa na zrzut ekranu 😉)
 8. Proponuję po prostu umieścić ten magiczny fragment tekstu we wzorcu wydruku.
 9. Jeśli wartość faktury wynosi mniej niż 15000 PLN (brutto) to nie należy niczego zaznaczać, bo taka faktura nie spełnia wymogów PP, ale jeśli bardzo zależy nam na zmniejszeniu swojej płynności finansowej 😉 to da się to zrobić (obejść). Wystarczy umieścić we wzorcu faktury tekst "Mechanizm podzielonej płatności", np w nagłówku dokumentu, albo w tytule.
 10. Hmm... U mnie jest. Czy my na pewno mówimy o Subiekcie GT i Zamówieniu od klienta (ZK)?
 11. Proszę zajrzeć do pomocy (F1) -> Rewizor GT -> Ustaw o rachunkowości. Jako takiego dokumentu typu "Certyfikat" nie ma. Kto miałby go wystawiać i i co byłby wart za 3 miesiące, skoro dotyczył wersji XX, a teraz używamy już innej?
 12. A to ciekawe, bo u mnie jest to "od pierwszego strzału:
 13. Ale "sieciowe aktualizacje" nie oznaczają że niczego nie trzeba instalować. Instalacja i tak musi się odbyć, tyle że omijamy ręczne pobieranie pliku aktualizacji i jego uruchamianie, ograniczając się do potwierdzenia że chcemy instalować nową wersję. Co do szczegółów to polecam F1 -> Parametry instalacji
×