Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Bartosz Niedzielski

InsERT
 • Ilość treści

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Bartosz Niedzielski

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dziękuję za przesłanie zrzutu ekranu. Z nieznanych nam jeszcze przyczyn nie wyświetla się u Pani poprawnie interfejs użytkownika i link Czytaj więcej najeżdża na znacznik Portal Biura - Dokumenty. W celu zdiagnozowania problemu będziemy potrzebowali informacji jaką ma Pani ustawioną rozdzielczość ekranu oraz jaką wersję systemu Windows (7, 8,10) . Pomimo błędnego wyświetlania powinno dać się zaznaczyć Dokumenty za pomocą klawiatury w następujący sposób: 1. Proszę otworzyć okno Laboratorium w parametrach. Proszę zauważyć że focus jest ustawiony na linku regulamin. Widać to po przerywanej ramce naokoło linku regulamin 2. Następnie proszę na klawiaturze nacisnąć klawisz Tab. Focus (ramka) powinien przejść do następnej możliwej do kliknięcia kontrolki. W tym wypadku znacznika Portal Biura - Raporty. Proszę tak klikać klawisz Tab aż ramka pojawi się w okół słowa Dokumenty. Jest ono zasłonięte u Pani przez Czytaj więcej ale widać końcówkę. Focus powinien się tam ustawić po 4 kliknięciach klawisza Tab. Portal Biura - Raporty, Zgłoś sugestię, Czytaj więcej..., Portal Biura - Dokumenty. 3. Jak focus/ramka są w okół Dokumenty proszę kliknąć spację - powinien zaznaczyć się znacznik Dokumentów. Teraz wystarczy kliknąć myszką na ok na oknie, uruchomić program ponownie i usługa powinna być dostępna. Będzie ją trzeba jeszcze uaktywnić na Pani Koncie InsERT jeśli nie zostało to jeszcze zrobione. Szczegóły jak to zrobić znajdzie Pani w e-pomocy oraz na naszym kanale YouTube
 2. Dzień dobry, pozwoliłem sobie wydzielić Pani pytanie do osobnego wątku. O którym miejscu mówimy? O Laboratorium (Administracja->Parametry->Laboratorium)? Czy chodzi o kreator udostępniania usługi klientowi? Opcja Zarządzanie usługami Portalu Biura? Rozumiem, że Raporty działają dla tego samego klienta?
 3. Szanowni Państwo, w wersji 31, dla biur rachunkowych, w Laboratorium, udostępniliśmy rozszerzenie usługi Portalu Biura - Dokumenty o technologię OCR służącą do automatycznego przepisywania dokumentów. Więcej o nowej usłudze możecie Państwo poczytać w dedykowanych temacie na forum: OCR w usłudze Portal Biura - Dokumenty - Laboratorium od wersji 31 Zapraszamy do korzystania z nowych usług i do dyskusji w dedykowanych tematach.
 4. Szanowni Państwo, w wersji 31, dla biur rachunkowych, w Laboratorium, udostępniliśmy rozszerzenie usługi Portalu Biura - Dokumenty o technologię OCR służącą do automatycznego przepisywania dokumentów. Więcej o nowej usłudze możecie Państwo poczytać w dedykowanych temacie na forum: OCR w usłudze Portal Biura - Dokumenty - Laboratorium od wersji 31 Zapraszamy do korzystania z nowych usług i do dyskusji w dedykowanych tematach.
 5. Szanowni Państwo, w wersji 1.63, dla biur rachunkowych, w Laboratorium, udostępniliśmy nową usługę w ramach Portalu Biura - Dokumenty. Dokumenty to usługa wspomagająca skuteczną komunikację i współpracę biura rachunkowego ze swoimi klientami. Dzięki niej możliwe jest pobieranie przekazanych za pomocą Portalu Biura dokumentów klienta w formie plików pdf lub zdjęć, prosto do programów księgowych InsERT GT. W jednym miejscu można analizować przesłane dokumenty, dodawać na ich podstawie zapisy księgowe lub wyjaśnić z klientem wątpliwości odnośnie dokumentu. Więcej o nowej usłudze możecie Państwo poczytać w dedykowanych temacie na forum: Laboratorium w InsERT GT - Portal Biura - Dokumenty Nowa usługa została również rozszerzona o technologię OCR służącą do automatycznego przepisywania dokumentów. Więcej o nowej usłudze możecie Państwo poczytać w dedykowanych temacie na forum: Laboratorium w InsERT GT - OCR w usłudze Portal Biura - Dokumenty. Zapraszamy do korzystania z nowych usług i do dyskusji w dedykowanych tematach.
 6. Szanowni Państwo, w wersji 1.63, dla biur rachunkowych, w Laboratorium, udostępniliśmy nową usługę w ramach Portalu Biura - Dokumenty. Dokumenty to usługa wspomagająca skuteczną komunikację i współpracę biura rachunkowego ze swoimi klientami. Dzięki niej możliwe jest pobieranie przekazanych za pomocą Portalu Biura dokumentów klienta w formie plików pdf lub zdjęć, prosto do programów księgowych InsERT GT. W jednym miejscu można analizować przesłane dokumenty, dodawać na ich podstawie zapisy księgowe lub wyjaśnić z klientem wątpliwości odnośnie dokumentu. Więcej o nowej usłudze możecie Państwo poczytać w dedykowanych temacie na forum: Laboratorium w InsERT GT - Portal Biura - Dokumenty Nowa usługa została również rozszerzona o technologię OCR służącą do automatycznego przepisywania dokumentów. Więcej o nowej usłudze możecie Państwo poczytać w dedykowanych temacie na forum: Laboratorium w InsERT GT - OCR w usłudze Portal Biura - Dokumenty. Zapraszamy do korzystania z nowych usług i do dyskusji w dedykowanych tematach.
 7. Szanowni Państwo, w ostatnim czasie intensywnie pracujemy nad usługą Portal Biura – Dokumenty dostępnej w Laboratorium. Dzisiaj prezentujemy rozszerzenie usługi dokumenty o technologię OCR służącą do automatycznego przepisywania dokumentów. Nowa usługa, podobnie jak Dokumenty, jest dostępna w ramach Laboratorium. Jesteśmy na wczesnym etapie tworzenia tej funkcji i zależy nam na zebraniu Państwa opinii. Z usług udostępnianych w ramach Portalu Bura mogą korzystać tylko biura rachunkowe. 1. Jak włączyć usługę OCR? Do włączenia usługi OCR będzie potrzebne zainstalowanie wersji 31 oraz uruchomienie w Laboratorium opcji Portal Biura – Dokumenty. Usługa OCR jest dostępna w ramach Laboratorium. Możliwość włączenia opcji pojawi się po zaznaczeniu usługi Portal Biura – Dokumenty. Szczegółową instrukcję można znaleźć w e-pomocy. 2. Czego można się spodziewać? Nowa opcja jest rozszerzeniem usługi Dokumentów. Podczas dodawania zapisu księgowego program automatycznie wypełni zapis księgowy danymi rozpoznanymi z dokumentu. W linii nexo system rozpoznaje: numer dokumentu, NIP nabywcy/sprzedawcy (z możliwością dodania kontrahenta do kartoteki), datę wystawienia, datę sprzedaży oraz tabelkę VAT. Nie ukrywamy, że we wstępnej fazie program najlepiej radzi sobie z fakturami wystawionymi z naszych systemów. W przypadku tabelki VAT najlepiej rozpoznawana jest stawka 23%. Rozpoznane dane automatycznie zostaną przeniesione na zapis księgowy. 3. Co będzie działo się dalej? Planujemy intensywny rozwój zarówno naszego systemu rozpoznawania faktur, jak i jego wykorzystania w programach księgowych. Dlatego zachęcamy Państwa do uruchomienia nowej usługi i zgłaszania opinii oraz uwag. Dzięki tej informacji zwrotnej będziemy mogli lepiej dostosować program do Państwa potrzeb.
 8. Szanowni Państwo, w ostatnim czasie intensywnie pracujemy nad usługą Portal Biura – Dokumenty dostępnej w Laboratorium. W linii GT usługa miała swoją premierę w wersji 1.63. Dzisiaj prezentujemy rozszerzenie usługi dokumenty o technologię OCR służącą do automatycznego przepisywania dokumentów. Nowa usługa, podobnie jak Dokumenty, jest dostępna w ramach Laboratorium. Jesteśmy na wczesnym etapie tworzenia tej funkcji i zależy nam na zebraniu Państwa opinii. Z usług udostępnianych w ramach Portalu Bura mogą korzystać tylko biura rachunkowe. 1. Jak włączyć usługę OCR? Do włączenia usługi OCR będzie potrzebne zainstalowanie wersji 1.63 oraz uruchomienie w Laboratorium opcji Portal Biura – Dokumenty. Usługa OCR jest dostępna w ramach Laboratorium. Możliwość włączenia opcji pojawi się po zaznaczeniu usługi Portal Biura – Dokumenty. Szczegółową instrukcję można znaleźć w e-pomocy. 2. Czego można się spodziewać? Nowa opcja jest rozszerzeniem usługi Dokumentów. Podczas dodawania zapisu księgowego program automatycznie wypełni zapis księgowy danymi rozpoznanymi z dokumentu. W linii GT system rozpoznaje: numer dokumentu, NIP nabywcy/sprzedawcy (z możliwością dodania kontrahenta do kartoteki), datę wystawienia oraz datę sprzedaży. Nie ukrywamy, że we wstępnej fazie program najlepiej radzi sobie z fakturami wystawionymi z naszych systemów. Rozpoznane dane automatycznie zostaną przeniesione na zapis księgowy. Więcej informacji można znaleźć w artykule e-pomocy. 3. Co będzie działo się dalej? Planujemy intensywny rozwój zarówno naszego systemu rozpoznawania faktur, jak i jego wykorzystania w programach księgowych. Dlatego zachęcamy Państwa do uruchomienia nowej usługi i zgłaszania opinii oraz uwag. Dzięki tej informacji zwrotnej będziemy mogli lepiej dostosować program do Państwa potrzeb.
 9. Szanowni Państwo, W wersji 1.63 programów Rachmistrz GT i Rewizor GT udostępniliśmy w ramach Laboratorium usługę Portal Biura – Dokumenty. Portal Biura to platforma dedykowana biurom rachunkowym, której celem jest wspomaganie komunikacji i współpracy biura rachunkowego z jego klientami. Dokumenty to usługa wspomagająca skuteczną komunikację i współpracę biura rachunkowego ze swoimi klientami. Dzięki niej możliwe jest pobieranie przekazanych za pomocą Portalu Biura dokumentów klienta w formie plików pdf lub zdjęć, prosto do programów księgowych InsERT GT. W jednym miejscu można analizować przesłane dokumenty, dodawać na ich podstawie zapisy księgowe lub wyjaśnić z klientem wątpliwości odnośnie dokumentu. 1. Jak włączyć nową usługę? Krok 1. Aby móc korzystać z usługi Portal Biura – Dokumenty, należy włączyć opcję w Laboratorium Szczegółową instrukcję, jak to zrobić, można znaleźć w e-pomocy. Krok 2. Po włączeniu usługi w laboratorium trzeba ją aktywować w biurze rachunkowym. Instrukcję aktywacji znajdziecie Państwo tutaj. Krok 3. Udostępnienie usługi klientowi. Gdy mamy już aktywną usługę Dokumenty, możemy zaprosić do niej naszych klientów. Instrukcję udostępniania usługi znajdziecie Państwo tutaj. Po przyjęciu przez klienta zaproszenia oraz zaakceptowaniu regulaminów może on swobodnie korzystać z możliwości przesyłania dokumentów do Portalu Biura. 2. Jak to działa? Wysłane na Portal Biura przez klienta dokumenty są automatycznie pobierane do programów księgowych. Dostępne są one w module Portal Biura – Dokumenty. Nowy moduł umożliwia przejrzenie przesłanych dokumentów, przypisanie ich do wybranych grup, miesięcy rozliczeniowych czy rejestrów księgowych. Najważniejszą opcją modułu jest jednak dodanie na podstawie przesłanych dokumentów zapisów księgowych. Na każdym etapie pracy z dokumentem dostępny jest jego podgląd. Podgląd dokumentu źródłowego jest dostępny również z poziomu zapisu księgowego. W sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować poprawność księgowania, wystarczy otworzyć np. zapis w KPiR i kliknąć link Pokaż dokument źródłowy. Obok okna z zapisem w KPiR pokaże się podgląd z dokumentem przesłanym od klienta. Więcej informacji na temat usługi Portal Biura – Dokumenty możecie Państwo znaleźć w naszych artykułach na e-pomocy oraz na naszym kanale YouTube .
 10. Dzień dobry, W linii GT rzeczywiście można wprowadzić tylko jeden dokument księgowy powiązany z plikiem. Będziemy poluźniać to ograniczenie w kolejnych wersjach.
 11. Dzień dobry, w linii GT jest ustawione opóźnienie 30 minut pomiędzy wysłaniem pliku przez klienta, a możliwością pobrania pliku przez biuro rachunkowe. W założeniu jest czas dla klienta na ewentualne opisanie przesłanych plików. Proszę się też upewnić że ma Pan zaakceptowane wszystkie regulaminy na Koncie InsERT.
×