Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Daniel Kozłowski

Partner
 • Ilość treści

  460
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  16

Daniel Kozłowski wygrał w ostatnim dniu 27 lipca

Daniel Kozłowski ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

33 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Daniel Kozłowski

  Powiązanie waluty faktury z wzorcem wydruku.

  Jacku, naturalnie też o tym myślałem, ale jednak nie zdecydowałem się na opisanie tego, gdyż to ciągle nie będzie automatyczne rozwiązanie, przypisanie rachunku bankowego podmiotu do kontrahenta będzie ciągle wymagało dokonania wyboru przez użytkownika, a to z kolei będzie doprowadzało do opisywanego "ludzkiego błędu"... No chyba, że zostałaby dodana blokada dodawania kontrahenta bez przypisanego rachunku bankowego, ale to też rozwiązanie dodatkowe...
 2. Daniel Kozłowski

  Abonament na ulepszenia - brak ceny

  Jest dokładnie tak jak Pan opisuje, że rzekomo nie jest: Czy jest uczciwe publiczne opisywanie błędnych i nieprawdziwych wniosków ? Wystarczyło spytać, gdzie znajdują się takie informacje i na tym poprzestać, w pierwszej kolejności można było spytać dostawcę programu, który swoją drogą powinien tak podstawowe kwestie wyjaśnić przed sprzedażą programu, a teraz przy kończącym się abonamencie o tym przypomnieć...
 3. Daniel Kozłowski

  Przeniesienie bilansu zamknięcia na bilans otwarcia

  Dlaczego podejmuje się Pan tematu skoro też nie radzi sobie Pan z obsługą programu, to nie skończy się dobrze, a słuszne pretensje będą do Pana... Jasno i wyraźnie została wskazana przyczyna problemu - rozliczenie rozrachunkiem niepowiązanym z zapisem na koncie: wypłata bankowa - ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi na pierwsze pytanie o pochodzenie dokumentu zakupu to będę zgadywał... Nie została ujęta w księgowości operacja bankowa, która posłużyła do rozliczenia zobowiązania, być może w ogólnie nie powinno jej być (najczęstszy błąd do wystawianie dokumentów z formą płatności zapłacono przelewem lub rozliczanie zobowiązań przelewem i powielenie wpłat poprzez wyciągi wprowadzane bezpośrednio w księgowości bez podłączania rozrachunków) lub faktura przed zapisem dekretu była błędnie edytowania, w wyniku czego został utworzony nowy rozrachunek, zamiast zostać podłączonym pod konto. Podstawowa zasada, którą trzeba zrozumieć i stosować w takim modelu pracy - rozrachunki i dokumenty finansowe są jedne, nie ma podziału na rozrachunki Subiekta i rozrachunki Rewizora, mogą pochodzić z dwóch programów, ale mają być jedne, nie można ich powielać.
 4. Daniel Kozłowski

  Powiązanie waluty faktury z wzorcem wydruku.

  Tak nie można, ale można osiągnąć oczekiwany efekt - jest realizowane jest to odwrotnie, stosuje się jeden (zmodyfikowany) wzorzec wydruku, który prezentuje rachunek podmiotu zgodny z walutą dokumentu. Posiadamy gotowe takie wzorce wydruków, w przypadku zainteresowania zapraszam do bezpośredniego kontaktu (dane kontaktowe znajdują się w stopce każdej odpowiedzi).
 5. Daniel Kozłowski

  Przeniesienie bilansu zamknięcia na bilans otwarcia

  To standardowy bałagan w księgowości wynikający z braku podstaw obsługi programu... Jako przykład pokazał Pan niespójność wynikającą z dokumentów z kwietnia 2018 roku, a mamy sierpień 2019 - ten błąd powinien zostać wychwycony najpóźniej w maju 2018 roku przy zamykaniu miesiąca kwietnia... Zwłaszcza w księgowości warto poprawnie rozpocząć pracę z programem, gdyż wiele błędów jak tutaj ujawnia się po ponad roku, a po takim czasie dużo trudniej je się poprawia... Niestety ze zrzutów ekranu praktycznie nic nie wynika - nie widać pochodzenia dokumentu (import z Subiekta czy wprowadzony ręcznie) oraz nie widać potencjalnych przyczyn niezgodności sald... Polecam również przeczytać w pomocy do programu co sprawdza analiza spójności. ps. Na pierwszym zrzucie ekranu pozostała nazwa firmy
 6. Daniel Kozłowski

  Blokada filtrów

  To co można uzyskać w GT to "na sztywno" ograniczyć widoczność danych na liście dokumentów, można spróbować wykorzystać do tego formatowanie warunkowe lub inne rozwiązanie dodatkowe, które pozwoli uzyskać taki efekt.
 7. Daniel Kozłowski

  Usunięcie numeru konta, nota księgowa

  Nie można rachunku bankowego podmiotu jeśli został powiązany z dokumentami... Można usunąć te powiązania, wtedy będzie można usunąć rachunek bankowy, operację taką należy wykonać serwisowo... Można również ustawić rachunek bankowy jako nieaktywny, ale też serwisowo... Proszę skontaktować się ze swoim serwisantem/nawiązać taką współpracę/poszukać rozwiązań dodatkowych, które to zrealizują. W praktyce stosuje się do tego rachunki sprzedaży i zmodyfikowane wzorce wzorce wydruków.
 8. Daniel Kozłowski

  Wyszukiwanie towaru w szansach sprzedaży

  Tylko poprzez skorzystanie z dodatkowych rozwiązań, jedna możliwość to wskazane wyżej dodatkowe zestawienie SQL, inna to przygotowanie rozwiązania, które zapisze dane towaru w polu szansy sprzedaży po którym jest już możliwe wyszukiwanie.
 9. Daniel Kozłowski

  Rachmistrz - nie można pracować na bazie danych

  Na początek proszę się zastosować i odnieść do zamieszczonego komunikatu.
 10. Daniel Kozłowski

  Lista kontrahentów Rewizor GT

  Proszę zastosować się do moich sugestii i przywrócić domyślne ustawienia listy w sposób jaki wskazałem (proszę zamknąć program z innym aktywnym modułem niż kontrahenci, uruchomić ponownie, wejść w Słowniki->Personel i usunąć ustawienia listy kontrahentów)... Jeśli to nie pomoże to proszę wykonać test z innym użytkownikiem, jeśli jest tylko jeden użytkownik to proszę utworzyć kopię podmiotu i dodać nowego użytkownika...
 11. Daniel Kozłowski

  Rozrachunki Subiekt / Rewizor

  Źle Pan zrozumiał problem - chodziło o ukrycie zobowiązań pochodzących z faktur kosztowych przed użytkownikami Subiekta (jak również wynagrodzeń i innych "wrażliwych" rozrachunków)... Okazało się, że program działa poprawnie, po zmianie parametrów rewizora były widoczne zobowiązania utworzone w Subiekcie w roku 2013 (zapewne efekt przenoszenia danych z poprzedniego programu), późniejszych danych rzeczywiście utworzonych w Rewizorze nie było widać.
 12. Daniel Kozłowski

  Lista kontrahentów Rewizor GT

  Czy tak samo dzieje się na innym użytkowniku programu ? Jeśli tak to należy usunąć ustawienia listy dla użytkownika, na którym występuje problem (z poziomu karty użytkownika). Ewentualnie proszę pokazać problem (zrzut ekranu).
 13. Daniel Kozłowski

  Raport kasowy, kategoria dla usług i sprzedaży

  Na raportach z drukarki fiskalnej pojawią się takie dane jakie zostaną do niej wysłane, teoretycznie można byłoby zdefiniować dwie stawki ZW, ale nie mam pewności czy na taką dowolność zezwalają obecne przepisy. Dużo bezpieczniej byłoby zrobić to dzieląc sprzedaż w programie i generować z niego zestawienia.
 14. Daniel Kozłowski

  Raport kasowy, kategoria dla usług i sprzedaży

  Proszę się przyjrzeć, podsumowanie sprzedaży w rozbiciu na stawki VAT to jedna z podstawowych informacji na takim raporcie ?
 15. Tak, jest poprawnie, więcej pomysłów na odległość nie mam... Czy przed przeniesieniem bazy danych na pewno dane były poprawne, rozumiem, że można to sprawdzić na starym serwerze ?
×