Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Daniel Kozłowski

Partner
 • Ilość treści

  642
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  20

Daniel Kozłowski wygrał w ostatnim dniu 5 października

Daniel Kozłowski ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

47 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jak napisałem możliwości jest kilka, nadmienię, że pełnego automatu nie da się uzyskać w GT (co najmniej należy ręcznie utworzyć faktury wewnętrzne lub zmienić stawki VAT na dokumencie VAT), opisałem możliwości/kierunki rozwiązania problemu, w celu poznania podstaw obsługi programu polecam szkolenie/konsultacje u dostawcy programu, to zagadnienie na 1-2 godziny (z konfiguracją schematów importu) przy omawianiu, ile zajmie opisywanie tego nie będę sprawdzał, można też posiłkować się e-pomocą firmy Insert: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna.html?query=wnt&program=1&category=.
 2. Należy zaznaczyć znacznik MPP na fakturze (zakładka VAT) i korzystać z aktualnego wzorca wydruku lub takiego, który obsługuje ten znacznik.
 3. Zgodnie z obowiązującymi przepisami i założeniami programu (do deklaracji VAT trafiają dane z ewidencji VAT) należy dodać zapisy w ewidencji VAT zakupu i sprzedaży z rodzajem transakcji VAT WNT/WNTn w krajowej stawce VAT, można wykorzystać do tego faktury wewnętrzne lub mechanizm zapisów powiązanych.
 4. Dlaczego po prostu nie zajrzy Pani do pomocy do programu (Opis struktury zbiorów danych) ? W powyższym warunku kolumnę "kh_CzynnyPodatnikVat" należy zamienić na "kh_OdbDet".
 5. Tak, ustawia się to w konfiguracji drukarki fiskalnej w Kasiarzu. ps. Proszę pamiętać, że będzie to wydruk fiskalny.
 6. Nie mam więcej pomysłów na forum, polecam analizę w miejscu występowania problemu i kontakt z dostawcą programu/serwisantem.
 7. Może Partnerzy Insertu? Tylko pytam? Nie rozumiem - ile razy można pytać o to samo, przecież jestem Partnerem Insertu (informacja znajduje się w profilu) i napisałem, że aktualna i kompletna dokumentacja jest dołączana do programu, gdyby było inaczej to bym jasno i wyraźnie o tym napisał... Na prawdę nie robimy z niczego tajemnicy, nie mamy żadnych dodatkowych, tajnych dokumentacji do programu niż ich użytkownicy, nasza wiedza wynika tylko z doświadczenia i tego, że zajmujemy się naszą pracą na poważnie, tylko tym i niczym innym, naszą pracą nie jest praca na programach Insertu tylko pozyskiwanie wiedzy jak należy na nich pracować... Dzielę się tą wiedzą, opisuję jak znajdować odpowiedzi na pytania, jak rozwiązywać wiele problemów, a Pan pokazał w tym wątku jak z tego korzysta. Jeśli miałbym już porównywać to nie była to rozmowa pracownika z dyrektorem tylko ucznia z nauczycielem, który nie odrobił pracy domowej i nie rozumie, kiedy ktoś mu próbuje pomóc, który może kiedyś to zrozumie Szukałem w kierunku mojego środowiska (AutoIt). Znalazłem tylko taką komendę w porwershell ale ona wyciąga metody i właściwości dla głównego obiektu. Nie wiem jak się dostać do towaru czy dokumentu. Też nie wiem i nie zamierzam się dowiadywać, wybrałem środowisko programistyczne, które ma wiele innych wbudowanych funkcjonalności niezbędnych/przydatnych do tworzenia rozwiązań dodatkowych dla programów Insertu (VS). Zgadzam się, a byłoby jeszcze lepiej gdyby na świecie nie było głodu i wojen, ale to jest rzeczywistość - błędy w programach i braki w dokumentacji się zdarzają.
 8. Skoro nie tworzy się PDF to się również nie wyśle - należy wyjaśnić dlaczego nie generują się PDF'y... Jaka drukarka jest ustawiona jako domyślna w systemie i jaki ma rozmiar papieru ?
 9. Czy nie uważa Pan, że należało najpierw się dowiedzieć, a później napisać ? w GT nie ma takiej funkcjonalności, również z wykorzystaniem Gestora, sugerowało to również to, że ja czy Radek nie zaproponowaliśmy takiego rozwiązania, a na prawdę proponujemy rozwiązania dodatkowe tylko wtedy, kiedy nie są dostępne w standardzie.
 10. Dokładnie tak, to podstawowe założenie programu, że aktualizowane są tylko wzorce standardowe. Może Pan zamówić taką usługę i poświecić na to kilka minut - my dla naszych klientów (kupujących u nas programy i/lub rozwiązania dodatkowe) oferujemy taką usługę za darmo, a dokładnie to przygotowaliśmy narzędzie, które wykonuje taką modyfikację wzorca wydruku. Nie, nie ma. Należy pamiętać, że poza posiadaniem programu należy potrafić go jeszcze obsługiwać.
 11. Myślałem, że może ktoś ma nowszy plik pomocy, różnie bywa. Nie rozumiem - kto i skąd może mieć nowszy plik niż dostarczany razem z programem ? Niestety w moim środowisku programistycznym nie ma takiej funkcjonalności i nie korzystam z Visual Studio (musiałbym specjalnie instalować) Jeśli ma to pomóc to dlaczego nie zainstalować lub poszukać innego rozwiązania, które pozwoli odczytać potrzebne informacje ?
 12. Czy dokumenty są eksportowane do PDF ? Czy wiadomości e-mail są wysyłane z systemu operacyjnego ?
 13. Dla ścisłości to nie jest metoda tylko atrybut/właściwość. Przecież napisałem o tym w poprzedniej odpowiedzi: -- Nie rozumiem dlaczego nie korzysta Pan moich sugestii: Pasująca właściwość (nie sprawdzałem) nazywa się "PodzielonaPlatnosc".
 14. Nie można, zgadza się, że niektóre komunikaty są nadmiarowe.
×