Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Daniel Kozłowski

Partner
 • Ilość treści

  1008
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  23

Wszystko napisane przez Daniel Kozłowski

 1. Należy zadbać o to, aby przelewy wychodziły tego samego dnia lub po wygenerowaniu paczki przelewów usunąć operacje bankowe, a następnie dodać je i rozliczyć rozrachunki na podstawie wyciągu (wspomagając się na przykład Homebankingiem).
 2. Jaki to dokładnie problem, wypadałoby się podzielić informacjami z innymi użytkownikami forum ? Nie napisał Pan, że jest problem z nawiązaniem połączenia z Subiektem, zapewne chodziło o uruchomienie Sfery, która rzeczywiście mogła zostać uszkodzona przez aktualizacje systemu operacyjnego, naprawić można poprzez "łatkę" lub ponowną instalację programów Insertu (o ile posiada się sprawny system operacyjny). Nie rozumiem - proszę o rozwinięcie.
 3. Jak Pan szukał, jakie czynności/testy zostały wykonane ? Jak wygląda infrastruktura ? Przy jakich operacjach tak się dzieje ? Proszę nie mówić nieprawdy - jak pisałem powyżej programy Insertu są wykorzystywane od kilkunastu lat przez dziesiątki tysięcy użytkowników i nikt nie zgłasza takich problemów, a te które są zgłaszane (przykład z tego wątku) wynikają z problemów z infrastrukturą. Jak też powyżej pisałem nie są to problemy do rozwiązywania poprzez forum.
 4. Jakie budżet jest przewidziany na takie rozwiązanie ? Lokalizacje mają być stałe czy zmienne ?
 5. Proszę zamieszczać pełne komunikaty błędów. Kompletnie błędny kierunek. Zgodnie z komunikatem - trwała instalacja innego programu w systemie operacyjnym lub system jest uszkodzony. Jak wyżej - proszę zamieszczać pełne komunikaty błędów - oraz polecam nie podejmować działań na własną rękę, które mogą pogorszyć sytuację (wygenerować kolejne problemy). -- Proszę spróbować ponowić próbę po ponownym uruchomieniu komputera.
 6. Dodam, że w GT można przywracać użytkownikom ustawienia filtrów do postaci jakiej oczekujemy (nadpisując ustawienia listy w bazie danych), na przykład codziennie w nocy.
 7. Dokładnie tak samo jak każdy inny towar przed otrzymaniem faktury zakupu - dokumentem przyjęcia zewnętrznego.
 8. Na podstawie tego paragonu jako fakturę zakupu.
 9. Jakiej "dokładnie" instrukcji ? W pomocy do programu czytamy:
 10. Niestety jest to niemożliwe, bo zamówienie/rezerwacje (FirmsLink) robi automat. Dlaczego "niemożliwe" ? Automat można zmienić/rozbudować, można zrealizować drugi automat... Nie, nie ma zastosowania dla poruszanego problemu.
 11. Nie program nie posiada takiej funkcjonalności. Proszę inaczej podejść do rozwiązania problemu, na przykład przesuwać towary między magazynami zamiast je rezerwować poprzez zamówienia.
 12. W tej chwili naszych usług nie zaproponuję z powodu braku czasu, ale mogę dać namiary na firmy kolegów, w tym jednego z Wołomina/Warszawy. Jeśli powstają większe ilości dokumentów i chcecie Państwo prowadzić pełne rozrachunki to posiadamy gotowe rozwiązanie do rozliczania pobrań/płatności internetowych, które usprawnia takie rozliczenia.
 13. Niestety nie rozumiem co chce Pan uzyskać - jeśli zabroni Pan sprzedaży na kredyt kupiecki (jak to zostało opisane wyżej) to przecież handlowiec nie sprzeda na 200 zł, ani na 1 zł, zarówno dla istniejących kontrahentów jak i nowych ?
 14. Opis sugeruje, że nie zaglądał Pan na zakładkę "Płatności" na karcie kontrahenta ?
 15. Ok. Nie ma związku z poruszanymi tematami. Ten "ktoś" wprowadził Państwa w duży błąd , który prowadzi do naruszenia spójności ewidencji księgowej z ewidencją rozrachunków, powielania rozrachunków, itp. Polecam zweryfikować posiadaną widzę o działaniu programu u doświadczonego serwisanta. Zapłacić można poprzez gotówkę, przelew, przelewPP. Zakładam, że generowane są operacje bankowe poprzez sposób zapłaty "przelew", takie operacje należy koniecznie importować do księgowości lub ich nie tworzyć i wprowadzać z wyciągu. Chyba już wszystko opisałem wyżej - mamy takie dane jak o nie dbamy.
 16. Schematu importu też nie uda się zdefiniować, gdyż niestety spłat należności (spłat zobowiązań, zobowiązań, należności) nie można dekretować w GT (jest to możliwe tylko w Navireo). Można natomiast podłączać takie rozrachunki przy dekretacji ręcznej/z potwierdzeniem.
 17. Tak, programy z linii GT nie posiadają możliwości tworzenia dodatkowych typów dokumentów. Jak pisałem wcześniej proszę skorzystać z dokumentu typu "spłata należności", dokumenty te od innych można wyróżnić dodatkowo kategorią i/lub flagą.
 18. Płatność z terminala to nie jest właściwe porównanie do dokumentu kasowego - dokument kasowy od strony rozrachunków to spłata należności, płatności z terminala powinna utworzyć dwa rozrachunki - spłatę należności na kontrahenta i należność na operatora karty płatniczej (dokumenty te powinny być powiązane trzecim dokumentem - cesją)... Program niestety jeszcze nie posiada takiej funkcjonalności (przedpłat karta płatniczą), w zależności od potrzeb jako obejście można zastosować wprowadzenie wskazanych przez mnie dokumentów (są one dostępne w modułach rozrachunkowych) lub dla uproszczenia samej spłaty należności na kontrahenta. Pracuję nad rozwiązaniem dodatkowym, które umożliwi przyjmowanie takich płatności (włącznie z integracją z terminalem płatniczym), ale na dzień dzisiejszy nie potrafię określić daty zakończenia prac.
 19. Licencja nie ma to żadnego wpływu (jak ograniczenie prędkości na drodze na przekraczanie tej prędkości), wszystko zależy od konfiguracji infrastruktury.
 20. Co to znaczy "ściągać płatność" ? Proszę pokazać przykładowy problem, spłatę należności w rozrachunkach z powiązaniem kontem i okno wyboru rozrachunków niepowiązanych przy podłączaniu rozrachunku pod konto. Nie ma takiej możliwości, rozliczenie wykonuje się tylko raz w Subiekcie lub Rewizorze - bez znaczenia, gdyż rozrachunki są wspólne dla obu programów (zakładam, że praca odbywa się na wspólnej bazie danych).
 21. Czym miałoby się to różnić od dostępnej operacji "Dekretuj" ?
×