Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Daniel Kozłowski

Partner
 • Ilość treści

  540
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  20

Wszystko napisane przez Daniel Kozłowski

 1. Jaki opis problemu taka odpowiedź - nie poznałem potrzeby, nie zaproponuję nic więcej.
 2. Nie. Porównać składnik po składniku, parametr po parametrze z bazą demo lub zlecić serwisantowi aktualizację składników z archiwum lub bazy demo.
 3. Nie, to nie jest problem powtarzalny - problem powtarzalny to taki, który występuje przy każdej operacji (przy każdym dokumencie), a nie "raz dziennie" czy "co godzinę". Możliwe rozwiązania już opisałem, a piszę z doświadczenia, już analizowałem i rozwiązywałem takie problemy przy sprzedaży detalicznej. -- Dla potwierdzenie jeszcze jedno pytanie - po jakim czasie w sekundach od kliknięcia przycisku "Zapisz" pojawia się komunikat błędu ?
 4. Nie wiemy nawet o jaki program chodzi... Proszę pokazać co Pan robi i widzi.
 5. Jeśli problem jest powtarzalny to identyfikatory tabel naprawi kontrola bazy danych w programie serwisowym, jeśli nie jest powtarzalny to są to typowe problemy wydajnościowe, których możliwości rozwiązania już opisywałem również na tym forum - można odbudować indeksy, jeśli to nie przyniesie istotnych zmian to pozostaje optymalizacja bazy danych lub usunięcie wszystkich (dosłownie) dokumentów.
 6. Niestety nie rozumiem jaka jest potrzeba - przelew bez danych rachunku bankowego... Można podać fikcyjny rachunek bankowy o dowolnym numerze, na przykład kropkę czy trzy kropki.
 7. To ustawienia umowy o pracę, a nie listy płac (każdy pracownik może mieć wypłacane wynagrodzenie w inny sposób).
 8. Generuję listę płac za wrzesień, z datą wypłaty 10 października i wszystko się zgadza. Jeśli zostanie podana prawidłowa data wypłaty to jak najbardziej wszystko się zgodzi. Pytanie, na które odpowiadałem brzmiało: W Gratyfikancie GT datę wypłaty konfiguruje się w definicji listy płac i jest określana "automatycznie" przy generowaniu listy płac, w mikroGratyfikancie GT datę wypłaty należy określać "ręcznie" przy generowaniu każdej listy płac.
 9. Program nie posiada takiej funkcjonalności (zwracam uwagę na frazę "mikro" w nazwie programu), datę wypłaty należy podać przy generowaniu listy płac.
 10. Obejście problemu (problem jest dobrze znany, ale ponieważ nie jest krytyczny to czeka w kolejce do analizy) zostało podane w pierwszej odpowiedzi w tym wątku: Do zmiany timeout'u można wykorzystać jedno z naszych darmowych rozwiązań: http://satisoft.pl/dodatki_Ustalanie_czasu_oczekiwania_na_odpowiedz_z_serwera_dla_InsERT_GT.html.
 11. Z logu nic nie wynika, nie ma tam przecież żadnych informacji o jakikolwiek błędach, proszę kontaktować się z producentem aplikacji XMAG lub swoim dostawcą programów/serwisantem.
 12. Czyli potrzebuje Pan skopiować jeden poziom cenowy do drugiego - można spróbować to zrealizować poprzez epp - wysłać towary do epp, zmienić nazwy poziomów cen w pliku (cenę specjalną zmienić na detal, a detal na inną, dowolną nazwę), wczytać plik z aktualizacją towarów. Uwaga: zalecam wykonać test na kopii podmiotu.
 13. Działa tylko najwyraźniej inaczej niż Pan oczekuje - jakiego zachowania Pan oczekuje - 0,00 zł - 5% = ?
 14. Tak, proszę skorzystać z narzędzia "Przecena": główne menu->Narzędzia->Przecena.
 15. To prawda, lecz nie leży on po stronie programu lecz po stronie użytkowników i braku znajomości podstaw obsługi... Tak w skrócie, gdyż ogólnie polecam szkolenie i sprawdzenie działania programu w praktyce... Zamówienie od klientów nie mają skutku magazynowego, nie wydają towaru z magazynu, więc nie można pobrać i zaprezentować rzeczywistej ceny magazynowej, program prezentuje najlepsze przybliżenie, czyli średnioważoną z istniejących dostaw jeśli towar jest na stanie lub cenę kartotekową jeśli towaru nie ma na stanie.... Na dokumentach handlowych cena magazynowa zależy od konfiguracji programu i stanu dokumentu - przy dodawaniu dokumentu jeśli nie są włączone dyspozycje to jest prezentowana średnioważona z istniejących dostaw, dopiero z dyspozycjami jest prezentowana rzeczywista cena magazynowa, rzeczywista cena magazynowa jest też widoczna po zapisie dokumentu kiedy to zostają pobrane dostawy z magazynu i są znane ich ceny... Na rozchodowych dokumentach handlowych (na przykład FS) cena magazynowa NIE musi wynikać z ceny na PZ - cena ta może być skorygowana fakturą zbiorczą i/lub korektami zakupu. Ponadto jest cena uśredniona, gdyż może pochodzić z wielu dostaw w różnych cenach. Dla jasności i pewności należało również pokazać dane z programu pokazujące problem lub błędne sprawdzenie i wnioski, do czego również zachęcam teraz.
 16. Oczywiście, to zwykły tekst, należy jednak pamiętać, że jego interpretacja - wyświetlenie jako linku i otworzenie w przeglądarce po kliknięciu - zależy od aplikacji, która odczyta tę wiadomość.
 17. Tylko skąd takie informacje/pomysł ? Wszystkim użytkownikom na szkoleniu z podstaw obsługi programu tłumaczę/przekonuję do tego samego - niczego nie należy wymyślać tylko należy robić to co w rzeczywistości - jeśli otrzymujemy fakturę zakupu WNT to jak ją wprowadzamy, jeśli dostajemy gotówkę to tak to wprowadzamy, jeśli nie dostajemy gotówki to jest to kredyt kupiecki a nie jakaś "gotówka 1 dzień". Już o tym pisałem - powinno zostać tak, jak poprawnie podpowiada program (pomijam współpracę z pełną księgowością). Tak, na towarze powinny być "krajowe" stawki VAT. Skąd taki pomysł, po co to zmieniać ? Wcześniej już pisałem, że program sam stosuje poprawną stawkę VAT dla danego rodzaju transakcji VAT, na karcie towaru ma być krajowa stawka VAT. Jak już pisałem wyżej to bez znaczenia. W ramach pracy domowej proszę sprawdzić samodzielnie i wprowadzić zakup krajowy Na na pewno nie, przecież wartości faktury w programie różni się od wartości faktury papierowej... W magazynie mogą i będą powstawały małe różnice, ale w rozrachunkach wszystko musi być zgodne co do grosza/centa... Pozycji dokument już nie przeliczałem (za dużo pozycji), ale zwracają uwagę różne rabaty - gdyby zastosował się Pan do mojej poprzedniej sugestii to były takie same i nadanie automatycznie...
 18. Proszę wybrać taki sposób, który przekonałby by Pana, że "białe jest białe, a czarne jest czarne"... Nie rozumiem tylko dlaczego chce Pan instalować "naście wersji" skoro może Pan sprawdzić najwyżej dwie - tę "od zawsze" i "wcześniejszą" jakkolwiek rozumie Pan znaczenie tych słów (najwyraźniej rozumiem je inaczej)... Nie rozumiem - to jaki problem miał Pan ze stanem magazynowy, jaki problem Pan opisywał ? Z podstaw obsługi programu - stare zamówienia zaliczkowe (na podstawie zamówień od klienta) ze względu na wiele ograniczeń zostały lata temu (zanim zacząłem zajmować się programami Insertu, 2011 rok) zastąpione przez nowe zamówienia zaliczkowe (na podstawie zamówień zaliczkowych), NIE należy więc korzystać ze starych faktur zaliczkowych, najlepiej jest wyłączyć ich obsługę w programie i tak pracują wszyscy moi klienci... Tutaj nie będę się twardo upierał, gdyż moje odpowiedzi dotyczyły nowych faktur zaliczkowych (proszę doczytać moją pierwszą odpowiedzi, napisałem "obejście to realizacja zamówienia zaliczkowego do dokumentu WZ"), jak wspomniałem wyżej nie korzystam ze starych faktur zaliczkowych, jest to funkcjonalność "martwa", nierozwijana przez producenta i nie wykluczam w tym momencie, że mógł się wkraść jakiś błąd przy okazji innych zmian... Nie mniej nic się nie zmieniło w temacie zgłoszenia ewentualnego błędu - jeśli jest Pan w stanie pokazać/udowodnić, że zaszła zmiana w programie na niekorzyść (została wyłączona funkcjonalność) to należało to od razu zrobić, zamiast kolejny raz tylko o tym pisać.
 19. Tak: główne menu->Narzędzia->Kreator podzielonej płatności.
 20. Co to znaczy "wcześniej", co to znaczy "zawsze" ? Wypadałoby przedstawić jaki "dowód" w postaci zrzutu ekranu przed zamieszczeniem publicznie takie odpowiedzi, zwłaszcza kiedy otrzymał Pan wcześniej informacje, że program działa od zawsze inaczej niż się Panu wydaje... Z podstaw obsługi programu - z założenia faktura zaliczkowa cząstkowa nie ma skutku magazynowego, nie wydaje towaru z magazynu, więc kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wystawić w momencie otrzymania zaliczki. Chyba myli Pan faktury zaliczkowe cząstkowe od końcowych - transakcję zaliczkową zaczyna Pan od faktury zaliczkowej cząstkowej, kiedy wydaje Pan towar i tylko w przypadku kiedy jest potrzeba określenia dostawy to wystawia Pan WZ, na koniec wystawia Pan fakturę zaliczkową końcową, wszystko na takiej podstawie, że tak działają programy Insertu z linii GT (nexo działa inaczej). Jest tak, jak napisałem na początku.
 21. To przecież nie ma żadnego wpływu na kwoty w walucie. To dość oczywiste wprowadził Pan inne wartości niż na otrzymanej fakturze, niestety nie pokazał Pan faktury z Subiekta... Proste obliczenie pokazuje, że kwoty są różne o dokładnie 5%... Subiekt to tylko program i widzi takie dane jak zostaną do niego wprowadzone, dlatego jest tak ważne poznać jego podstawy obsługi przez rozpoczęciem pracy... Mi to wygląda na dodatkowy rabat 5% od wartości całego zamówienia, który teraz trzeba "rozrzucić na pozycje", pomocna jest do tego funkcja przelicz rabat->Wyliczenie rabatu do zadanej wartości dokumentu. Pomoże, ale tylko do usunięcia minimalnych różnić w wartości dokumentu, kiedy już poprawnie zostaną uzupełnione ceny na pozycjach dokumentu lub gdy są doliczane dodatkowe koszty do dokumentu (na przykład koszty transportu). Co do zasady fakturę wprowadza się 1:1, skoro na otrzymanej fakturze nie ma VAT'u to nie powinien też być wprowadzany i program tak podstawia - VAT 23% to NIE jest standardowa konfiguracja programu lub ktoś sam zmieniłem stawkę na dokumencie, domyślnie powinna podstawić się stawkę ue o wartości 0. Jeśli obecny serwis Pana nie zadowala to proszę poszukać innego, nie ma sensu tak się męczyć...
 22. Istnieje taka możliwość z wykorzystaniem rozwiązań dodatkowych, które automatycznie będą umieszczały informację o narzucie w polu towaru, które można wyświetlić na liście towarów i usług.
 23. Tak, każdy wzorzec wydruku posiada inne możliwości jego edycji w programie, wzorzec faktury też można edytować tylko w tym zakresie, w jakim przewidział to producent i wielu zmian nie można włączyć typu podsumowanie ilości, tabelka z należnościami, kod kreskowy numeru dokumentu, kod kreskowy towaru, itp.
×