Skocz do zawartości

Daniel Kozłowski

Partner
  • Liczba zawartości

    14 352
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    110

Zawartość dodana przez Daniel Kozłowski

  1. Ustawienia widoków w interfejsie użytkownika nie przekładają się na zmiany w dedykowanych wzorcach wydruku (innych niż wydruki list).
  2. To kwestia poznania obsługi interfejsu użytkownika programu - kolejność kolumn na listach zmienia się poprzez "przeciągnij i upuść".
  3. Tylko co każda aktualizacja z konwersją bazy danych.
  4. Jest to znany problem wydajnościowy wynikający z przyjętej implementacji w tym module (widok), z którym ciężko się walczy, należy stosować rozwiązania dla takich problemów, często opisywane na forach poświęconych programom InsERT, czyli usunięcie dokumentów lub wydajny sprzęt, pełny serwer SQL, optymalizacja, aby skorzystać z tego sprzętu i pełnego SQL'a.
  5. No nie, tego nie wiemy, być może to przyczyna opisana we wskazanym wątku, ale może być jest inna, należy sprawdzić. Ale dlaczego skoro nie wiadomo jakie są uprawnienia do folderu głównego dysku ? Co do zasady nie zwiększa się uprawnień dla aplikacji, tylko nadaje niezbędne uprawnienia do miejsc, do których potrzebny jest dostęp, robiąc to z drugiej strony (jak wyżej, od strony aplikacji) należy dowiedzieć się jakie uprawnienia są nadane.
  6. Oczywiście, nawet przykład takiego schematu został podany w ostatniej odpowiedzi przed Pani pytaniem. Tak, powinno dać się uzyskać taki efekt.
  7. Osobiście nie rozumiem o czym mówił konsultant Zeto i o co Pan pyta.
  8. W rozwiązaniu dodatkowym, które będzie realizowało taką funkcjonalność, nie jest to zgodne z przepisami, więc program nie posiada takiej funkcjonalności.
  9. Skąd ma Pan tę pewność ? Ma Pan wyłączone aktualizacje systemu operacyjnego, które mogły dokonać zmian ? Problem nie ma związku z Zielonym Plusem, zapewne chodziło o inne biblioteki. -- Dla jasności - ja tylko "zgaduję przez forum".
  10. To proszę zmienić na starszy, inny, taki, który działał wcześniej.
  11. Czyli otrzymaliśmy nieprawdziwe informacje, program był uruchamiany w wersji 35, a nie 49...
  12. No nie, to zależy dodatkowo od posiadanego rachunku bankowego w danym banku, w przypadku banku mBank potrzebny jest "rachunek korporacyjny" CompanyNet, więc może Pan nawet nie mieć możliwości, aby skorzystać z takiego rachunku (o dodatkowych kosztach nie wspominając). Proszę porozmawiać z bankiem i podzielić się doświadczeniem.
  13. Proszę spróbować zaktualizować sterownik czytnika.
  14. O problemie wiadomo od piątku, a w weekend firma InsERT nie pracuje. Tak właśnie objawiają się błędy programu.
  15. Należy wprowadzić obieg dokumentów, w którym błędy nie będą się zdarzały, prawdopodobieństwo będzie bardzo, bardzo małe, a wystarczy, aby ktoś inny zweryfikował dokument po wprowadzeniu. Jak wyżej, jak miałby to zrobić Rewizor skoro nie umożliwia tego sam Subiekt. Poza tym sama wartość to mały problem, gorzej jeśli zostanie podany błędny kurs. Księgowy powinien też wiedzieć, że wszystkie zapisy na kontach można po prostu przeksięgować, więc w ostateczności można przeksięgować błędny rozrachunek na poprawny.
  16. Pierwsze wyjaśnienie i obejścia z Google: https://blog.sqlauthority.com/2019/10/09/sql-server-installation-error-25641-for-target-package0-event_file-the-parameter-filename-passed-is-invalid-target-parameter-at-index-0-is-invalid/
  17. Tak, jeśli nie da się w programie to można poza programem, jeśli Pan nie potrafi to proszę skorzystać z usług kogoś, kto potrafi. Nie. Co Pana powstrzymało, aby sprawdzić ?
  18. Przyczyn może być wiele tylko takich rzeczy się nie zgaduje tylko diagnozuje... W jaki sposób terminal uzyskuje dostęp do internetu ? Czy ma dostęp do internetu ? W jaki sposób SUZ komunikuje się z terminalem ?
  19. Aby zmienić działanie programu należy zmienić jego parametry, w tym przypadku typ korekty dla paragonu w parametrach paragonu.
  20. Nie ważne jakie ceny są wpisywane, ważne jest jak jest wyliczany dokument, a o tym Pani nie wspomniała, ani nie pokazała na zrzucie ekranu (ukryła Pani najważniejszą informację, nad lewym górnym rogiem listy pozycji dokumentu). Proszę zacząć od ustawienia kierunku liczenia dokumentu od brutto.
  21. Zgadzam się. Nie, tak prosto nie działa tworzenie oprogramowania, dodawanie nowej funkcjonalności... Sama możliwość przypisania rachunku bankowego kontrahenta do dokumentu faktury zakupu to dopiero początek, należy jeszcze dodać miejsce i przenieść ten rachunek bankowy na zobowiązanie, a na koniec przenieść ten rachunek bankowy z zobowiązania na wypłatę bankową (tradycyjny Homebanking) czy transakcję oczekującą (bankowość online). Należałoby również zrealizować analogiczną funkcjonalność dla programów księgowych, aby przy tworzeniu zobowiązań na podstawie faktu kosztowych też móc wskazywać rachunek bankowy kontrahenta.
  22. Dodam, aby na wydruku pokazała się tylko jedna pozycja "korekta" (bez pozycji przed korektą i po korekcie) potrzebna jest modyfikacja wzorca wydruku lub wydruku poza programem.
  23. Nie rozumiem pytania. Dokumentów kasowych nie można utworzyć z poziomu dekretów czy dokumentów VAT.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...