Skocz do zawartości

Paweł Rózga

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Paweł Rózga's Achievements

0

Reputacja

  1. Jest rozwiązanie odzwierciedlania faktur zaliczkowych otrzymanych po wpłaceniu zaliczki do dostawcy - przy zakupie Realizujemy FZ z zamówienia z wycofanym skutkiem magazynowym. Nie pojawia się nam dokument PZ więc taka faktura nie wpływa na stan magazynowy Po dostawie towaru wywołujemy skutek magazynowy z datą magazynową z dnia dostawy. Tworzy się dokument PZ z datą dostawy więc jest prawidłowy ruch towaru w magazynie Pewnie o to chodziło Danielowi tyko przy swojej wiedzy nie opisał precyzyjnie jak to zrobić tylko założył dogłębną wiedzę użytkowników 😉
  2. Daniel Pisał "Ogólnie... Faktury zaliczkowe sprzedaży mają wsparcie w programie, nie potrzeba dodatkowych rozwiązań. Faktury zaliczkowe zakupu nie mają wsparcia, należy operować skutkami magazynowymi i tabelą VAT, aby je odzwierciedlać. W obu przypadkach powinno wystarczyć poznanie podstaw obsługi programu, nie trzeba sięgać po rozwiązania dodatkowe." Potwierdzam nie ma problemu z wystawianiem faktur zaliczkowych odnośnie sprzedaży. Podświetlamy zamówienie ZK prawy przycisk myszy zrealizuj jako FS VAT zaliczkową. Natomiast nie ma wsparcia dla odzwierciedlenia otrzymanych faktur zaliczkowych. Tu mam problem gdyż nie zgadzam się na realizację ZD z odłożonym skutkiem magazynowym gdyż powoduje to na przełomie roku kwartału bałagan w wartości magazynu. Wywołanie skutku magazynowego w kolejnym roku do pz z poprzedniego roku spowoduje wg mnie zmianę wartości magazynu nie z datą wywołania skutku tylko z datą PZ.
  3. Czy ktoś z użytkowników potwierdza, że wiadomości wysyłane z Gestora na inne konto w Gestorze ma niewłaściwą godzinę wysłania +2H? Wiadomość wysłana o 10:00 jest zapisywana przy odbiorze z godziną 12:00. Używam tego oprogramowania od 11 lat i po aktualizacji do najnowszej wersji wystąpił wyżej opisywany problem. Nie dotyczy on wiadomości wysyłanych na inne programy pocztowe. Nie jest związany z domeną i środowiskiem sieciowym. Wiadomości wysyłane z outlooka z tego samego konta i komputera są wysyłane i odbierane poprawnie. Serwery, router i komputery mają poprawną datę i godzinę. W nagłówku e-mail wysłanych z Gestora pojawia się dodatkowa informacja zawierająca datę i czas z niewłaściwą strefą czasową (GMT) zamiast (GMT +2h).
  4. Daniel, jesteś guru w kwestiach oprogramowania INSERT i doceniam Twoją wiedzę. Próbuje uświadomić użytkownikom nie Tobie, że z g.... bata nie ukręcisz. Jak wystawiasz ok 150 tyś dokumentów rocznie to przy tej skali działalności niestety trzeba zamiast samochodu zainwestować w sprzęt. Takie życie. Użytkując dowolną bazę danych, jak osiągnie się granicę wydajności ze względu na ilość rekordów, bez inwestycji w sprzęt nie da się ruszyć dalej. "Dobry" serwer oraz "dobre" stacje robocze zdecydowanie pomagają w rozwiązaniu problemów wydajnościowych. Z drugiej strony optymalizacja oprogramowania ma ogromny wpływ na wykorzystanie posiadanych mocy przetwarzania danych przez serwer. Tu pojawia się pytanie czy w przypadku oprogramowania INSERT tak jest. Jestem przekonany, że jest duże pole do działania w tym zakresie na który nie mamy wpływu. Pozostaje więc inwestycja w sprzęt. Wiem z autopsji, że wymiana sprzętu daje efekt. Innym rozwiązaniem jest otwieranie co roku nowej bazy ze wszystkimi konsekwencjami ograniczeń w dostępie do danych historycznych lub częściowe usuwanie danych historycznych. W tym wypadku Klient oczekuje usunięcia części bazy danych, a nie porad technicznych i wydajnościowych. Należy usunąć zbędne dane historyczne i zadowolić klienta zgodnie z jego oczekiwaniami. Przepraszam dałem się podpuścić w zbędną dyskusję. Powodzenia
  5. Moja baza ma 120GB działam na pełnym SQL. SQL radzi sobie naprawdę z dużymi bazami danych. Musi mieć jednak właściwe warunki pracy. Podstawa to dyski SSD i duża ilość RAM na serwerze oraz na stacjach roboczych. To kluczowa sprawa która radykalnie zmienia szybkość działania. Proponuję dla próby wymienić w jednej stacji dysk na SSD i zainstalować 8GB Ram. Nie zapominajmy o również o wydajności sieci kart sieciowych i swicha. Jeżeli całość jest spięta na przełączniku 10MB/s za 50 zł to nie da rady. Jakość kabli też ma znaczenie. Każde przekłamanie w transmisji powoduje konieczność powtórnego przesłania tej samej informacji ponownie. Częstym błędem jest instalowanie na serwerze systemu operacyjnego innej generacji niż serwer. Nowsze oprogramowanie nie może skorzystać z oczekiwanych rozwiązań sprzętowych i ostatecznie działa wolniej. Odbudowa indeksów robiona zdecydowanie częściej. Zalecana codzienna indeksacja. Robi to automat w nocy. Kolejna sprawa to ustawienia filtrów. Przy codziennej pracy filtry powinny być ustawione na 7 ostatnich dni. Jeżeli są ustawione na czas nieokreślony za każdym razem zaczytywana jest cała lista dokumentów, rozliczeń i innych danych, które powodują opóźnienia u wszystkich użytkowników. Dobrze jest również przynajmniej raz w tygodniu zrestartować serwer. Użytkownicy często niepoprawnie wylogowują się z systemu. W takich sytuacjach na serwerze "wiszą" nierozłączone połączenia z bazą danych. Takie sytuacje w praktyce bardzo spowalniają pracę. Na koniec trzeba też zwrócić uwagę na inne czynności wykonywane na stacjach roboczych nie koniecznie związane z podstawowymi działaniami.
  6. Jak rozliczyć przedpłatę wykonaną metodą PP tak aby na wystawionej fakturze była informacja jak w przypadku tradycyjnej przedpłaty. Obecnie płatności podzielone nie są widoczne jako przedpłata więc nie można uzyskać wydruku z informacją że faktura jest rozliczona. Klient oczekuje dokumentu z którego wynika że płatność została rozliczona przedpłatą zgodnie ze stanem faktycznym.
  7. Dołączę się do dyskusji. Jak należy dokonywać rozliczeń faktur zakupu w mechanizmie pp w przypadku kiedy kwota na rachunku VAT jest uzupełniana z głównego konta. Nie ma problemu z transakcjami w których płatność podatku jest realizowana w całości z konta VAT. Tworzone automatycznie operacje towarzyszące są uzgadniane tak jak główna transakcja. W innym przypadku, gdy konto VAT musi byś zasilone do realizacji płatności w całości lub częściowo muszę rozkojarzyć operację bankowa wstępnie uzgodnioną, usunąć operację bankową i rozliczyć wyciąg. Wymaga to dodatkowych operacji które wcześniej nie były wymagane. Osoba która to wykonuje musi mieć pełne uprawnienia w zakresie rozrachunków (usuwanie operacji i rozliczeń). Na czas rozliczania wyciągu tracimy informację na temat wykonanych transakcji za dany dzień. Obecnie stosowany partnerski paser do banku Santander (ibiznes) nie pozwala na wysłanie płatności pp gdy w czasie rozliczenia zaznaczę kwotę z rachunku vat 0. Traktuje to jako niepoprawną operację i wpisuje wartość VAT w opisie 0. Brak paserów w programie do głównych baków działających na polskim rynku to nieakceptowalna sytuacja. Pasery BZW BK to format dla banku dawno nie istniejącego i nie działające z podzieloną płatnością co wymusiło na mnie konieczność zakupu rozwiązania partnerskiego. INSERT powinien się wstydzić takiej sytuacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...