Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Agnieszka Bożym

Użytkownik
 • Ilość treści

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Obecnie Windows 10 ale niedawno aktualizowany z Windows 7. Wczoraj wieczorem znalazłam na forum dla Subiekta, że może to być problem po aktualizacji systemu. I powinnam odinstalować program. Mam pytanie czy mogę np. odinstalować samo Biuro GT czy muszę odinstalować cały Insert GT?
 2. Druk dwustronny to raczej ustawia się we właściwościach drukarki. Ustawić to należy w systemie a nie w programie Biuro GT.
 3. Przy próbie pobrania UPO : Narzędzia - Operacje na deklaracjach skarbowych - np pobieranie UPO mam przy każdym podmiocie - Wystąpił błąd podczas ładowania biblioteki typu /DLL - Błąd połączenia z podmiotem. Wystąpił błąd podczas ładowania bibliteki typu /DLL. Mam najnowszą wersję Biuro GT (1.20) i programów linii GT 1.60 SP1 HF1. Z poziomu Biuro GT bez problemu, dla każdego klienta, wchodzę do programów linii Insert GT.
 4. Mam klienta, który przy zakupach ma rozliczenie proporcjonalne. Dzisiaj dzwoniła do mnie pani z Urzędu Skarbowego, że w JPK jest wykazywana błędna kwota netto zakupów - wykazywana jest cała kwota netto zamiast ta która odpowiada proporcji. U tego klienta jest to bardzo widoczne, ponieważ jego proporcja to 5%. I w JPK jest wykazywana cała kwota netto a VAT do odliczenia - bardzo mała wartościowo kwota. Zgodnie z interpretacją dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, nr IPPP2/443-522/13-2/RR w części D.2. deklaracji dla podatku od towarów i usług, w poz. 39 i w poz. 41 w wersji nr 14 podatnik powinien wykazywać wartość netto nabytych towarów i usług, odpowiadającą podatkowi naliczonemu przysługującemu do odliczenia. W przypadku zakupów służących zarówno sprzedaży opodatkowanej jak i zwolnionej – w pozycjach tych podatnik powinien wykazywać wartość netto nabytych towarów i usług, wyliczoną wg obowiązującej proporcji wykorzystywanej do ustalenia wysokości podatku naliczonego podlegającego odliczeniu (a więc wartość wyliczoną według struktury sprzedaży).
 5. Ja poradziłam sobie w ten sposób, że w Dane podmiotu na piątej zakładce Rejestracja wpisałam PKD w pozycji Kod EKD. Następnie w Widok-Administracja - Słowniki - Treści dokumentów kadrowych - Świadectwo pracy wchodzę w ten plik i poprawiłam tam gdzie są dane podmiotu EKD na PKD. I już zawsze będzie mi się pojawiał PKD na wydruku. Podobnie jest z umową o pracę.
 6. Mam problem ze zrobieniem kompensaty rozrachunków z datą wcześniejszą niż bieżąca. Przy kompensacie np. na 30-11-2019 ( wszystkie rozrachunki są sprzed tej daty) i próbie zrealizowania kompensaty na dzień 30-11-2019 pojawia się dymek "Data realizacji kompensaty musi być większa bądź równa dacie kursu"- nadmieniam, że jest to kompensata w PLN, więc nie ma żadnych kursów. Na dzień 30-11-2019 nie można zrealizować tej kompensaty. Kompensatę można zrealizować tylko na datę bieżącą lub jeżeli zmieni się datę systemową na datę kompensaty ( czyli w tym przypadku na 30-11-2019). Problem pojawił się dopiero w wersji 1.60
 7. Dziękuję za info. Już udało mi się podłączyć klientów do konta Insert.
 8. A co jeżeli klienci nie pracują na programach linii Insert? Nie mogę jako biuro sprawdzić z poziomu Rewizora jego klientów?
 9. W jaki sposób mogę jako biuro rachunkowe zweryfikować konta bankowe wprowadzone u mojego podatnika, któremu prowadzę księgi rachunkowe w Rewizorze GT? Ja mam konto Insert. Jak mam się do tego konta zalogować, żeby móc sprawdzać rachunki bankowe u moich podatników.
 10. A planujecie taką możliwość? To bardzo ułatwiłoby pracę m.in. biurom rachunkowym.
 11. Jeden z moich podatników ma kilka firm, które obsługuję. Czy mogę mu udostępnić portal biura dla kilku jego firm używając jego jednego maila. Jak wtedy będzie wyglądał widok u klienta? Czy będzie miał np. listę podmiotów do wybrania?
 12. Czy w Portalu Pracownika można umieścić PIT-11 pracownika?
 13. Tylko w programie e-mikrofirma można wprowadzić tylko 5 podmiotów!!! Co jak mam więcej plików JPK klientów do wysłania?
 14. Ja również przyłączam się do pytania. Czy w Gratyfikancie można ustawić parametry, żeby program naliczał składki tak jak za osobę współpracującą?
 15. Jeżeli nie ma opisu i nie można go nigdzie ustawić to zostaje tylko poprawianie ręczne?
×