Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Tomasz Chudziński

Użytkownik
 • Ilość treści

  80
 • Rejestracja

Reputacja

3 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zaobserwowaliśmy dziwne wyliczenie podstawy do chorobowego. Pracownik w lipcu zmienił wymiar czasu pracy z pełnego etatu na 1/2. W tym samym miesiącu miał chorobowe. Podstawa została wyliczona na nowo, prawidłowo. W sierpniu był kolejny dzień choroby. Podstawa została obliczona prawidłowo. We wrześniu mamy kolejne dni choroby i ku naszemu zaskoczeniu podstawa została wzięta z... czerwca, mimo, że sierpniowa jest wyliczona prawidłowo i wpisana w pole podstawy do chorobowego. Analizator wypłaty wrześniowej pokazuje, że podstawa wzięta do obliczenia zasiłku jest czerwcowa (lub jakaś wcześniejsza). Uważamy, że podstawa powinna wynosić 2157,25. Nic nie powinno wpływać na zwiększenie podstawy do chorobowego. Czy to jakiś błąd, czy coś nam umyka?
 2. 30 zł, które wchodzi w brutto opodatkowane trzeba ustawić jako osobny składnik naliczenie i w drugiej zakładce "Parametry" zaznaczyć "Automatycznie generuj potrącenie. Wtedy składnik wpadnie do podatku/ZUS (zależnie od ustawień) ale nie wejdzie w kwotę do wypłaty. 43 jako składnik potrącenie.
 3. To nie koniecznie musi być wina oprogramowania. Chyba jest problem z serwer MF. Poniżej efekt sprawdzenia NIP Orange S.A.
 4. Aktualizacja miała być przed 15-tym września... nie będzie?
 5. Czy zawsze tak było? Wykorzystujemy brutto małe w schematach dekretacji i jest niestety problem, bo kwota jest zła. Zakładaliśmy zawsze, że brutto małe to brutto duże minus składki pracownika.
 6. Korzystam z małego własnego rozwiązania opartego na Sferze. Dotychczas wszystko działało bez zarzutu, jednak po aktualizacji (niestety nie wiem dokładnie której) mam problem objawiający się poniższym błędem: Nazwa Wartość Typ ▶ $exception {"W wyniku wywołania składnika modelu COM został zwrócony błąd HRESULT E_FAIL."} System.Runtime.InteropServices.COMException Wyjątek ten pojawia się przy wywołaniu rs.Open(sql, ogGT.Baza.Polaczenie) - korzystam z tego przy wypełnianiu combo-boxów. Poproszę o jakieś wskazówki na priv jak można temu zaradzić. Obecna wersja GT 1.58 HF5. Pozdrawiam TC
 7. Zaobserwowaliśmy, że Gratyfikant nie przenosi do RCA kwoty podstawy do ubezpieczenia zdrowotnego dla rachunków UCP. Wstawia tylko w pole C4 samą, prawidłowo wyliczoną składkę. Proszę o weryfikację.
 8. Dzień dobry, czy wszystkie błędy związane z powyższym przykładem zostały już usunięte? Obserwujemy nadal złe naliczane małego brutto.
 9. Zastanawiam się, czy to na pewno błąd w HF4. Wysłałem przez bramkę MF i mam komunikat 412... dziwne.
 10. Komunikat Insert: Szanowni Państwo Niestety opublikowana w dniu 23.08.2019, w reakcji na zmianę certyfikatu przez Ministerstwo Finansów, poprawka 1.58 HF4 zawiera błąd i pliki JPK_VAT wysłane za pośrednictwem tej wersji nie zostaną poprawnie zweryfikowane przez środowiska produkcyjne JPK. Wysłane za pomocą tej wersji pliki mają status "120 - Sesja została poprawnie zakończona. Dane zostały poprawnie zapisane. Trwa weryfikacja dokumentu." Pobranie dla nich UPO nie będzie możliwe. W związku z tym przygotowujemy poprawkę 1.58 HF5. W dalszym ciągu istnieje możliwość wyeksportowania z systemu InsERT GT pliku JPK_VAT i wysłania go z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej. Aplikację można pobrać stąd.
 11. To niestety nie pomogę. Jeśli odcinek nie starcza, to chyba póki co karty miesięcznej nie ma.
×