Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Artur Kołodziej

Użytkownik
 • Ilość treści

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O Artur Kołodziej

 • Urodziny 19.12.1982

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie do końca o to mi chodziło. Zauważyłem na podmiocie testowym że jest tak jak Pan opisuje. Musiałem przestawić "coś" w programie. Niestety nie wiem gdzie... W chwili obecnej program u nas działa tak że po wpisaniu nazwy i akceptacji ENTER dodaje się nowa kartoteka towaru.
 2. Dzień dobry, W chwili obecnej po wpisaniu nazwy nowej pozycji (której nie ma na magazynie) i zatwierdzeniu ENTER program dodaje mi nowy towar. Czy jest możliwość zmiany domyślnego trybu wprowadzania nowej pozycji na dokumencie zakupu jako Usługi jednorazowej?
 3. Miałem już kilkanaście razy sytuację że były błędy przy aktualizacji ale zawsze była wykonana kopia. Mogła być nie widoczna z poziomu programu ale była(widoczna z poziomu MSSMS). Czyli przeczucie by nie ufać kopi automatycznej przed aktualizacją było trafne ;) Z ciekawości zapytam, w jakiej sytuacji program nie wykona kopi przed konwersją ?
 4. Na szczęście program przed aktualizacją automatycznie robi kopię zapasową (o ile nikt nie wyłączył tej opcji). Skontaktuj się z dostawcą programu, sądzę że powinien pomóc. ostatecznie zapraszam do kontaktu.
 5. Rozumiem że chodzi o pole termin realizacji. jeśli tak to poniższy warunek SQL należy wkleić do formatowania. case when convert(datetime, Dok.dok_TerminRealizacji)<=convert(datetime, getDate()) then 1 else 0 end
 6. Jeśli plik xml był edytowany i zapisany przy użyciu innego kodowania - reset ustawień nic nie da. Trzeba podmienić plik lub usunąć i stworzyć go na nowo. Miałem również podobno sytuacje (z tym że sam edytowałem plik i zapisałem go w złym kodowaniu )
 7. Choć rozwiązanie ze zmianą klucza rejestru z pewnością pozwoli na aktualizację z pominięciem archiwizacji, nie polecał bym takiego rozwiązania. Można skonfigurować serwer linuxowy tak by archiwizacja przebiegła poprawnie. Ogólnie musimy udostępnić zasób do którego i serwer i końcówka z której ma być wykonana kopia ma dostęp. Poniżej opis dla dockera. Należy utworzyć na serwerze ubuntu lub docker folder udostępniony o nazwie - IP serwera lub nazwie hosta np. u mnie zawierający domyślną lokalizację pliku tymczasowego do przechowywania kopi zapasowych np u mnie: /192.168.0.2/Docker Następnie udostępniamy katalog Docker Robimy to w celu oszukania programu archiwizującego insert i serwera sql Ponieważ program archiwizujący "wskazuje" bazie danych wykonanie kopi do katalogu tymczasowego (/192.168.0.2/Docker) a następnie kopiuje bazę do lokalizacji docelowej tak skonstruowany katalog - będzie widoczny przez serwer jako katalog o nazwie "/192.168.0.2/Docker" A przez końcówkę z której wykonujemy archiwizację katalog będzie widoczny jako folder Docker udostępniony na hoście o IP 192.168.0.2 Dlatego możemy w konfiguracji subiekta wskazać ścieżkę "Folder archiwum" i "folder roboczy" //192.168.0.2.Docker rozwiązanie sprawdzone i działa są małe niuanse ale nie zauważyłem wpływu na działanie samego programu.
 8. Podepnę się do tematu by nie tworzyć nowego wątku. Czy jest możliwość przy wysyłce mailem faktury zmiany domyślnego tematu wiadomości (nr FV)?
×