Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Marzena Górzyńska

Użytkownik
 • Ilość treści

  22
 • Rejestracja

Reputacja

0 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, jeśli zapis na kącie kartotekowym środków trwałych był w 2016 roku i dokumenty są zaksięgowane i naliczona amortyzacja to jak mam skorygować (usunąć ) zapisy z tego roku ? Czy jest jakiś inny sposób aby zapisy mi się nie dublowały ?
 2. Nie mogę odłączyć kartoteki od konta 010-04 ponieważ otrzymuje informacje, że już są zapisy na tym koncie. Po utworzeniu kartoteki 010-07 zapis mi się dubluje.
 3. Witam, pomyłkowo przypisałam dla konta 010-04 kartoteki środków trwałych a winnam kartoteki z grupy "4" środki trwałe jak mogę to zmienić ? Istnieją już konta analityczne do 010-04. Marzena
 4. W moim planie kont od pewnego czasu nie pojawiają się symbole kont tylko same nazwy
 5. W deklaracji w poz 27 pojawia mi się kwota składek na ubezpieczenia społeczne jak można ją anulować ?, ponieważ koszty ubezpieczenia osoby prowadzącej działalność są już ujęte na kontach kosztowych.
 6. Czy można automatycznie przyporządkować konta księgowe do innych kont w trakcie księgowania np księguje konto kosztowe "4" i od razu poniżej przyporządkowane są konto "550/490" lub" 504/490"
 7. Jak można usunąć kartoteki środków trwałych zlikwidowanych w wcześniejszych latach oraz nie czynnych kontrahentów ?
 8. Witam Panie Jacku. Zapis księgowy, który pan przedstawił jest zapisem uproszczonym księgowania faktur zakupu - ja stosuje zapis pełny tzn na "302" wpisuję kwotę brutto taki też mam zapis w polityce rachunkowości, którą mogę zmodyfikować dopiero od nowego roku.
 9. W takim razie jak mam dekretować od kwoty Ma w Rewizorze ?
 10. Witam Panie Jacku Przy księgowaniu zaczyna się zapis od strony WN później pozostałe konta o mniejszej wartości przenosić można ew. na stronę MA, pow. Pana zapis zaczyna się od strony MA ( nie znam takiej możliwości księgowania w Rewizorze )
 11. powyżej przykład księgowania faktury zakupowej -występują różnice w kwocie netto między księgowaniem na kontach ( dane poprawne z faktury papierowej) a wartością przenoszoną do rejestru zakupu w tym przypadku to 4 grosze. Praktycznie każda faktura zakupowa czy w eur czy pl wymaga poprawiania kwoty netto a przy okazji często zmienia się kwota vat, którą też trzeba zmienić na prawidłową. Przy dużej ilości faktur jest to dość uciążliwe i zabiera dużo czasu, od razu wyjaśniam, że nie mam możliwości na dzień dzisiejszy importować faktur do programu.
 12. Witam Pana błędy w kwotach występują przy księgowaniu kosztów- dotyczy to faktur zakupowych w eur i pl, praktycznie każdą wprowadzoną (zadekretowana fakturę na konta księgowe ) muszę w rejestrze zakupu poprawiać kwotę netto bo różni się od wprowadzonej na konta. moje pytanie jest : czy kwoty netto rejestrowane na kontach nie mogą być automatycznie przenoszone do rejestru zakupu ? ( wygląda na to, że program ponownie przelicza kwotę netto od kwoty vat i wychodzą różnice groszowe )
 13. Panie Jacku, czy dobrze rozumiem, że wersja Nexo Rewizora jest pozbawiona frapującego mnie problemu? Jeśli tak to czy ewentualna migracja na tą wersję rozwiązała by mój problem? Czy wersja Nexo różni się bardzo od wersji GT w obsłudze? Czy jest szansa, że problem (o którym Pan sądził, że dawno został rozwiązany) będzie jednak rozwiązany w wersji GT?
×