Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Przemysław Werner

Konsultant InsERT
 • Ilość treści

  174
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  4

Przemysław Werner wygrał w ostatnim dniu 7 września

Przemysław Werner ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

18 Good

O Przemysław Werner

 • Urodziny 23.07.1994
 1. W tym roku nie ma w planach zmian w tym zakresie, jeżeli chodzi o przyszłe wersje to na ten moment ciężko o konkrety.
 2. Proszę zmienić numer początkowy na ostatni, który jest aktualnie wykorzystywany i nie wypełniać luk w numeracji (parametry symboli klientów).
 3. Dzień dobry, jeżeli chodzi o kolumnę Próg cenowy, to wystarczy powielić wzorzec i z listy wybrać Próg cenowy (Pan prawdopodobnie wybrał opcję Popraw). Dodatkowo poniżej przesyłam temat e-Pomocy technicznej dot. konfiguracji progów cenowych. Jak ustawić próg cenowy względem jednostek miary, powyżej którego towar będzie miał inną cenę w Subiekt nexo?
 4. Niestety na ten moment nie ma takiej możliwości. Sugestia dla faktur detalicznych i faktur zaliczkowych jest zapisana, jednak nie zostanie już zrealizowana w tym roku.
 5. 1. Co to znaczy „temat co drugiej faktury rozwiązany”? Zauważył Pan jakąś zależność drukowanych/niedrukowanych pozycji? 2. Ile pozycji Pan zaznacza? Czy jeżeli ograniczy Pan zakres, to drukuje się prawidłowo? Jaka to drukarka? Czy jest to drukarka sieciowa?
 6. Tak jak napisał Pan @Radomił Ząbik, a więc filtrowanie (np. flagi własne) lub zaznaczenie pozycji CTRL/SHIFT. Aby zaznaczyć pozycje, należy przytrzymać klawisz CTRL, a następnie kursorem wskazywać kolejne z listy (dalej mając wciśnięty CTRL). Klawisz SHIFT rozszerza obszar zaznaczenia, czyli w pierwszej kolejności należy zaznaczyć pozycję początkową, a następnie wybrać SHIFT i zaznaczyć ostatnią kolejną pozycję. InsERT nexo - W jaki sposób korzystać z flag własnych? Można skorzystać również ze schowka. Poniżej przesyłam temat e-Pomocy technicznej z instrukcją krok po kroku. Subiekt nexo - Schowek pozycji, czyli jak skopiować kartoteki z dokumentu na dokument konfiguracja oraz informacje ogólne.
 7. Licencja Subiekta jest przypisana do podmiotu. Produkty umożliwiające obsługę biur rachunkowych (Rachmistrz, Rewizor, Gratyfikant) i tak wykorzystywane, są synchronizowane pod względem licencji i jej wykorzystywania. Tak jak nie ma technicznych możliwości zejścia z wersji PRO na „niePRO” (uruchomienie ścieżek licencyjnych i technicznych dla tworzenia rozszerzeń dopasowujących system do potrzeb użytkownika), tak i również z przyczyn technicznych nie ma możliwości rejestracji Gratyfikanta nexo bez wersji PRO dla firmy, która weryfikuje się jako biuro rachunkowe.
 8. W pierwszej kolejności zalecam aktualizację do najnowszej wersji programu. Przyczynę z błędem nadawania symbolu ciężko jednoznacznie zweryfikować - na przesłanych przez Pana zrzutach widać numery 204 - 2044 -20445. Wszystko działało, aż do momentu, gdy wczytał Pan z pliku EPP kontrahenta lub symbol został nadany ręcznie - ten długi symbol widoczny na liście. I od tego momentu zaczęło się psuć. Rozwiązaniem może być zmiana numeru początkowego w parametrach symboli klientów, pamiętając o lukach w numeracji.
 9. Przestawić w parametrach PA, aby wystawiane były korekty, a nie zwroty. Następnie wystawić korektę do PA, zwracającą ten towar i umieścić na niej nową pozycję - usługę jednorazową na 10 zł. Usługa raczej powinna być w stawce identycznej z pozycją zwracaną, co pozwoli uzyskać pożądany efekt.
 10. Proszę zerknąć na poniższy temat e-Pomocy technicznej. InsERT nexo - Przekroczenie czasu oczekiwania na odpowiedź serwera.
 11. Proszę zweryfikować czy do tej FL(W), o której Pan pisze, nie ma jednak wydania, ponieważ komplet został rozchodowany wcześniej - WZ do faktury częściowej.
 12. Jeżeli uruchomi Pan multiprogram z programem księgowym, to może Pan wejść do konfiguracji obsługi typu dokumentu czy podmiot jest w trybie „tylko do odczytu"?
 13. Od strony Subiekta w dokumencie jest operacja sprawdzenia podatnika (na żądanie). W przyszłości (prawdopodobnie wersja 28) planujemy możliwość opcjonalnego automatycznego sprawdzania KL.
 14. Jeżeli posiadają Państwo kompletne pliki bazodanowe, to wystarczy je wrzucić do folderu. Poniżej przesyłam instrukcję, z której interesują Państwa punkty 3 i 4 (zatrzymanie usługi, wrzucenie bazy do folderu i ponowne uruchomienie usługi). W jaki sposób zabezpieczyć pliki bazodanowe oraz podłączyć je nie mając archiwizacji?
 15. Sugestia nad zdjęciem blokady a w zamian tylko ostrzeżenie została dodana do bazy, ale na ten moment ciężko o dobre rozwiązanie. Jedynym pomysłem trochę na siłę, jest zdefiniowanie poprawnego rachunku po to, by wysłać do pliku, a następnie go poprawiać. Być może teraz dałoby się to obejść rozwiązaniem własnym.
×