Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Przemysław Werner

Konsultant InsERT
 • Ilość treści

  950
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  12

Przemysław Werner wygrał w ostatnim dniu 22 lipca

Przemysław Werner ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

89 Excellent

O Przemysław Werner

 • Urodziny 23.07.1994

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Proszę na wstępie o zapoznanie się z tematem e-Pomocy technicznej, opisującym automatyczną archiwizację. Jeżeli chodzi o zbiorcze logowanie, to nie mamy obecnie takiej możliwości – należy się logować do każdego podmiotu z osobna do e-archiwizacji, jednakże nie jest to konieczne, aby móc wykonywać e-archiwizację bazy klienta danego Biura. Archiwum jest przechowywane na koncie e-archiwizacji Biura Nexo. Ustawienie różnych parametrów dla archiwizacji lokalnej oraz e-archiwizacji w taki sposób, aby e-archiwizacja wykonywała się TYLKO raz na miesiąc, a nie raz na miesiąc oraz przy każdym zamknięciu programu wymaga konfiguracji parametrów na dwóch różnych stanowiskach (komputerach) i dla każdego podmiotu osobno. W tym celu należałoby na stanowisku, na którym nie pracujemy z InsERT nexo ustawić parametry w następujący sposób: Na stanowisku bazowym, na którym pracujemy z InsERT nexo zalogować się do bazy, a następnie zalogować się na niej przynajmniej raz w module Konfiguracja: e-archiwizacja (Baza zapamięta hasło) i zmienić parametry na następujące: Warunkiem, aby mechanizm działał poprawnie, jest pracowanie tylko na podmiocie bazowym, natomiast na drugiej stacji roboczej nie pracować na tej bazie – mimo to komputer musi być uruchomiony. Innym sposobem jest wyłączenie na obu stacjach roboczych archiwizacji przy zamykaniu programu i ustawienie na nich różnych harmonogramów z różnymi ustawieniami archiwizacji. STACJA 1 STACJA 2
 2. Dzień dobry, Tak, vendero każdy model i utworzoną w rezultacie kartotekę, traktuje jako osobne pozycje. Proszę zapoznać się z tematami o wariantowaniu i tworzeniu drzewa kategorii w vendero. Jak stworzyć drzewo kategorii towarów w vendero? Jak stworzyć dla vendero modele i wariantowanie towarów w Subiekcie nexo?
 3. Może Pan np. wykorzystać filtry Status dokumentu i Stopień realizacji w widoku Faktury zaliczkowe.
 4. W celu zmiany loginu do Konta InsERT konieczne jest przesłanie do nas oryginalnego pisma lub jego skanu, a pismo musi posiadać: - nazwę i NIP firmy, - stary, jaki i nowy login do Konta InsERT, - pieczątkę i podpis właściciela firmy. Pismo należy przesłać przez formularz kontaktowy, kontynuując korespondencję z firmą InsERT pod numerem zgłoszenia INS-336094.
 5. W sytuacji, którą Pan opisał, istnieją dwa rozwiązania: wprowadzenie dwóch dokumentów PZ i realizacja zgodnie z Pańskim opisem, jeżeli chce Pan zachować dokument PZ wprowadzony przez magazyniera, to można zaproponować, aby go nie realizować i ręcznie wystawić dwie faktury zakupu z wycofanym skutkiem magazynowym, ale przed wdrożeniem takiego rozwiązania, zalecam skontaktować się z księgowością.
 6. Jeżeli chodzi o system InsERT nexo to funkcjonalności nie da się w ten sposób skonfigurować. Istnieje natomiast możliwość definicji parametrów w zależności od stanowiska. Proszę jednak o cierpliwość, gdyż rozwiązanie musimy przetestować. Odpowiedzi udzielę niezwłocznie po przeprowadzonych testach tj. początek przyszłego tygodnia.
 7. Czy Państwo dokument WZ traktują jako Zamówienie od klienta (ZK)? Czy nie prościej byłoby w tym przypadku wystawiać ZK i realizować je dokumentami WZ? Subiekt nexo - Jak zrealizować fakturę zaliczkową cząstkową jako wydanie zewnętrzne?
 8. Czy próbował Pan znaleźć informacje o problemie na forum? Zgodnie z regulaminem korzystania z forum, proszę nie powielać istniejących treści i korzystać z wyszukiwarki.
 9. Dzień dobry, niezbędne będzie przesłanie dodatkowych informacji pozwalających na weryfikację opisanego przez Pana problemu. Dane wrażliwe proszę przesłać przez formularz kontaktowy, kontynuując korespondencję z firmą InsERT pod numerem INS-674250. Do analizy proszę o przesłanie numeru NIP klienta oraz informację skąd zniknęły wspomniane dokumenty: nexo czy Portal Biura? Co to oznacza? Dokumenty podmieniły się na zapisach w InsERT nexo? Powinno być już w porządku.
 10. Scenariusze mogą być następujące: Zmiana stawek VAT w drukarce, Zmiana stawki VAT w towarze, Zmiana nazwy towaru na taką, która kiedyś już była użyta z inną stawką, Fiskalizacja na tej drukarce paragonu z innego programu. Podsumowując, przyczyną jest schodek podatkowy. Proszę zweryfikować opisane wyżej sytuacje i zastosować się do wskazanego przeze mnie tematu e-Pomocy technicznej.
 11. Dzień dobry, funkcjonalność nie posiada dedykowanej konfiguracji.
 12. Proszę zerknąć na temat e-Pomocy technicznej, gdzie zostało opisane zagadnienie. Subiekt nexo - Jak zgrupować i zsumować asortyment na liście zamówień?
 13. Dzień dobry, kolejny raz przypominam Panu o naszej e-Pomocy technicznej. Proszę zapoznać się z poniższym tematem. Subiekt nexo - Co zrobić w przypadku komunikatu „Nieprawidłowe dane towaru. Niedozwolona zmiana stawki VAT”?
 14. Proszę zerknąć pierwszy wynik wyszukiwania w e-Pomocy technicznej. Na przyszłość zalecam prześledzić możliwości przed postawieniem tezy, że się nie da. Jak wprowadzić dodatkowy kod kreskowy dla towaru w Subiekt nexo?
×