Skocz do zawartości

Tomasz Krajewski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Tomasz Krajewski's Achievements

1

Reputacja

 1. Jak w temacie. Na dokumencie inwentaryzacji cząstkowej mam listę 1600 towarów, które chciałbym zrobić nieaktywnymi. Mogę je do Excela i w zasadzie chyba tyle. Jest jakiś sposób (dodatek), żeby nie klikać ręcznie?
 2. Dzięki. Widzę, że wypadałoby zacząć (w moim przypadku) od odzyskania dostępu do forum dla partnerów...
 3. Serwer terminali (RDP), na nim SGT, a oddziały rozproszone. Fiskalizacja po SUZ. A terminale po SUZ też działają? Ktoś testował?
 4. Po przyjrzeniu się tematowi dokładnie - mam to na wszystkich podmiotach, na różnych wersjach i na różnych serwerach. Najwyraźniej uszkodzony wzorzec wydruku. Problem nie występuje w domyślnym okresie, wtedy nagłówek ma postać "Od... do", a dopiero po jego zmianie na inny. Wtedy przyjmuje postać "w przedziale od ... do" i się nie mieści.
 5. Jak na załączonym obrazku - nie ma całego zakresu dat. Wygląda jakby czcionka była za duża. Wie ktoś, gdzie ją zmienić? Zauważyłem też, że nie mieści się pasek menu górnego (też za duża czcionka). Wersja 1.68 HF1
 6. Jak w temacie. Mój klient, obsługiwany od lat. Jest ok 20 użytkowników SGT, dokumenty eksportowane do oddzielnej bazy Rew GT, jest też Gratyfikant GT. Chcą migrować do nexo. Dam radę sprzętowo, dam radę z Subiektem. Potrzebuję pomocy przy Rewizorze i Gratyfikancie. Temat na okolice wakacji. Jak pójdzie dobrze najprawdopodobniej będzie to pierwsze, a nie ostatnie wdrożenie tego typu.
 7. Super A dla innych w tym wątku - jest patent "klawiaturowy" strzałka w dół, ENTER, CTRL+ENTER Strzałka wybiera kolejny dokument z listy, ENTER go otwiera, a ctrl+Enter zapisuje dokument i wraca do listy. Troszkę szybciej niż z myszką.
 8. Mam pewien "szablon" importu dokumentów w epp. Z miesiąca na miesiąc coraz większy. Przy dodawaniu dokumentów przez mechanizm "dodaj na podstawie" przy każdym wierszu muszę kliknąć wykonaj, a później zapisać dokument. Ma ktoś pomysł, jak to zrobić automatycznie?
 9. Dzięki wielkie. Po wymianie dysków zastosuję resztę - i jak wcześniej - opiszę skutek dla potomnych
 10. Bardziej w minutach by trzeba było ;). Albo nawet w godzinach (jak się zmieni parametr pozwalający tak długo przetwarzać się zestawieniom). Wiem, że wyraziłem się wartościując, a nie odnosząc się do konkretnych liczb, ale (mimo, że to niezaznaczone na nowym forum) działam z SGT kilka lat i wiem, że jest na prawdę nienaturalnie wolno. Inny partner wykonał mi audyt SQLa. Wskazał kilka ciekawych tematów do optymalizacji. Pierwszy trop padł na dyski twarde, które są mocno obciążone i do tego dosyć wolne. Jak wdrożone zmiany pomogą - opiszę rezultat i dam na niego namiar (dla potomnych).
 11. Hardware: Xeon E3-1220 32GB Ram SSD 500/500 (prędkości) Software: Server 2012 Foundation SQL Express 2017 Konfiguracja: 12 kont RDP SGT 1.66 SP2 baza stara, kilka lat, rozmiar na dysku 3GB, była kiedyś naprawiana w Insert Chodzi to ... bardzo wolno. Uruchomienie jakiegoś zestawienia (Podliczenie dokumentów okresie), czy informatora zabija na kilkadziesiąt sekund. Ram zajęty w ok połowie, procesor ok 10%. Martwi mnie, że w szczegółach SQL prawie 5GB - gdzie w porównaniu z drugim podobnym configiem pożera "tylko" 1,5GB. Krzyczą na mnie, że wolno i zastanawiam się, z której strony ugryźć temat. Pomysły mam dwa: telekonsultant i wysyłka bazy do Insertu trial pełnego SQLa na jakis czas - i sprawdzenie, czy pełna wersja zamiast "Express" zwiększy zauważalnie wydajność Ma ktoś inne pomysły/sugestie?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...