Skocz do zawartości

Wojciech Rerych

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    76
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Wojciech Rerych's Achievements

3

Reputacja

  1. Witam, W związku z info, która pojawiła się 08.05.2020r.: https://www.gov.pl/web/finanse/aktualizacja-certyfikatu-ssl-srodowiska-produkcyjnego-jpk?fbclid=IwAR1qd-a9u2_BuQM0Y1F0yhtAx2KVVCquL_ia3KGBFum9RKyRZ4ZvvvxWm0A czy są do wykonania jakieś czynności po stronie użytkownika, aby wysyłka JPK-VAT od wtorku, 12.05.2020r. była niezakłócona?
  2. Dzień dobry, Pani Agato - bardzo dziękuję za podpowiedź. Jeśli mógłbym prosić o kontynuowanie korespondencji poza forum, podaję swój adres: wojtek.rerych@gmail.com Będę zobowiązany za nawiązanie kontaktu.
  3. Doprecyzujmy, czy prawidłowo rozumiem: Zakłada Pani nowy/kolejny podmiot z NIP-em wspólnika (100% udziałów), tak? Przy wyliczaniu miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy (z poziomu SPÓŁKI) system uwzględnia ten FP (po NIP-ie wspólnika)? I potem w PIT-36?
  4. Dziękuję, jest to ciekawy pomysł. Jednak: "To jest niewłaściwe, bo nie zgadza się z proporcją kup przypadających na wspólnika." Tak, proporcja kup w załączniku PIT-B zostaje naruszona, jednak nie jest to niewłaściwe. Konsultowałem z KIS i US - uznają zasadność takiego rozwiązania.
  5. Jedyne rozwiązanie, to powiększenie kosztów uzyskania przychodu przypadających na podatnika. Nieuprawnione jest zaksięgowania jego składek do PKPiR, ponieważ powiększą one koszty uzyskania przychodów SPÓŁKI, a to nie jest zgodne ze stanem faktycznym. Dziękuję za odpowiedź. PS. Czy opisane przeze mnie zagadnienie jest jedynie moim problemem, czy inni rozwiązują to inaczej? Chętnie poznam stanowisko innych osób.
  6. Zgodnie z przepisami, składkę na FP należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Tak więc mogłaby powiększać Koszty uzyskania przychodu przypadające na podatnika wykazane w pozycji 17 załącznika PIT-B. A stąd już prosta droga do deklaracji PIT-36.
  7. Dziękuję, nie zauważyłem Gdyby tak jeszcze ktoś odpowiedział na moje poprzednie pytanie, to dotyczące funduszu pracy w zaliczkach/rozliczeniu rocznym wspólników...
  8. Szanowni forumowicze, czy tylko ja mam problem z (jeszcze ciepłym) PIT-36 za 2019r., czy to jednak błąd? Z nieznanego powodu pojawia mi się zapis w pozycji 220 zeznania rocznego (Strata z działów specjalnych produkcji rolnej po zmniejszeniach) w kwocie Dochodu do opodatkowania.
  9. Dzień dobry, Składka na FP i FGŚP naliczana jest dla jednego z dwóch wspólników spółki cywilnej. Wobec tego nie była księgowana w kosztach KPiR a jedynie w miesięcznych zaliczkach na podatek dochodowy w pozycji 22: pozostałe odliczenia. Po wyliczeniu PIT36 za 2019 rok nie jest ona uwzględniona w rozliczeniu rocznym. Czy powinienem zrobić coś inaczej, czy powiększyć swoje koszty uzyskania przychodu w załączniku PIT-B?
  10. Dzień dobry, dokonałem w styczniu 2020 rocznej korekty VAT proporcji bazowej. Wyliczona wartość różni się (jest mniejsza) od wartości nieodliczonego VAT w 2019 roku o kwotę nieodliczonego VAT od zakupu środka trwałego (zaliczonego do rodzaju "inwestycyjne") . Wartość tego środka trwałego <15.000 PLN, jednorazowo zamortyzowany. Gdy zmienię rodzaj tego zakupu na "kosztowe" wartość rocznej korekty jest prawidłowa. Ma ktoś pomysł DLACZEGO tak się dzieje? Oczywiście zastosowałem odliczenie proporcjonalne przy rejestracji tego dokumentu.
  11. Taaaaaak, działa Trochę to dziwne, że w ciągu roku można księgować dokumenty w różnych miesiącach (tak, mam takiego upartego klienta, który chce kosztowo ujmować faktury w miesiącu wcześniejszym, niż data jej wystawienia), a na przełomie roku już tak prosto to nie działa. I o ile wskazana metoda daje oczekiwany skutek, o tyle propozycja P. Kamila jest odrobinę bardziej "elegancka"; wymaga mniej kombinowania. Raz jeszcze dziękuję. PS. Zastanawiało mnie, że tak mało informacji i pytań na ten temat na forum, bo zagadnienie dotyczy raczej wszystkich...
  12. Dzień dobry, pytanie jak w tytule. W ewidencji VAT zakupu mam wprowadzoną fakturę z datą wystawienia 03.01.2020, datą wykonania usługi 31.12.2019r. Bez wątpienia to koszt ubiegłego roku. I co dalej? Operacja "księguj pozycję" kończy się niczym; dokumentu brak w KPiR 2019r. jak i 2020r. Co robię źle?
  13. "Proszę zapoznać się z tematami e-Pomocy dostępnymi TUTAJ." Dziękuję, zacząłem od tej lektury. Ale poproszę o wskazanie, czy powinienem w ewidencji remanentów wprowadzić B.O. na 01.01.2019 i ZAKSIĘGOWAĆ go w PKPiR pod datą 01.01.2019 (co wiąże się z przedrukowaniem PKPiR za 11 m-cy), czy mogę zaksięgować go w grudniu, czy w ogóle go nie księgować (zarejestrowany będzie, jedynie nie będzie księgowany)? Jaki jest skutek opcji "uwzględnij w zaliczce"? Jaki będzie miało to wpływ na PIT roczny?
  14. Dzień dobry, Rachmistrza GT używam od stycznia 2019r. i wówczas nie wprowadziłem do PKPiR remanentu początkowego. Jak zrobić to prawidłowo w chwili obecnej? Wartość remanentu początkowego na 01.01.2019r. i końcowego na 31.12.2019r. oczywiście posiadam...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...