Skocz do zawartości

Ryszard Trojanek

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    127
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Ryszard Trojanek's Achievements

  1. Niestety nic to nie daje. Mamy jakiś ewidentny błąd w programie. Drugi, poważniejszy problem to to, że Rachmistrz nie rozpoznaje 2 mikrorachunków : jeden dla VAT, drugi dla PIT-5x mimo że każe je oznaczać : pirwszy jako mikrorachunek dla podmiotu a drugi dla wspólnika( -ów ) ( Imie i Nazwisko ). Dla JDG są to 2 identyczne mikrorachunki a dla spółek co najmnieniej 3. Dla JDG program pozwala generować albo tylko przelew na VAT ( podmiot ) albo tylko na PIT-5 ( wspólnik ) a dla spółek - tylko przelew na VAT, mimo że wspólnicy mają zdefiniowane własne mikrorachunki ( ale wg ich NIP-u - może tu jest problem ?? )
  2. Wersja programu Parametry Przelewu ma wile zakładek , wybrałem przelew US Wersja programu : 1.79 SP1 HF2
  3. Pusty c.d. zobowiązanego jest już na etapie generowania przelewu ( zaliczka na PIT-5x ). Dane wspólnika są kompletne ( z pełnym adresem ). W Danych podmiotu po zmianie ( brak wyboru wspólnika ) jest juz nazwa firmy ale adres nadal kończy sie na ulicy i nr-rze domu chociaż byłoby jeszcze troche miejsca na kod pocztowy i nazwę miejscowości.
  4. Dlaczego przy generowaniu przelewu za w/w podatki w nazwie zobowiązanego wypełnia się tylko 1 linia i to zawsze nazwiskiem i imieniem wspólnika ( firma jest JDG ) oraz początkiem adresu ( ulica i nr ) a druga linia ( c.d. ) pozostaje pusta choć mogłaby być, w tym wypadu, wypełniona kodem pocztowym i nazwą miejscowości zoboeiązanego. Nazwa firmy jest jednak nie co inna niż imie i nazwisko JDG i moim zdaniem, dla podatku VAT, mogłaby być nazwą zobowiązanego tak jak to ma miejsce dla spółek ( dla nich i długiej nazwy spółi, jest w 2 liniach i jest ok. ). O ile to nie jest jakiś błąd to proszę rozważyć poprawkę programu. Klient dostaje od nas ( Biura Rachunkowego ) taki przelew z "połówką" adresu, a dla podatku VAT bez nazwy swojej firmy - nie świadczy to najlepiej o nas, a z drugiej strony trudno te dane poprawiać . uzupełniać ręcznie .
  5. Przepraszam, ale czy ktoś może wskazać gdzie wywołać to okno korekty VAT proporcji bazowej ?? Szukam i nie mogę znaleźć
  6. We wzorcowej treści umowy o pracę chciałbym umieścić wynagrodzenie za pracę określane w umowie o pracę w następujacy sposób: 1. definicja na umowie : 2. składnik płacowy : 3. Parametr gdzie historia wartości : W treści unowy powinien pokazać wynik mnożenia : odpowiedni ( w zależności od daty obowiązywania minimalnego wynagrpodzenia w dacie wydruku umowy ) x wymiar czasu pracy. Czy to jest możliwe i ewentualnie jakimi autotekstami można to osiągnąć.
  7. Wszystkie dane są poprawnie przekazane. Natomiast to czego nie przekazałem to fakt że przeliczamłem ten rachunek ( "Przelicza" ) który wcześniej był wygenerowany wg poprzedniego typu umowy, licząc na to że Gratyfikant weźmie pod uwagę już nowe ustawienia w ECP ( porpzednie zostały skasowane w trakcie podmiany umów obowiązujacych za ten okres - luty 2024 ). Po skasowaniu starego wyngarodzenia i ponowne jego wygenerowania, już wg nowego typu umowy, jest już OK !!. Dziękuję za "naprowadzenie" ( jak się okazało , skutecznie ) w pszukiwaniu przyczyn problemu.
  8. Ok. Dziękuję za odpowiedź. Pojawił się jeszcze jeden problem. Ten zleceniobiorca pracował tylko 1 dzień ( 8 godz. ) . ECP : Niestety na rachunku kwota wynagrodzenia jest 0. Zleceniobirca liczony jest wg stwaki godzinowej x liczba godzin. Może Pan pomóc wyjaśnić ten problem ? Generalnie chodzi nam o to aby wynagrodzenie było płatne wg ilości przepracowanych godzin a informacja o L4 potrzebna do Z-3 i do wykazania na RSA ( zleceniobiorca podlega pełnym ubezpieczeniom )
  9. Składka chorobowa jest zaznaczona: natomiast w type umoów ta umowa nie ma zaznaczonego tego wskaźnika i co gorsza nie moża tego już zmienić bo ta umowa już wykorzystywany dla innych zleceniobiorców . Czy coś da się z tym zrobić poza zdefiniowanie nowego typu umowy - zlecenia gdzie ten składnik już jest zaznaczony ?
  10. Przy wczytywanie L4 z PUE ( ale też z pliku csv ) pojawia się komunikat : gdy tymczasem umowa ( cywilna - rozszerzona jest prawidłowo zdefiniowana : Sprawdziłem PESEL zleceniobiorcy w PUE ( na L4 ) i w Płatniku i są zgodne z tym co jest w Gratyfikancie. Uzywam najnowszej wersji Gratyfikanta NEXO PRO - 49.0.1
  11. Ok. Od strony prawnej zgadzam się, to są rózne sprawy. Natomiast od strony pragmatyki ( i zapewne praktyki ) kształtowania umów z kierowcami, można się odwoływć do tych samym rozwiązań ( co w dietach ) przy wyliczaniu tych wynagrodzeń za oddelegowanie i wtedy pomocne są w/w rozwiązania z godzinami. Co do terminu wdrożenia zmian to wydaje się akceptowalny dla nas - dziekuję za informację.
  12. Rozumiem. Dla mnie jest to jedno i to samo ( przy najmniej na poziomie wyliczania wyngrodzeń za czas oddelegowania ) aczkoliwek zgadzam się że od strony obowiązujących przepisów to mogą być odmienne, od delegacji zagranicznych, sposoby naliczania tego wynagrodzenia (n.p. uregulowane w umowach o pracę kierowcy ). Czy te plany się ziszczą przed końcem okresu darmowego korzystania z modułu Oddelegowania ( 30.04.2024 ), ewentualnie może Pan określić jakiś horyzont czasowy ich realizacji ? Ułatwiłoby to podjęcie decyzji o wykupie licencji na ten moduł.
  13. O jaką "drugą zakładkę" tu chodzi gdzie możnaby było rejestrować przejazdy z godzinami rozpoczęcia i powrotu ? Na razie muszę samemu wyliczać te części "dnia" aby prawidłowo wprowadzić w części "Diety wirtualne" ( bez excela ani rusz ).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...