Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Jerzy Biesiadowski

Użytkownik
 • Ilość treści

  14
 • Rejestracja

Reputacja

0 Neutral
 1. Dziękuję. Przez nieuwagę/brak zrozumienia/brak umiejętności rzeczywiście nie doczytałem " Przed dodaniem pierwszego szczegółu trzeba by usunąć istniejące." Po wstawieniu "Clear" działa jak trzeba.
 2. Przeprowadziłem szerokie badania dla wielu kombinacji dni, godzin i pracowników. Wszystkie próby robione były w czasie przyszłym, gdzie nie mogło być żadnych zapisów. Okazało się, że podany powyżej błąd występuje dla pracowników, których plan pracy rozliczany jest szczegółowo. Dla rozliczanych zbiorczo zapis odbywa się bez przeszkód. W celu upewnienia się, zamieniłem w programie kolejność wierszy z : zapisWECP.DlaPracownika = pracownik.Osoba.Pracownik; zapisWECP.Dane.Wyjatek.Szczegoly.Add(dzienSzczegoly); na zapisWECP.Dane.Wyjatek.Szczegoly.Add(dzienSzczegoly); zapisWECP.DlaPracownika = pracownik.Osoba.Pracownik; Zapis zmiany planu pracy pojawił się bez błędu ale godziny planowanego początku i końca pracy nie zostały zmienione, tzn pozostały takie, jak w ramowym planie/kalendarzu. Jak można z tego wybrnąć?
 3. Oczywiście próbę robiłem dla miesiąca w którym nie było żadnych zapisów.
 4. Serdecznie dziękuję za błyskawiczną reakcję. Niestety próba zapisu: using (var zapisWECP = zapisyWECP.Utworz()) { zapisWECP.Dane.Typ = (byte)TypZapisuWECP.Wyjatek; zapisWECP.DlaPracownika = pracownik.Osoba.Pracownik; var dzien = new DateTime(2019, 8, 22); zapisWECP.DlaOkresu(new OkresWymagany() { DataPoczatkowa = dzien, DataKoncowa = dzien }); var dzienSzczegoly = new DzienSzczegoly(); dzienSzczegoly.Poczatek = TimeSpan.FromHours(7).Ticks; dzienSzczegoly.Koniec = TimeSpan.FromHours(15).Ticks; dzienSzczegoly.TypOkresu = (byte)TypOkresuGodzinSzczegolowych.PierwszyDzien; zapisWECP.Dane.Wyjatek.Szczegoly.Add(dzienSzczegoly); if (!zapisWECP.Zapisz()) { Console.WriteLine("Wystapiły błędy"); zapisWECP.WypiszBledy(); } } daje błąd:
 5. Dziękuję. Tak, zmianę godzin do przepracowania wstawiam z pliku w podany powyżej sposób. Chciałbym jeszcze ustawiać w danym dniu plan pracy od godziny do godziny. ZapisWECP.Dane.Wyjatek nie posiada metody do zapisu w DzienSzczegoly. W GUI widzę, że możliwość zapisu planowanego początku i zakończenia pracy pojawia się dopiero po wpisaniu pracownika (z aktualnym planem/kalendarzem). Po zapisie wyjątku (Zmiany w planie pracy) widzę w Bazie, że pojawił się rekord planu pracy w DniSzczegoly powiązany z DniemKalendarza. Ten z kolei poprzez zapis w Dni_Kalendarza_WyjatekECP powiązany jest z ZapisemWECP od którego wszystko się zaczyna. Niestety nie potrafię wszystkiego razem w Sferze razem powiązać. Proszę o pomoc
 6. Jak usunąć konkretny ZapisWECP. Sekwencja: ZapisWECP encja1 = zapisyWECP.Dane.Wszystkie().FirstOrDefault((x => x.Pracownik.Osoba.PESEL == PESEL && x.Okres.DataPoczatkowa == dzien && x.Typ == 1)); if (encja1 != null) { using (var zapisWECP = zapisyWECP.Znajdz(encja1)) if (!zapisWECP.Usun()) zapisWECP.WypiszBledy(); } skutkuje błędem dostępu.
 7. Wprowadzam Ewidencję czasu pracy poprzez Zmiany w godzinach przepracowanych. Zapisuję Szczegółowe godziny pracy jak na obrazku: Zamykam i Podobny efekt jest przy zapisie Sferycznym. Sprawdzałem w Bazie w GodzinyPrzepracowane - też jest tylko 40 minut no i suma się nie zgadza. Może ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje.
 8. Chciałbym kształtować plan pracy indywidualnie dla każdego pracownika. Obecnie bardzo wygodnie robi się to z GUI Gratyfikanta. Chciałbym jednak poprzez Sferę robić to zbiorczo, tak, jak robię dla Ewidencji Czasu Pracy z rejestratora. Czy istnieje domyślny konstruktor takiego zapisu, podobnie jak dla ZapisWECP?
 9. Jaki typ projektu wybrać aby rezultacie otrzymać samodzielnie działającą aplikację (.exe) współpracującą poprzez Sferę z rodziną NEXO. Jako podstawę przyjmujemy C# i .NET Framework, ale co ma być odpowiedzialne za windowsowe GUI? Bardzo proszę praktyków o podpowiedzi.
 10. Przepraszam za spam. Ten sam post wysłałem z innego konta 😞 Zadanie: stworzenie w Sferze indywidualnego miesięcznego kalendarza czyli planu pracy. W Gratyfikancie NEXO jest to obecnie możliwe. Spróbowałem zrobić to w Sferze. Skorzystałem z podpowiedzi zawartej w dokumentacji przy Interfejsie obiektu biznesowego Kalendarz, cytuję: InsERT.Moria.Kadry.Duze.IKalendarze mgr = sfera.PodajObiektTypu<InsERT.Moria.Kadry.Duze.IKalendarze>(); using (var bo = mgr.Utworz()) { // Tu należy umieścić kod wypełniający obiekt poprawnymi danymi. // Główna encja jest dostępna poprzez właściwość bo.Dane Zaciąłem się przy tworzeniu Cyklu. Klasa Kalendarz odwołuje się do kolekcji ICollection< CyklKalendarza> CyklKalendarza powstaje przy współpracy konstruktorów klas DzienKalendarza i DzienCyklu. Musi tak być, bo relacja CyklKalendarza do DzieńKalendarza byłaby typu wiele do wielu i konieczna jest tabela pośrednicząca DzieńCyklu. Znane mi są elementy tych trzech tabel, ale niestety nie wiem jak zrobić z tego kolekcję i przyporządkować polu Kalendarz.Cykle. Czy któryś z kolegów ma może doświadczenie w podanym temacie?
 11. Ostatecznie pomogło przepisanie InsERT.Moria.ModelDanych.dll z aktualnie używanych binariów do katalogu wynikowego projektu. Dziękuję za wyjaśnienia.
 12. Dziękuję za wskazanie kierunku. Folder x86 był już skopiowany do katalogu wynikowego projektu. Pomogło przepisanie zawartości tego folderu czyli biblioteki InsERT.Moria.Security.Core.dll do katalogu z innymi bibliotekami c:\Users\Jerzy\source\repos\jeden\bin\Debug\. Obecny błąd to: System.InvalidOperationException: 'Licencja zabrania używania Sfery w podanej bazie podmiotu.' Czy dobrze rozumiem, że posiadana licencja nie obejmuje bazy nexo_Test, pomimo,że została utworzona w tej samej bazie dystrybucyjnej co licencjonowana baza klienta?
 13. Sfera uruchomiona na Bazie nexo_Test wyrzuca błąd: InsERT.Mox.Security.LicenceException: 'Dane licencyjne nie zostały wczytane.' Na lokalnym serwerze do testów INSERTNEXO istnieje już uzyskana poprzez dearchiwizację Baza klienta z aktualnymi licencjami. Posiadam do niej wszelkie uprawnienia administracyjne, chciałbym jednak nowe rozwiązania testować zgodnie z podpowiedziami w dokumentacji Sfery na Bazie nexo_Test.
×