Skocz do zawartości

Krzysztof Pikula

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  77
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Krzysztof Pikula w dniu 6 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Krzysztof Pikula punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Krzysztof Pikula's Achievements

14

Reputacja

 1. Taka możliwość jest od strony ewidencji VAT (zakupów w tym przypadku). Jeśli firma jest na VAT to tak można to obejść. Jeśli wpis jest tylko w PKPIR to pozostaje otworzyć każdy dokument i zastosować "kopiuj/wklej" o ile opisy są identyczne.
 2. No niestety, kwestia w wersji 1,71 rozwiązana tylko połowicznie. Nadal jeśli nie wygeneruje się wcześniej deklaracji miesięcznej, np. za marzec 2022, to program przyjmie kwotę dochodu z poprzedniego miesiąca przy wyliczeniu składek ZUS za ten miesiąc na poziomie 0,00 zł. Rodzi to też dalsze konsekwencje w błędnym wykazaniu kwot z deklaracji DRA. Zrzuty poniżej: Bez wygenerowanej deklaracji do zaliczki na PIT i składki zdrowotnej: Po wygenerowani deklaracji do zaliczki na PIT i składki zdrowotnej:
 3. Często tak się dzieje, jeśli wprowadza się "zaległe" dokumenty lub robi jakieś inne poprawki do poprzednich okresów, a następnie nie przeliczy się raportu do PIT.
 4. Proszę spróbować sprawdzić i przeliczyć jeszcze raz poprzednie (za styczeń i luty) i dopiero marzec.
 5. Mam pytanie, czy ktoś się orientuje, gdyż nie mogę znaleźć, czy w programie dodano obsługę zwolnienia z podatku dla rodzin 4+ u wspólnika? Ewentualnie jakieś pomysły, jak to obsłużyć przy opodatkowaniu podatkiem liniowym?
 6. No tak, niestety trzeba o tym pamiętać, nie ma check boxa, aby program pamiętał za nas.
 7. Albo zrobić zapis korygujący w PKPiR, albo zastosować art. 14 ust. 1j ustawy PIT - ale tutaj trzeba stosować to przez cały rok podatkowy.
 8. Dziękuję za odpowiedź i podpowiedź. Mam nadzieję, że Insert jednak spróbuje jakoś dostosować program, aby można było bez takich "akrobacji" obsługiwać pewne przypadki, które przecież do rzadkich nie należą i są typowymi sytuacjami, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wkrótce dojdą też sytuacje ze sprzedażą środków trwałych, gdzie będą kwoty w pewnej części uwzględniane, a w pewnej nie, w podstawie do zdrowotnego.
 9. Są w jednym pliku, ale Płatnik powinien zaimportować tylko tyle aby było poprawnie. Proszę spróbować.
 10. Mam problem u ryczałtowca. Wyeksportowany plik z deklaracją DRA zwraca błędy w Płatniku. Załączam screen'y. Nie wiem czy mam coś źle ustawione, czy błąd w programie. Ryczałtowiec rozpoczął działalność w lutym 2022, korzysta ulgi na start.
 11. No i mam przypadek kiedy to jest zawieszona działalność gospodarcza i poniesione koszty stałe w tym okresie. Kosztów takich nie powinno uwzględniać się do kalkulacji podstawy składki zdrowotnej. Rozwiązania w programie brak, albo nie mogę znaleźć. Ktoś ma jakieś pomysły jak rozwiązać taka sytuację? Dodam tylko, że podobny przypadek będzie po stronie przychodów, np. gdy ktoś w okresie zawieszenia sprzeda składnik wyposażenia albo środek trwały.
 12. Niestety, taki jest ten nieszczęsny algorytm do obliczania podstawy do składki zdrowotnej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...