Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Marcin Stefanowski

Użytkownik
 • Ilość treści

  16
 • Rejestracja

Reputacja

2 Neutral
 1. Hej, jasne, Handel/sprzedaż/wszystkie dokumenty (albo faktury VAT) - następnie kliknij więcej i wybierz pole "forma płatności" (pojawi się na liście nad tabelą służącej do filtrowania):
 2. dokładnie mam tak samo - wybieram FS standard i jest napis MPP, powielam ten wzorzec i wybieram FS standard(nowy) i nie ma napisu .... czary oczywiście dokument ten sam, wartość powyżej 15k, zaznaczenie VAT podzielona płatność wymagana oraz towary maja oznaczenie podzielonej płatności.
 3. Witam, Mam pytanie dotyczace importu FZ w wersji elektronicznej do Subiekta NEXO Pro (np przez pliki EPP). Aby zautomatyzować i przyspieszyć wprowadzanie dokumentów chciałbym wdrożyć takie rozwiazanie. Ponieważ import będzie się odbywał od różnych dostawców a asortyment będzie często ten sam najlepszym rozwiazaniem wydaje się wykonanie następujacego scenariusza: Ustawienie nadawania symbolu - automatycznie Mechanizmy wyszukiwania instynkt sa na tyle skuteczne, że dodatkowe utrudnianie w formie ścisłego nadawania symboli nie ma sensu a funkcje statystyczne i formowanie cennikow wykonamy na podstawie przypisania asortymentu do grup. Pytanie jest podstawowe : w jaki sposób ustawić kod producenta i nazwę producenta aby zrobić to prawidłowo ? Chodzi o to że po kodzie producenta chciałbym aby program mógł identyfikować towary przy imporcie i ewentualnie móc później umiejscowić to pole na wydruku dokumentu. Zastanawiałem się nad wykorzystaniem do tego pola "symbol". Niemniej zdarzać się będa asortymenty, których nie będziemy wprowadzać automatycznie, a które nie posiadaja kodu producenta, albo wręcz takie gdzie na jednej kartotece asortymentu trzyma się asortyment różnych producentów i dlatego wydaje mi się że nadawanie symboli automatyczne byłoby najtrafniejsze, a w oddzielnym polu importowanie pola kod producenta. Widziałem że na wydruku można uaktywnić "symbol towaru u nabywcy" tylko pytanie czy to właśnie pole powinienem wykorzystać ? I czy jest to tożsame z polem w kartotece asortymentu, zakładka DOSTAWY "symbol u kontrahenta" a podczas wykonywania funkcji "dodaj na podstawie" polu "symbol u dostawcy" ? Nazwę producenta z kolei chciałbym wykorzystać do celów statystycznych (obroty, zyski itp.) Chyba. że ktoś ma inny pomysł na rozwiazanie tego aby nie zawracać kijem Wisły i wykorzystać jak najwięcej ze standardowych możliwości programu ? pozdr Marcin
 4. Poprawa formatu wydruku, nagłówka czy też stopki jest szybkim i pewnym rozwiązaniem jednak jak dla mnie najlepiej by było gdyby można było ustawić domyślnie parametr przy zakładaniu nowego asortymentu "czy MPP" na TAK. Wówczas program powinien z automatu wstawiać dopisek na fakturze powyżej 15k ponieważ zauważy, że jest co najmniej jeden asortyment z parametrem MPP na TAK. Niestety nie znalazłem czy gdzieś ten parametr można przestawić. Oczywiście wiem, że można dokonać zbiorczej zmiany dla wszystkich asortymentów i to zadziała, ale tu mam na myśli również z automatu podpowiadanie dla nowego asortymentu.
 5. Hej, i jak tam - rozwinął się ten temat dalej ? Wiesz coś więcej co do tej automatycznej weryfikacji nr rachunków z białej listy przy tworzeniu dyspozycji bankowej ?
 6. Jeśli ma to być na stałe to zapewne musisz włączyć automatyczne przeliczanie w parametrach eksploatacji i rozliczeń pojazdów a nie w szablonach. W załaczeniu zrzut z Rewizora, ale w Rachmistrzu masz pewnie to samo:
 7. musi jak na tej dodatkowej pozycji naciśnie się prawy przycisk to jest możliwość wyboru - pierwsza pozycja z góry (automatyczne przeliczanie pozycji z dopiskiem CTRL+A) i to działa.
 8. Wszystko super - tyle że w tym przypadku program nieprawidłowo policzy koszty eksploatacji pojazdu co jest ważne jeśli później księgujemy do Rewizora i korzystamy z tego pola w schemacie. Proszę zobaczyć taki przykład Otrzymaliśmy fakturę zawierającą dwie pozycje: paliwo osobowe netto 631,63, vat 145,28, brutto 776,91 oraz paliwo ciężarowy netto 213,69 vat 49,15 brutto 262,84 wartość całego dokumentu : netto 845,32 vat 194,43 brutto 1039,75 Korzystając z tej metody, która została przedstawiona w rejestrach VAT, zakup prosty, eksploatacja pojazdów, odliczenie częściowe 75% i wbita kwota 776,91 następny krok w tabeli VAT dodana kwota netto 213,69 i vat 49,15 jako odliczenie całkowite tymczasem program wylicza koszty eksploatacji jako 688,47 (?) a powinny wyjść 0,75*631,63 + 0,75*0,5*145,28 + 213,69 = 741,89 skąd to się bierze i jak z tego wybrnąć ? Faktury flotowe są przecież bardzo popularną formą rozliczeń za paliwo i na pewno ktoś to ogarnął w sposób inny niż wprowadzanie każdej pozycji jako oddzielny dokument.
 9. hmmm w sumie .... pewnie tylko przyzwyczajenie jeśli to zniknie to z czasem pewnie się przestawią na rozszerzone.
 10. ok. to zrozumiałe, ale pamiętajcie, że są wykorzystywane np do sprawozdawczości kontrolnej na potrzeby banków - np kwartalna weryfikacja kondycji finansowej.
 11. Witam, Czy jest coś na rzeczy, czy to czyjeś przeoczenie, że w standardowym wzorze sprawozdania finansowego: Rachunek zysków i strat wersja porównawcza dla małej firmy w wersji dla plan kont 1 wśród przychodów netto ze sprzedaży nie jest umiejscowione konto 731 Przychody ze sprzedaży towarów ? Oczywiście można je sobie samemu dodać, ale chyba w standardzie tam powinno już być ? : pozdr M
 12. ok. to była faktycznie pomroczność jasna - trzeba było wstawić filtr dla Pozycji typ=usługa i wybrać zamiast (N)netto (P) netto .... takie proste temat do zamknięcia.
 13. Witam, Może mam pomroczność jasną, ale utknąłem na schemacie dekretacji faktury sprzedaży zawierającej towary i usługi. Chciałbym przerobić standardowy dekret (dla planu kont 1) który zawiera w sobie księgowanie ogólnej wartości netto po rabacie na 731 Ma: Chciałbym to tak podzielić aby przychody ze sprzedaży towarów trafiały na 731/Ma a przychody ze sprzedaży usług na 703/Ma. Wydawałoby się nic prostszego, ale nie mogę znaleźć takiej pozycji ani w kontekście nagłówka ani pozycji, która umożliwia wybór netto usługi i netto towary. Co robię nie tak ? pozdrawiam Marcin
×