Skocz do zawartości

Łukasz Kubacki

InsERT
  • Liczba zawartości

    148
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana Łukasz Kubacki w dniu 14 Listopada 2021

Użytkownicy przyznają Łukasz Kubacki punkty reputacji!

O Łukasz Kubacki

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Łukasz Kubacki's Achievements

37

Reputacja

  1. Zanotowaliśmy sugestię do realizacji. W tej chwili nie potrafimy jednoznaczenie określić czy i w której wersji zostanie to zrealizowane.
  2. Tak, to jest nasze niedopatrzenie Union na dwóch róznych bazach to nie jest przypadek, który testowaliśmy więc nie wiemy. Użytkownik widzi w como box tylko wartości słownika, więc naturalne jest sortowanie po tych wartościach. Raczej nie planujemy zmiany tego w jakikolwiek sposób.
  3. Przy edycji zapisanego już słownika SQL robimy też sprawdzenie, które powoduje wykonanie poprzedniej wersji zapytania SQL, która jest w bazie - poprawiliśmy to do wersji 42, która wyjdzie niebawem. Na teraz pozostaje tylko to, co Pan napisał, czyli ręczna modyfikacja kolumny SqlFrom z tabeli ModelDanychContainer.SqlDictionaries
  4. Proszę spróbować wejść w nexo do edycji tego słownika i zmienić to zapytanie, tak aby korzystało z jednej bazy i usunąć to sortowanie: Pracownicy ORDER BY Sorter ASC, Nazwa ASC Sam problem wynika prawdopodobnie z tego, że przy próbie pobierania wartości tego słownika konstruowane jest zapytanie LINQ, które nie potrafi sobie poradzić z powyższym sortowaniem, które i tak jest niepotrzebne, ponieważ pozycje są automatycznie wyświetlane jako posortowane po kolumnie wartości Treść błędu jest dokładnie taka: The ORDER BY clause is invalid in views, inline functions, derived tables, subqueries, and common table expressions, unless TOP, OFFSET or FOR XML is also specified.
  5. Komunikta oznacza, że edytuje Pan słownik własny SQL, który został użyty we wzmiankowanych obiektach. Nowe zapytanie SQL po edycji nie zawiera już kluczy, które zostały użyte jako wybrane pozycje we wzmiankowanyc obiektach.
  6. Jest błąd w: where Id='156824' Id to nie tekst tylko liczba, a więc powinno być tak: where Id=156824
  7. W wersji 40 nexo dodaliśmy w polach własnych v2 nowy typ pola własnego o nazwie "Długi tekst". Pole tego typu służy do wprowadzania tekstów o długości do 4000 znaków. Użytkownik może w tym polu wprowadzać tekst wielolinijkowy. Można w nim także określić minimalną i maksymalną liczbę widocznych linii tak, aby cały wprowadzony tekst był odpowiednio widoczny.
  8. W celu użycia pól własnych v2 na wydrukach należy postępować wg. tego wątku:
  9. Zgadza się, nie ma możliwości tworzenia za pomocą SDK zaawansowanych pól własnych. Zdajemy sobie sprawę, że tworzenie tych samych pól własnych u kolejnych klientów jest niepotrzebnie czasochłonne i obecnie zastanawiamy się jak usprawnić taki scenariusz.
  10. Witam, dobrze Pan zauważył, że w kolumnie nowego pola dla istniejących rekordów pojawia się null, dlatego w UI wartość w tym polu jest pusta dla już istniejących obiektów. Podoba mi się rozwiązanie ze zbiorczym ustawianiem wartości pól zaawansowanych. W tej chwili jednak nie potrafię odpowiedzieć na kiedy moglibyśmy to zrobić. Na teraz można to zaadresować po przez użycie bezpośrednio na bazie "update", który dla danej kolumny ustawi wartość na taką jaką chcemy dla wszystkich istniejących rekordów. Jak zawsze przed taką zmianą przypominam o backupie bazy
  11. Witam, do wersji letniej dodamy wyświetlanie dodatkowego opisu przy wprowadzaniu wartości pola własnego.
  12. Planujemy do jednej z przyszłorocznych wersji nexo dodać w polach v2 możliwość wprowowadzania bardzo długich tekstów - prawdopodobnie jako nowy typ pola. W związku z tym dodamy także możłiwość wpisania tekstu w wielu linijkach w takich polach.
  13. W polach własnych v2 nie ma już fizycznych tabel dla słowników własnych. Proszę zajrzeć w poniższy wątek: Struktura pól własnych v2 w bazie danych - Sprawy techniczne - Forum InsERT Oczywiście w samym nexo można nadal wyświetlić wartości wszystkich słowników własnych - słowniki własne znajdują się w osobnej konfiguracji "Słowniki własne"
  14. W takim razie trzeba zmienić nazwę wartości słownika z poziomu bazy danych podmiotu. Proszę na wszelki wypadek najpierw zarchiwizaować podmiot. Proszę zamknąć nexo i wejść do bazy danych podmiotu używając np. Management Studio i wykonać poniższe polecenie SELECT: SELECT ob.[name] FROM sys.objects ob inner join sys.schemas sch on ob.schema_id = sch.schema_id WHERE type = N'U' and sch.name = N'ModelDanychContainer' and substring(ob.[name], 1, 1) collate Polish_CS_AS = lower(substring(ob.[name], 1, 1)) collate Polish_CS_AS ORDER BY ob.name Powyższe polecenie wypisze nazwy wszystkich słowników własnych v1 - każdy słownik własny to tabela, której nazwa nie zawiera spacji i polskich znaków. Następnie prosze wypisać wartośći tego słownika za pomocą polecenia: select * from ModelDanychContainer.MojaNazwaSlownika otrzyma Pan tabelę z kolumnami Id i Nazwa - proszę zlokalizować wiersz z powtórzoną wartością w kolumnie Nazwa Teraz proszę zmienić nazwę na nową za pomocą polecenia: update ModelDanychContainer.MojaNazwaSlownika set Nazwa = N'tmp' where Id = ? --zamiast ? wpisac odpowiednie Id Teraz proszę zamknąć Management Studio (po to, żeby nie wisiało żadne połączenie do bazy danych) i uruchomić nexo i wykonać przejście na pola własne v2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...