Skocz do zawartości

Anna Bur

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Anna Bur's Achievements

2

Reputacja

  1. Witam serdecznie, czy program pozwala aby zaimportować BZ 2020 do B.O. 2021 w częściach? np. chciałabym początkowo wgrać konta rozrachunkowe a dopiero za jakiś czas pozostałe kasa, bank itd. Czy jest taka możliwość czy mogę tylko raz zaimportować wszystko jednocześnie?
  2. tutaj jeszcze dodam, że daty u nas nie są problemem bo w nexo można stworzyć własny format daty. dd/MM/yyyy. Problemem są kropki jako separatory tysięczne no i różna waluta ale o tym pisałam już wyżej. pozdrawiam
  3. już wiem o co chodzi. Rozmawiałam z informatykiem i faktycznie jest problem z walutą i wartościami (a dokładnie znakami gdyż format csv od paypala przypisuje zdaje się kropkę zamiast przecinka) przez co sprawa się komplikuje. Format daty akurat nie sprawiał problemu naszemu informatykowi. Należy dokonać odpowiedniego formatu w XLS i nastęnie podzielić na waluty (podzielić operacje albo w kolejnych arkuszach albo wyfiltorować odpowiednio w tym samym arkuszu) i ponownie w csv importować waluta po walucie . U nas zadziałało. Dzięki bardzo za sugestie. Bardzo pomocne.
  4. a to też jest dobry pomysł. Wypróbuję następnym razem 🙂 Mimo wszystko zastanawiam się dlaczego nie wprowadzono funkcji dodaj i usuń? pozdrawiam i dziękuję za podpowiedź.
  5. Tak też sobie poradziłam ale ... 1. fakturę zakupu magazynową z subiekta musiałam oddekretować 2. rozbiłam w ewidencji VAT zakupu tę fakturę na 2 faktury (bez tworzenia rozrachunku) Niemniej jednak faktura z Subiekta stworzyła mi rozrachunek więc musiałam ją zadekretować ponownie po ustawionym schemacie i odznaczyć "wpływaj na rozliczenie VAT" tak aby nie weszła mi do jpk. Do tego musiałam odznaczyć 2 faktury w ewidencji VAT jako "nie podlega księgowaniu" aby nie weszły mi na konta magazynu, gdyż to zrobiła faktura z Subiekta. Dużo kombinacji a niestety magazynierzy i osoby wprowadzające co chwile robią mi takie psikusy:-) Myślałam, że najłatwiej będzie zwyczajnie rozbić to w jpk a tu niestety nie udalo mi się znaleźć takiej funkcji usun i dodaj dokument. Zdaje się, że w Rewizorze GT było to możliwe.
  6. też tak myślę. Łatwiej kombinować z CIT niż ze sprawozdaniem. Pozdrawiam
  7. Witam serdecznie, Czy jest możliwość poprzez superedycję w pliku jpk usunięcia dokumentu i dodania nowego? widzę tylko możliwość edytowania numeru faktury kwoty netto i brutto. NIemniej jednak potrzebuję dodać dokument do jpk. 2 faktury zakupu zostaly pomyłkowo zbite w jedną fakturę zakupu, więc wartościowo wszystko grało ale w jpk muszą to być osobne pozycje. Dodam, że to jest dokument zakupowy zrobiony w Subiekcie z jednej PZ, więc aby go edytować ponownie musiałabym wycofać wiele ksiegowań i wrócić pierwotnie do pz. Tego nie chcę 🙂 Plik jpk generowany jest na podstawie ewidencji VAT zakupu.
  8. Witam serdecznie, Rozważam różne i najłatwiejsze z punktu widzenia technicznego scenariusze, gdyż tak naprawdę ustawodawca nie nakazał, aby za okres 01.01.2021 - 30.04.2021 składać sprawozdania finansowe, przeksięgowywać konta wynikowe, ustalać wynik finansowy itd. Nakazał jedynie objęcie podatkiem CIT przychodów osiągniętych po 01.05.2021 do 31.12.2021. Ozancza to, że "zamknięcie roku " w firmie na koniec 30.04.2021, jest trochę fikcyjne. Tak naprawdę dla niektórych firm nawet zbyteczne, gdyż np. zarząd nie potrzebuje znać wyniku za ten okres. ALE pojawiają się jak widać ograniczenia systemowe, że np. nie wywołam sprawozdania finansowego za okres 01.05.2021-31.12.2021, podobnie z CIT, gdyż system nie wyodrębni przychodów i kosztów tylko za ten okres (a może w CIT wyodrębni, nie wiem pierwszy rok z systemem). Może jednak z CIT sobie poradzę poprzez superedycję w systemie i przypisanie właściwych przychodów i kosztów tylko tego okresu. Nie będę wówczas musiała robić CIT poza programem. A sprawozdanie to właściwie mogę złożyć za okres 01.01.2021 - 31.12.2021, gdyż CIT i sprawozdania idą poniekąd osobnym torem. Sorry za udostępnienie wizerunku. Nie przewidziałam tego:-) usunęłam screen.
  9. Ok dzięki za podpowiedź, przekażę informatykowi jak sobie poradzić z paroma rzeczami, gdyż my również mamy dużo operacji bankowych paypal w walucie. Teraz doszedł mi jeszcze amazon więc muszę podobnie to ustawić. Dla potwierdzenia, ja również nie przypisywałam konta do paypala i zastanawiałam sie czy to jest właśnie dobrze i czy system rozpozna mi odpowiednio bank podczas dekretacji ale rozpoznał. Rozumiem, że mówimy o tym polu gdzie nie masz numeru banku (rachunek bankowy). Czy podobnie to wygląda u Was? A nie próbowaliście użyć podmiotu cesyjnego do takich płatności? ja próbowałam początkowo ale było trochę problemów z rozliczaniem, z kursem waluty itd.
  10. Niestety rok musi zostać zamknięty na koniec grudnia dla celów spawozdawczych. To ja muszę się dostosować z programem księgowym do wymagań dlatego próbuję znaleźć najbardziej optymalny sposób aby ustawienie teraz nie komplikowało mi sprawy w przyszłości. Czytałam post na podobny temat i widziałam, że inny użytkownik miał problemy z naliczaniem np. amortyzacji gdzie e okresie planów amortyzacji był rok ustawiony na rok obrachunkowy a nie kalendarzowy. Chciałabym uniknąć takich problemów i zrobić to możliwie poprawnie już teraz. I nie do końca wiem na co zwrócić teraz uwagę oprócz tej amortyzacji, o której poczytałam. o ile dobrze zrozumiałam tutaj nie zachęcano aby otworzyć rok 01.01-31.12.2021 aby sprawozdań i CIT nie robić poza programem. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale chyba chodzi o to, że nie będzie można wywołać sprawozdania od 01.05-31.12.2021 co wymusi ręczne przygotowanie sprawozdania za ten okres do KRS w innym programie. Jak więc najlepiej to ustawić?
  11. Witam serdecznie, Jak macie rozwiązany problem z krótszym rokiem obrotowym w Rewizorze Nexo w spółkach komandytowych dla celów CIT? Czy otwierając nowy rok obrotowy powinnam zaznaczyć obowiązuje od 01.01.2021 do 30.04.2021? a następnie zamknąć ten do 30.04.2021 i otworzyć nowy 01.05.2021 - 31.12.2021? Nie ma potrzeby robienia bilansu i RW na dzień 30.04.2021 więc teoretycznie jest mi to nie potrzebne ALE jest konieczność zrobienia RW i Bilansu od 01.05-31.12.2021 ? rozumiem, że jeżeli otworzę rok w takiej postaci jak poniżej to nie będę w stanie wywołać RW i Bilansu za okres 01.05-31.12.2021? tylko ręcznie będę musiała go utworzyć w xml w innym programie? przeczytałam poprzedni post na ten temat i o ile dobrze zrozumiałam to tak to zostało wytłumaczone? proszę o podpowiedź
  12. Księgujesz paypal poprzez WB? czy poprzez podmiot cesyjny?
  13. A jak sobie poradziłeś z numerem konta? My mieliśmy taki problem, że paypal nie podawał konkretnego numeru rachunku w formacie IBAN, przez co Nexo źle nam importował operacje przesyłane plikiem csv. Ja księgowo sobie z tym poradziłam (w schemacie księgowań tak aby automatycznie rozpoznawał, zarówno paypal SEK jak i Paypal EUR i księgował na odpowiednie konta) ale wiem, że informatykowi nie zadziałał do końca parser tak jak powinien i nie udało się zaimportować prawidłowo operacji z paypal EUR i SEK do Rewizora. Musieliśmy je zaksięgować ręcznie. Masz może rozwiązanie na ten problem z brakiem numeru rachunku?
  14. Witam serdecznie, Macie jakiś system opracowany na zwroty i związane z tym dokumenty KWZ oraz PZ? Otóż u nas proces jest taki. 1. FS robi dokument WZ gdy towar wyjeżdża do klienta. 2. Gdy klient zwraca towar to magazyn przyjmuje dokumentem PZ, zwrócony towar. 3. Dział sprzedaży koryguje FS i tworzy dokument KWZ - czyli korektę wydania magazynowego W związku z tym powstają 2 dokumenty, które powodują wejście towaru na magazyn co oczywiście nie jest prawidłowe. Obchodzimy to teraz Blokadą wydania magazynowego na fakturach korygujących ale czasami, ktoś się pomyli i mamy 2 dokumenty, z którego jeden nie jest prawidłowy. Czy może ktoś podpowiedzieć jak sobie radzicie z tego typu operacjami? Do tego dokonana PZ przez magazyn, powinna korygować koszt lub przychody. Jak macie ustawione schematy księgowań dla KWZ lub PZ dokonanych ze zwrotów towarów?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...