Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Ignacy Rzecki

Użytkownik
 • Ilość treści

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zdrowia! W jaki sposób można rozliczyć fakturę zakupu wystawioną przez sprzedawcę A płatnością wykonaną na konto firmy B? Np. dokonujemy zakupu od firmy A a płacimy dla PayU albo dla innej firmy. Pozdrawiam!
 2. Szanowni, wdrażamy Rachmistrza Nexo Pro w naszej księgowości. Przy zmianie statusu księgowego kilku dokumentów pojawia się błąd "Limit kredytowy dla kontrahenta został wyczerpany. Kwota Do Zapłaty". Dokumenty FS zostały wystawione w Subiekcie i nie można ich zaksięgować w Rachmistrzu. W przypadku 2 faktur dany klient posiadał nowe nieopłacone faktury, ale w przypadku innych wszystko mieści się w limicie kredytowym. Poza tym dlaczego limit kredytowy w ogóle jest sprawdzany w Rachmistrzu przy księgowaniu wystawionych już dokumentów? Pozdrawiam!
 3. Kreatora importu można uruchomić chyba tylko przy tworzeniu podmiotu.
 4. Faktur nie można w łatwy sposób przenieść ponieważ Nexo i GT to dwa różne systemy i mają różnice praktycznie w każdym dokumencie. My zrobiliśmy tak: - zaimportowaliśmy klientów i towary do Nexo kreatorem - stworzyliśmy wszystkie kasy, magazyny itp - zrobiliśmy inwentaryzację początkową kas, magazynów i kont bankowych - wprowadziliśmy ZK, ZD i własne PW Na końcu na podstawie zamówień zrobiliśmy FS. Przejście na Nexo zrobiliśmy na 01.01.2020 więc było łatwiej.
 5. Dzień dobry, czy dostępne są w jakiś sposób źródła raportów wbudowanych w Nexo Pro? Czy napisane są one jako SQL lub LINQ? Chcielibyśmy wprowadzić modyfikacje do już istniejących. Pozdrawiam serdecznie!
 6. Po przeczytaniu innego tematu udało się samemu zmodyfikować wzorzec. W tym celu należy otworzyć zakładkę Code w Designerze: oraz dopisać do kodu metody linie z nazwą Dokument.encjaDokumentu.MiejsceDostawy.Nazwa i Dokument.encjaDokumentu.MiejsceDostawyZewnetrzne.Nazwa : private string PodajTekstAdresuDostawy(int typAdresuDostawy) { string adresDostawy = string.Empty; if ((MiejsceDostawyTyp)typAdresuDostawy == MiejsceDostawyTyp.Reczny) { adresDostawy = Formatuj(PokazAdresDostawy, "{0}\n", Dokument.encjaDokumentu.MiejsceDostawy.Nazwa); adresDostawy += Formatuj(PokazAdresDostawy, "{0}\n", Dokument.encjaDokumentu.MiejsceDostawy.LiniaCalosc); adresDostawy += Formatuj(PokazAdresDostawy && PokazPanstwoDlaAdresuDostawy, "{0}\n", Dokument.encjaDokumentu.MiejsceDostawy.Panstwo.Nazwa); } else { adresDostawy = Formatuj(PokazAdresDostawy, "{0}\n", Dokument.encjaDokumentu.MiejsceDostawyZewnetrzne.Nazwa); adresDostawy += Formatuj(PokazAdresDostawy, "{0}\n", Dokument.encjaDokumentu.MiejsceDostawyZewnetrzne.LiniaCalosc); adresDostawy += Formatuj(PokazAdresDostawy && PokazPanstwoDlaAdresuDostawy, "{0}\n", Dokument.encjaDokumentu.MiejsceDostawyZewnetrzne.Panstwo.Nazwa); } return adresDostawy; }
 7. Dziękuję za pomoc. Równolegle wrzuciłem wpis na forum.
 8. Popieram synchronizację z Google Calendar i format iCal.
×