Skocz do zawartości

Tomasz Ochniowski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  107
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Tomasz Ochniowski w dniu 21 Lutego

Użytkownicy przyznają Tomasz Ochniowski punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Tomasz Ochniowski's Achievements

15

Reputacja

 1. Sam nie wiem co może być przyczyną. Koszty są w polu 8 w PIT/B. formuła w nim zawarta uwzględnia różnice remanentowe: IIF(~Pole_36~==1, IIF(GlownyZalacznik(), IIF(Podatnik.Udzial==100, IIF(Replace(Podatnik.NIP,"-") == Replace(PodmiotAdres.NIP,"-"), IIF(Podmiot.TypKsiegowosci != 3, IIF(Podmiot.TypDzialalnosci == 0, DBF_SUM("Kpr__Ksiega", "kpr_ZakupyWydatki", "YEAR(kpr_DataZdarzenia)=" + STR(this.year)+" AND kpr_DataZdarzenia>="+Date2SqlStr(this.OkresOd)+" AND kpr_DataZdarzenia<="+Date2SqlStr(this.OkresDo)+" AND kpr_Uniewazniony=0 AND kpr_TypObiektu<>8") - RoznicaRemanentowaRok(this.Year), WartoscZZaliczekPITMulti(Podatnik.id, this.OkresDo, 4, 5, "REPLACE(_NIP,'-','')='"+STR(Replace(Podatnik.NIP,"-"))+"' AND _Udzial='100.0000'", "_Koszty", 1, - RoznicaRemanentowaPitB(Podatnik.Id, this.OkresOd, this.OkresDo, "REPLACE(_NIP,'-','')='"+STR(Replace(Podatnik.NIP,"-"))+"' AND _Udzial='100.0000'")),DefinicjaPola( const.PIT5, "Pozarolnicza działalność gospodarcza 1 - Koszty" )),WartoscZZaliczekPITMulti(Podatnik.id, this.OkresDo, 4, 5, "REPLACE(_NIP,'-','')='"+STR(Replace(Podatnik.NIP,"-"))+"' AND _Udzial='100.0000'", "_Koszty", 1, - RoznicaRemanentowaPitB(Podatnik.Id, this.OkresOd, this.OkresDo, "REPLACE(_NIP,'-','')='"+STR(Replace(Podatnik.NIP,"-"))+"' AND _Udzial='100.0000'")),WartoscZZaliczekPITMulti(Podatnik.id, this.OkresDo, 4, 5, "REPLACE(_NIP,'-','')='"+STR(Replace(Podatnik.NIP,"-"))+"' AND _Udzial='100.0000'", "_Koszty", 1, - RoznicaRemanentowaPitB(Podatnik.Id, this.OkresOd, this.OkresDo, "REPLACE(_NIP,'-','')='"+STR(Replace(Podatnik.NIP,"-"))+"' AND _Udzial='100.0000'")),0), 0) Sugerowałbym może jakieś typowe sprawdzenie bazy - program serwisowy, logi ?
 2. Czy w Ewidencji Remanentów, oba remanenty mają status: K- zaksięgowany? Jaka wersja programu?
 3. Kurcze, ja mam najnowszy 1.71 HF1 lecz dalej wklejanie schowka w np F8 otwiera nowy zapis VAT "Sprzedaż VAT-OOS" - coś innego niż zmiana wersji musiało zadziałać. Też tak chcę mieć, proszę o wskazówkę. Może ktoś jeszcze sprawdzić?
 4. Nie dam sobie ręki uciąć za Insert ale coś takiego się nie zdarzyło u mnie nigdy. Przed chwilą wpisałem dokument z numerem 1234 dla klienta xyz i po ponownym wpisaniu jest stosowny komunikat. Błąd jest po Pani stronie. KLuczem może być tekst o duplikacie.
 5. Faktycznie. Mnie też denerwuje. Kto przytwierdził powiązanie z popularnym skrótem "Wklej" czegokolwiek?
 6. Wersja 1.71, problem ostrzeżenia powrócił, po zaksięgowaniu składek za marzec ( pod datą kwiecień 2022 rok) komunikat : " pole 8 - nie zaksięgowano składek wspólnika" . Przeliczyłem więc deklaracje Podatek PIT ( skala ) [...] za styczeń, luty marzec. Teraz w każdej mam ten komunikat, choć po sprawdzeniu ręcznym pola i wartości wylicza poprawnie. Składki ZUS wspólnika za styczeń zaksięgowane 20 luty, za luty = 20 marzec, za marzec = 20 kwiecień. Składka za grudzień 2021 zaksięgowana w Grudniu 2021 r. Co jest nie tak u mnie w tym miejscu ( skala podatkowa )?. 8. Koszty uzyskania przychodu - pozarolnicza działalność gospodarcza = ~Pole_65~+~Pole_72~+~Pole_79~+~Pole_86~+~Pole_105~+~Pole_111~ Sprawdzam co jest w polu 65 =RoundPrecision(IIF(Podmiot.TypDzialalnosci != 0, PM.Pole_65, PM.Pole_65 + DBF_SUM("kpr__Ksiega INNER JOIN pd_WspolnikSkladka ON pws_id = kpr_IdObiektu","kpr_ZakupyWydatki", "YEAR(kpr_DataZdarzenia)="+STR(this.year)+" AND MONTH(kpr_DataZdarzenia)="+STR(this.month)+" AND kpr_Uniewazniony=0 AND kpr_TypObiektu=10 AND pws_IdWspolnika="+STR(Wspolnik.id)+"") + ( DBF_SUM("Kpr__Ksiega","kpr_ZakupyWydatki", "YEAR(kpr_DataZdarzenia)="+STR(this.year)+" AND MONTH(kpr_DataZdarzenia)="+STR(this.month)+" AND kpr_Uniewazniony=0 AND kpr_TypObiektu NOT IN (8, 10)") - MiesiecznaRoznicaRemanentowaZnacznik(this.OkresOd) ) * Podatnik.Udzial / 100), 2) I tu jest pd_WspolnikSkladka . Ale u mnie są tu wszystkie zaksięgowane:
 7. Czy istnieje raport wskazujący ile każdy pracownik w zadanym okresie wystawił dokumentów kasowych wraz z ich sumą? Dotyczy to sytuacji, gdzie jest jedna kasa główna i 4 pracowników personelu pracujących na jednej kasie głównej.
 8. https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2754,gratyfikant-gt-–-jak-wylaczyc-naliczanie-skladek-na-fp-i-fgsp-po-przekroczeniu-55-lat-dla-kobiet-i-60-lat-dla-mezczyzn.html?token=IjIwMjEvMTEvMDIsIDIzOjMzOjA0LS0-LCAi.MoGjGPEX7z4AHKqKjvchjswafAU
 9. Proszę zanonimizować dane osobowe i wkleić printscreen fragmentu ewidencji składek wspólnika za miesiące styczeń luty 2022, istotne będą statusy. Tak jak w przykładzie poniżej.
 10. Przepraszam, że zacznę nie na temat, ale zbyt Pani personifikuje Rachmistrza 🙂 . Skoro księguje Pani składkę, to należy wybrać " nie pobieraj z naliczeń" wtedy komunikat powinien ustąpić. Pod warunkiem, że resztę ogarnęła Pani prawidłowo. Albo jedno albo drugie. Export z programu nie ma wpływu na zaksięgowanie lub nie. To tylko export do pliku.
 11. Suma w K_42 ( zakładka ZakupWiersz ) i poszczególne pozycje w wierszach - zgadzają się? U mnie nie zauważam problemu w JPK_VAT7M.
 12. Ale dzięki temu ja zacząłem dociekać głębiej mój problem, bez tego nie znalazłbym błędu w moim rozumowaniu.
 13. Dałem ciała, bo jednak to u właściciela było ustawione źle ("pobieraj z naliczeń"). Odliczane w kosztach i w PIT. A to mu się nie podobało, choć mi bardzo 🙂 .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...