Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Qba s

Użytkownik
 • Ilość treści

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O Qba s

 • Urodziny 24.01.1980

Ostatnio na profilu byli

88 wyświetleń profilu
 1. Witam Taki mały problem ostatnio mi się pojawił. Przy transakcjach wielopaczkowych za pobraniem sello zamiast robić etykiety np 1/2; 2/2 wystawia osobne etykiety. Problem jest przy pobraniu bo nagle pobranie się dubluje gdy towar idzie w kilku paczkach. Coś źle ustawiłem ??
 2. @DANUTA MATUSZEWSKA to jeszcze jedno zostało, naciskamy w lewym górnym rogu postać sello I po kolei narzędzia->synchronizuj parametry z serwisu. Czekamy aż zaktualizuje później jeszcze raz ustawienia->słowniki->wysyłka towarów Sprawdzamy czy dobrze podpinane i czy nie są zdublowane dostawy, nieaktywne dostawy odpinamy. Usuwamy zamówienia z oczekuje na płatność i lewy górny róg wyślij/odbierz->wszystko.
 3. @DANUTA MATUSZEWSKA Sprawdźcie czy macie doorze podpięte dostawy w ustawienia->słowniki->wysyłka towarów. Bez poprawnych ustawiań nie pobierze dobrze zamówień, będzie wywalać taki komunikat jak w/w
 4. Witam Natknąłem się na taki błąd, mianowicie przy wystawianiu dokumentu końcowego, obojętnie FS czy PI selloo potrafi się zawiesić. W czasie zawieszenia drukuje się pożądany dokument, sello dalej wisi, wisi, wisi, aż go nie zamkniemy po przez menedżer zadań lub klikniecie na pasku zadań zamknij. Po ponownym uruchomieniu nie możemy utworzyć przesyłki wyskakuje komunikat Niestety ponowne uruchomienie sello nic nie daje jak i Subiekta Nexo, trzeba zrestartować komputer, jest to jedyne rozwiązanie. Następnym problemem jest to że możemy wystawić do tej samej transakcji kolejny dokument, wcześniej była blokada lub podpinał sie już wcześniej utworzony dokument. Zawieszenie wiąże się najprawdopodobniej z dekretacją dokumentów i przydał by się mechanizm w Nexo wysyłania dokumentów cyklicznie co jakiś czas lub na koniec pracy.
 5. @Zdzisław Bal masz to samo co ja miałem Opcja pierwsza Zrób archiwizacje, usuń całe sello i na nowo zainstaluj odtwórz bazę danych. Nie próbowałem tego może pomoże. Opcja druga Odinstaluj sello i wszystko wgraj od nowa data odcięcia ustawiona na dzień problemu - to na 100% pomoże. W tym kroku pożegnasz się z historią użytkowników kupujących wcześniej towar. Dodatkowo musisz zwracać uwagę na wcześniejsze nie opłacone tranzakcie. @Bartosz Rosa Zauważyłem że w moim przypadku, chyba Allegro przepięło mnie na stare API (tylko domysł). W tym czasie wykrzaczyło się sello z w/w błędem. Wnioskuje to po tym, że w Menedżerze Sprzedaży Allegro część zamówień miałem w ich starej zakładce "tranzakcie" a nowe i trochę starych z tego samego dnia w zakładce "Zamówienia". A tak by było ciekawiej, kilka zamówień zniknęło z sello i MSA, tylko po emaliach i zestawieniu wpłat doszedłem, że ktoś kupił.
 6. Osobiście używam Sello, Baselinkera, i sellintegro i z każdym były lub są jakieś problemy. Niestety nie ma złotych programów, które za nas zrobią wszystko. Co prawda, na dzień dzisiejszy najbardziej nas w sello boli bak szybkiego drukowania etykiet kurierskich (zaklinać można się na śmierć), brak integracji kilku kurierów. Do reszty można się przyzwyczaić. Co do abonamentu faktycznie jest śmieszny, jezeli byście dodali to co wyżej napisałem jestem w stanie płacić więcej bo i szybciej uporam się z zamówieniami.
 7. @Dave Czezky zerknij w https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia jaki status mają zamówienia, powinno być "nowe". Pozostałych statusów nie pobiera. Ważna jest też data odcięcia w sello tak by była ustawiona na dzień aktualizacji ale w tym przypadku nie pobierze wcześniejszych zamówień.
 8. @OLISKO.PL OLISKO.PL Skopju z dolnej ramki informację dokładnie co Ci zwraca sello, jaki błą, będziemy mogli dokładniej się przyjrzeć problemowi.
 9. @MARCIN e-kupowanie.pl Po odłączeniu od subiekta wystarczy usunąć zamówienia oraz zablokować ich pobieranie, powiązać towary, pobrać zamówienia i wszystko śmiga jak powinno. Odnośnie odtwarzania bazy raczej odpuszczę, ostatnie wersje wersje miały troszeczkę problemów a tak wszystko na razie wygląda OK. Dzięki za pomoc
 10. @MARCIN e-kupowanie.pl Dokładnie w sello to się nazywa "powiązanie towarów" w Akcje ->trwające. Pierwsze po wyskoczeniu błędu usunąłem powiązanie towaru - błąd wskazywał brak połączenia. Następny krok powiązanie towarów na nowo, próba czy działa, niestety nic to nie dało. To co robiłem po drodze to odłączenie SN od selo i ponowne połączenie tak samo jak wyżej. Usunąłem wszystkie zamówienia i je zaimportowałem, to samo. W tym kroku udało mi się zmienić atrybuty z "towar jednorazowy" na jego brak. Problem pojawił się po zawieszeniu sello, wszystkie powiązane produkty sello i SN zmieniły się na towar jednorazowy, co ciekawe klienta dane do FS przenosił. Przenoszenie danych klienta do SN daje stwierdzenie poprawności komunikacji. Obecnie jestem po nowej instalacji i wszystko śmiga tak jak powinno. Wielka Prośba do @Bartosz Rosa proszę dopisać do listy możliwość zapisywania ustawień dla sello do pliku, przy ponownej instalacji przynajmniej 2h do przodu.
 11. Produkt jest powiązany prawidłowo w transakcjach a jak widać wyżej sello twierdzi że nie.
 12. @MARCIN e-kupowanie.pl @Bartosz Rosa Niestety nie pomogło poza tym że zniknął jako produkt jednorazowy. Dalej nie mogę wydrukować dokutemu sprzedaży. Jakieś pomysły - jeszcze odinstaluje Sello i na nowo zainstaluję
×