Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Jacek Filipkiewicz

InsERT
 • Ilość treści

  428
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  5

Jacek Filipkiewicz wygrał w ostatnim dniu 8 października

Jacek Filipkiewicz ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

25 Excellent

O Jacek Filipkiewicz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Portal nie posiada funkcjonalności zatwierdzania przez przełożonego. Jeśli Portal będzie rozbudowywany to ta funkcja będzie jedną z pierwszych.
 2. Sposób obsługi konta formowego nie ma znaczenia. Ważne tylko jest to, żeby w danych podmiotu w nexo był podany NIP firmy taki jak jest w PUE. Zakładam, że jednak gdzieś popełniono błąd w konfigurowaniu-przepisywaniu danych - proszę się upewnić i dać znać czy się udało.
 3. Co to jest miesiąc naliczenia prowizji? O tym w której wypłacie będzie rozliczona prowizja decyduje wyłącznie jej data - pomoc mówi o tym tak: DATA - data zapisu decyduje, kiedy dana prowizja zostanie uwzględniona w wynagrodzeniu. Wypłata/rachunek za dany miesiąc będzie uwzględniał wszystkie prowizje nierozliczone (także z miesięcy wcześniejszych), których data jest równa lub wcześniejsza od daty ostatniego dnia miesiąca, za który naliczane jest wynagrodzenie. więc taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
 4. Wypłata nalicza kwoty dodatków za nadgodziny na podstawie wartości, które są w Sumarycznej ECP: Sumarycznej ECP w zwykłych przypadkach nie trzeba dodawać ręcznie - jeśli jej nie ma tworzy się ona w momencie naliczania wypłaty, a wartości w niej są zliczane z poszczególnych dni. W Pani przypadku należałoby przed wyliczeniem wypłaty dodać Sumaryczne ECP dla takich pracowników i pozmieniać liczby poszczególnych nadgodzin. I potem dopiero naliczyć wypłaty. A czy liczby nadgodzin podawane przez klienta podlegają jakimś stałym zasadom? Może dałoby się tak ustawić program, żeby liczył tak jak chce klient...
 5. Wystarczy wpisać podwójną wartość progu. No i koszta wedle życzenia.
 6. Widzę, że się nie dogadamy. Wszystko to wynika z indywidualnej skali podatkowej ustawionej dokładnie tak samo jak ogólne parametry - jest ustawione 32% i 250 zł i tak właśnie liczy, a zerowa ulga wynika z zastosowania drugiego progu. Od początku tłumaczę, że program pobiera konkretne kwoty z indywidualnej skali podatkowej i nie patrzy na inne znaczniki (rozliczenie z małżonkiem czy podwyższone koszty).
 7. Proszę doczytać moje drugie zdanie. Wydaje mi się, że tak ustawiona indywidualna skala podatkowa (identycznie jak zwykła skala) nic nie zmieni w rozliczeniu podatków tego pracownika.
 8. Nic tu nie zmienialiśmy. Od zawsze momencie włączania indywidualnej skali podatkowej po prostu przepisywały się podstawowe wartości z parametrów. Rzeczywiście przy włączaniu (i tylko w tym momencie) mogłaby się wstawiać kwota podwyższona jeśli po lewej jest tak zaznaczone. Zapisuję taką sugestię. Natomiast jak już jest 250 czy jakakolwiek inna kwota to taka będzie zastosowana w obliczeniach. Z innej beczki - czy ten obrazek jest tylko poglądowy czy z tego pracownika rozliczającego się razem ze współmałżonkiem? Pytam bo wartości w indywidualnej skali są identyczne jak ogólne i nic nie zmienią.
 9. Jeśli jest wpisana kwota 250 to dlaczego spodziewa się Pan innej kwoty?
 10. Nie wiem co Pani "powiedział pracownik firmy Insert". Ja mówię o tym co zrobiliśmy w programie w czerwcu 2017: A moja wiadomość była odpowiedzią na Pani wpis - cytuję: "Mamy już 23 październik 2019 roku, a problem, jak nie był rozwiązany wówczas, tak nie jest i teraz... " Jeżeli go Pani podtrzymuje to proszę o szczegóły.
 11. Czy została włączona indywidualna skala podatkowa w umowie? Jaka kwota kosztów jest tam wpisana?
 12. Jeśli jest użyta indywidualna skala podatkowa to tam też jest miejsce na koszty - widać to na Pańskim obrazku. Może są źle ustawione.
 13. W pomocy mamy napisane: PRACOWNIK ROZLICZA SIĘ WSPÓLNIE Z MAŁŻONKIEM - zaznaczenie tego pola spowoduje uzupełnienie odpowiednich pól w deklaracjach skarbowych. Dodatkowo można określić typ identyfikatora małżonka NIP lub PESEL. Do naliczania podatku według skali dla pierwszego progu podatkowego niezależnie od jego przekroczenia służy "Indywidualna skala podatkowa" na zakładce Inne w Umowie.
×