Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Jacek Filipkiewicz

InsERT
 • Ilość treści

  614
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  7

Jacek Filipkiewicz wygrał w ostatnim dniu 12 maja

Jacek Filipkiewicz ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

41 Excellent

O Jacek Filipkiewicz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czy ten dokument można w PUE podglądnąć? Czy można go wyedytować? Czy po wyedytowaniu można go zapisać? Niestety ZUS nie udostępnia pełnej dokumentacji komunikacji z PUE co uniemożliwia nam w pełni dostosować się do wymagań, których po prostu nie znamy. Nie udostępnia także bramki testowej, która pozwoliłaby przetestować cały proces wczytywania i wysyłania dokumentów w PUE.
 2. Cieszę się. Proszę się tylko upewnić czy teraz wszystkim pracownikom 31 sierpnia nie skończą się umowy
 3. Nie do końca rozumiem w czym jest problem i czy to program zabrania dokonania jakiejś operacji? Ale odnoszę wrażenie, że źle Pani rozumie działanie aneksu. Nie ma w Gratyfikancie nexo możliwości zdefiniowania, że warunki aneksu obowiązują tylko przez jakiś czas. Na przykład gdy mamy umowę na czas nieokreślony i od jakiejś daty dodamy do tej umowy aneks i ustawimy w nim "na czas określony" to nie oznacza to, że aneks obowiązuje tylko przez ten czas, ale że cała umowa zmienia się w umową okresową. Po prostu jeśli chcemy, żeby pewne warunki obowiązywały tylko przez jakiś okres musimy w odpowiednich momentach dodać do umowy dwa aneksy - pierwszy zmieniający warunki, drugi przywracający pierwotne warunki.
 4. W tym tygodniu pojawi się wersja 31.1 Gratyfikanta nexo z obsługą nowego formatu (5.2) wymiany z Płatnikiem, ale to nie jest krytyczna kwestia bo najnowszy Płatnik obsługuje starszą wersję (5.1) pliku wymiany. W ostatnich dniach Płatnik był wiele razy aktualizowany i słychać było o przypadkach błędnej aktualizacji lub po prostu o błędach w działaniu kolejnych wersji Płatnika. Teoretycznie sytuacja się ustabilizowała, my także nie stwierdzamy błędów. Proszę spróbować powtórnie wczytać jakiś starszy plik z Gratyfikanta, który wcześniej się wczytywał bez problemów. Czy pojawią się podobne efekty?
 5. Proszę trochę wyżej zmienić kod świadczenia/przerwy na 311. Wtedy można wpisać dowolny okres.
 6. Winna jest poniedziałkowa aktualizacja Płatnika. W Gratyfikancie nic się w tym zakresie nie zmieniło. Można "naocznie" to sprawdzić, że w RCA posostałych pracowników tych kwot nie ma. Wczoraj Płatnik wypuścił kolejną aktualizację, która niestety tego problemu nie rozwiązała. Mamy nadzieję, że pojawi się kolejna - ale nie mamy na to wpływu. Jeśli Płatnik nie naprawi błędu w najbliższych dniach na pewno jakoś Państwu pomożemy. Do 15 mamy jeszcze chwilę czasu.
 7. Czy jest Pani pewna, że Rewizor jest uruchomiony na tej samej bazie danych? Jak jest ustawiony "Domyślny status księgowy" w Rewizorze w konfiguracji - Obsługa typów dokumentów dla listy płac?
 8. Jedyne w tym zakresie wsparcie to raport "Umowy - przekroczenie limitu zatrudnienia..." Rozważymy wprowadzenie ostrzeżenia w miejscu, o którym Pani pisze.
 9. Nie przychodzi mi do głowy jak taką potrzebę zrealizować. Ja zapiszę sugestię w tym temacie, ale nie umiem powiedzieć kiedy mogłaby ona być wdrożona w systemie.
 10. Rachmistrz nie obsługuje takich przypadków. Są one natomiast dostępne w Gratyfikancie nexo.
 11. Wynagrodzenie prokurenta jak najbardziej podlega opodatkowaniu, ale podatnik powinien się z tych przychodów rozliczyć samodzielnie (czyli płatnik nie pobiera w ciągu roku zaliczek z tego tytułu) na podstawie formularza PIT-11 lub PIT-8C - różne źródła różnie podają. Wynagrodzenie to nie ma nic wspólnego z umową o pracę dlatego dodawanie go do wypłaty byłoby z formalnego punktu widzenia błędem. Nie planujemy na dzień dzisiejszy obsługi tych przypadków w sposób inny niż właśnie przez "Inne przychody" w kartotece pracownika.
 12. Nie odpowiedziała Pani/Pan na moje pytanie, ale z treści domyślam się, że w wypłacie za duża była kwota brutto o 500 zł. Czyli poszły za duże podatki, składki ZUS i kwota do wypłaty. Najprościej po prostu w następnej wypłacie pomniejszyć składnik, który był za duży o 500 zł. Dla większej przejrzystości można stworzyć nowy składnik (powielając ten oryginalny, tak, żeby miał wszystkie ustawieni takie same) i wprowadzić go w następnej wypłacie w kwocie -500 zł. Jeśli w następnym miesiącu pracownik nie uzyska co najmniej 500 zł składników wynagrodzenia opodatkowanych i oskładkowanych (bo jest na zasiłku) to trzeba z takim potrąceniem poczekać do jego powrotu.
 13. Składnik Dodatek za godziny nadliczbowe jest składnikiem "automatycznym" (nie można go dodać do definicji listy płac), który pojawia się w każdej wypłacie jeśli w danym miesiącu wystąpiły godziny nadliczbowe, a w wypłacie są składniki, które podlegają naliczaniu stawki czy dodatku za godziny nadliczbowe, a więc nie da się naliczyć wypłaty z samym dodatkiem obliczanym od składników na innych wypłatach z tego miesiąca.
 14. Gratyfikant nexo współpracuje ze wszystkimi Agentami Transferowymi (którzy obsługują wszystkie Instytucje Finansowe oferujące prowadzenie PPK).
×