Skocz do zawartości

Przemysław Frasz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Przemysław Frasz's Achievements

1

Reputacja

  1. Dokładnie tak. Tak się chyba dzieje o ile jest jeszcze jakaś wartość która nie została zamortyzowana ale w moim przypadku to nie działa
  2. U mnie to się zdążyło pierwszy raz i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Nawet nie wiem czego szukać i na czym polega błąd.
  3. U mnie jest to samo tylko w Rewizorze nexo. Środek trwały był całkowicie zamortyzowany powiedzmy wartość tego środka to 11000,00 Część środka trwałego decyzją zarządu została zlikwidowana powiedzmy 5000,00 Jeżeli robię to poprzez OsT i wpisze wartość odłączanej części oraz amortyzacji na 5000,00 to środek trwały (ten pierwotny) w kartotece śr trwałych dalej ma wartość 11000,00 Oczywiście na kontach księgowych się zgadza bo robię PK ręcznie i dokuje odpowiednich zapisów.
  4. Dzień dobry, czy jest możliwość w programie na sztywno ustawić datę zapisu ? Na chwilą obecną dekretując dokument i zmieniając jego "datę zdarzenia" zmienia się automatycznie "data zapisu". Chciałbym aby to działało jak w rewizorze - data zapisu jest pobierana z daty systemowej a zmiana daty zdarzenia(faktury) nie zmienia automatycznie daty zapisu. Sztywna data zapisu pozwala wrzucić wszystkie dokumenty danego typu w jednym dni i będą one miały kolejne numery systemowe zmiana daty w dwóch miejscach na każdym dekrecie jest "upierdliwa" i często się o tym zapomina co burzy cały porządek dokumentów. Druga sprawa czy jest możliwość ustawienia filtrów segregacji w jakiś inny sposób. Wg. programu segregując wg rubryki "opis" liczba 6 jest większa od liczby 59. Program traktuje te liczby jako ciąg znaków (cyfry) i porównuje wielkość cyfry na każdej pozycji zamiast tratować to jako cała liczbę/wartość
  5. Miałem określone cechy ale nie zauważyłem, że można po nich filtrować. Dziękuję Poniekąd załatwia to problem ale dalej jest to trochę takie sztukowanie bo po cechach filtruje a w uwagach i tak musze mieć wszystko powielone bo na liście klientów cechę wyświetla tylko tą pierwszą (no chybam, że można to jakoś zmienić ?)
  6. UPO się pobiera i tak jak pisałem niby jest okej nie wiem po prostu jak program podpisał te dokumenty bo tak jak robiłem do tej pory tj. wchodziłem w każdego klienta z osobna i wysyłałem deklaracje tak za każdym razem wołał o klucz a tutaj nawet za pierwszym razem nie chciał.
  7. A czy jest możliwość wyświetlenia działań cyklicznych w postaci raportu albo chociaż aby te działania były widoczne w ogólnym widoku ? Chodzi mi o to, żeby odpalić działania cykliczne i widzieć od razu wszystkich klientów i informacje czy wszystko jest, czy może gdzieś coś brakuje. Nie wiem też dokładnie jak te działania cykliczne działają. Program sam sprawdza bazy i weryfikuje czy dana czynność została wykonana czy trzeba to robić ręcznie ? U mnie na podglądzie klienta cały czas są szare wypełnione kwadraciki niezależnie czy coś zostało wykonane czy nie.
  8. To może pomyślicie o takie funkcjonalności bo niby są operacje zbiorcze ale do każdej takiej operacji trzeba ręczenie przeglądać cala listę klientów i wybierać do konkretnej operacji. Może rozwinąć już istniejący tag klienta "grupa" ale tak aby jednego klienta można było podpiąć pod kilka grup
  9. U mnie przy zbiorczym wysyłaniu jpk oraz VAT-UE nie prosi o pin ale niby wszystkie deklaracje poszły czy to jest prawidłowe ?
  10. 1. Załącznik - wspólnik 2. Załącznik - informacja zbiorcza. Nie tyle w deklaracji co w informacji zbiorczej (stosuje to jako podsumowanie miesiąca i wysyłam do klientów)
  11. Dzień dobry, w jaki sposób można usunąć wspólnika w rachmistrzu ? Mam dodanego współmałżonka jako współwłaściciela i chciałbym zmienić współmałżonka na zwykłego klienta. Program przy próbie usunięcia współwłaściciela daje komunikat ze nie można usunąć wykorzystywanego podmiotu. Druga sprawa czy da radę usunąć w informacji zbiorczej wiersz z "deklaracje rocznej PIT wspólnika".... przez cały rok wisi tam pozycja do zapłaty z grudnia i wprowadza to klientów w błąd jeżeli chodzi o płatności
  12. Tylko zakładając, że mamy cennik dla vatowca z elementami jak Pan wymienił to będą się one dublować tj. faktura vat będzie występować zarówno w ewidencji vat jak i KPIR więc program ją policzy x2. Jak będzie faktura zaliczka to będzie na vat a w KPiR nie a w związku z tym jeżeli dajmy na to pierwsze 15 dokumentów mam w cenie abonamentu to jak program ma rozróżnić pierwsze 15 na vacie i pierwsze 15 na KPiR skoro te dokumenty mogą być zupełnie różne (10 faktur jest vatowych i oprócz tego mam 5 dokumentów na samym vacie i 5 w samym kpir. Program policzy ze mieścimy się w 15 dokumentach zarówno na vacie jak i na kpir natomiast faktycznie dokumentów było 20) Przyszło mi do głowy, żeby np. za zapis w KPiR była jedna stawka a za zapis w ewidencji vat druga dająca sumarycznie moją stawkę ale tak jak pisałem wcześniej czasami są dokumenty które występują tylko w ewidencji bądź w kpir a poza tym mając już kogoś na vacie wole nie cudować z fakturami vatowymi i mieć jedna stawkę za dokument obojętnie co to by nie było. Zastanawiałem się czy może cennika inaczej nie skonstruować ale problemy z liczeniem faktur miedzy miejscem ich występowania dalej pozostanie. Teraz jak kombinuje nad tym to rozwiązaniem mogło by jedynie być ustawienie schematu dla faktur występujących tylko na ewidencji vat aby program je dekretował na kpir ale z zerowymi stawkami. Wtedy wszystko by było w KPiR (cennik by działał) tylko tyle, że nie do końca zgodnie ze sztuką. Trochę z innej beczki ale proszę też dodać funkcjonalność w rewizorze aby program w weryfikacji numeru faktury nie brał pod uwagę tylko danego rejestru (mogę mieć rejestr kasowy i rejestr kosztów i jak ktoś mi wrzuci dwa razy tą samą fakturę przez kasę i przez koszta to program tego nie wyłapie jeżeli nie będzie to faktura vatowa wprowadzona również na rejestr vatowy)
  13. Dzień dobry, Podepnę się pod temat Cenę naliczam za każdą fakturę dostarczoną od klienta z tym, że jeżeli klient jest vatowcem to stawka za fakturę jest wyższa. 1. Mam problem jak to ugryźć w cenniku, żeby nie dublować pozycji. Problem występuje w sytuacji kiedy faktury są zapisywane tylko w KPiR z pominięciem ewidencji vat (faktury/dokument bez vat etc.) lub odwrotnie tj. są w ewidencji vat a nie są księgowane do KPiR (fv zaliczkowe/ulepszenia sr trwałych etc.) Występują oprócz tego faktury z podwójnym zapisem vatowym np. WDT 2. nie wiem jak ustawić, żeby program zliczał do cennika tylko faktury (bez rozliczeń właścicielskich, list płac, amortyzacji etc.)
  14. To o czym Pan pisze to w przypadku schematów dekretacji. Ja wychodzę od dekretu i dodaje rozliczenie vat więc nie używam schematów. Mam również problem z plikiem jpk vat... jak wchodzę na część ewidencyjną to nie mogę podejrzeć dokumentu źródłowego (danego wpisu do ewidencji).
  15. Dzień dobry, czy jest możliwość ustalenia skąd program ma brać kurs walut na dekrecie ? W Vacie wiem gdzie to skonfigurować ale na dekretach nie ma takiej opcji i nie wiem czemu domyślnie bierze z daty zapisu dokumentu. Ogólnie mam pewne kłopoty z tymi datami dowodu/zapisu/operacji co do czego służy i gdzie to program uwzględnia. Wydaje mi się, że przez to ciągle rozjeżdżają się rozrachunki a dokładnie mówiąc różnice kursowe wyliczane przez program. U mnie data dokumentu jest stała i np. wszystkie faktury zakupowe ustawiam z datą zapisu na 23 dzień miesiąca aby wszystkie były poukładane po kolei. I tylko zmieniam date dowodu. Jak data operacji jest późniejsza niż data zapisu to program zgłasza problem (nie wiem czemu)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...