Skocz do zawartości

Grzegorz Święch

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Grzegorz Święch's Achievements

2

Reputacja

 1. Dzień dobry, Mamy jakąś aktualizację w sprawie postępów prac nad tą funkcjonalnością?
 2. Rozumiem, jednak wolałbym uniknąć modyfikacji na poziome samej bazy danych, jest w planach dodanie godziny do umowy?
 3. Mogę prosić o więcej szczegółów jak mógłbym uzyskać taki efekt? Dla przykładu mamy zapytanie SQL SELECT UmowyKlienckie.Id, NaglowkiEncji.Utworzono FROM ModelDanychContainer.UmowyKlienckie INNER JOIN ModelDanychContainer.NaglowkiEncji ON UmowyKlienckie.Naglowek_Id = NaglowkiEncji.Id WHERE UmowyKlienckie.Id = ??? W jaki sposób mogę połączyć takie zapytanie z polem własnym aby w polu pojawiła się wartość z NaglowkiEncji.Utworzono
 4. Dzień dobry. Potrzebuje żeby w treści umowy była zawarta również godzina. Idealnie byłoby gdyby w samym dokumencie można było oprócz daty ustawić również godzinę, ale na chwilę obecną wystarczyłaby np godzina utworzenia dokumentu. Czy jest możliwość aby uzyskać taki efekt poprzez np pola własne + zapytanie sql? lub w jakikolwiek inny sposób?
 5. Odpowiedź na pytanie okazała się bardzo prosta, można tego dokonać w encji asortymentu poprzez właściwość PolaWłasne np. obiektTowaru.Dane.PolaWlasne.PoleWlasne1 = "wartosc pola" Jedyne pytanie jakie mi się jeszcze nasuwa czy możemy ustawić wartość pola poprzez jego nazwę która została mu nadana? Próbowałem użyć następującej funkcji obiektTowaru.Dane.PolaWlasne.UstawWartoscPola("Wlasna nazwa pola", "Wartosc pola"); jednak wyrzuca błąd jakby nie znalazło takiego pola.
 6. Dzień dobry. W jaki sposób mogę ustawić wartość pola własnego (prostego) dla konkretnej encji asortymentu? W dokumentacji jest bardzo dobrze opisane jak tego dokonać dla pola zaawansowanego, jednak nie mogę znaleźć informacji o zapisie do pola prostego (standardowego).
 7. Dzień dobry. Mam problem przy przenoszeniu płatności, dla przykładu na dokumencie ZK jest płatność pobraniowa, jednak gdy generuje dokument WZ z tego dokumentu ZK to nie przenosi płatności tylko muszę ją od nowa wybrać. Zapewne jest to w konfiguracji jednak nie mogę tego znaleźć. Gdzie mogę to ustawić żeby takie płatności były automatycznie przenoszone? O ile w przypadku jednego dokumentu można to zmienić, ale jak generuje naraz 30-40 dokumentów to robi się problem ponieważ żadna WZ nie ma płatności.
 8. Czy jest planowane wydanie Api dla pakietu Nexo lub może jest gdzieś dostępne? Zdaję sobie sprawę z istnienia Sfery jednak jest to biblioteka programistyczna i przypadku integracji z systemami zewnętrznymi jednak najlepszym wyborem byłoby Rest Api, Soap Api lub jakiekolwiek API pozwalające na wymianę danych bez względu na architekturę systemu integrującego się.
 9. Konserwacje robiłem na środowisku testowym jeszcze przed założeniem tematu, jednak nic nie pomogła więc nawet nie uwzględniałem tego w wynikach. Nie robiłem jedynie kompaktowania, ale z tego co wiem ta funkcja mogłaby wpłynąć jedynie negatywnie na prędkość.
 10. W firmie mamy problem z wydajnością programu, problem był, ale wygląda że nasilił się jeszcze bardziej po aktualizacji 34 -> 36. Obecnie posiadamy: - kartotekę asortymentu ~ 130k, - liczba wszystkich dokumentów (wydania, faktury) ~ 30k Największy problem pojawia się np. przy edycjach dokumentów sprzedaży. Załóżmy, że: - klikamy "Popraw" dokument" -> dodajemy przedpłatę -> ustawiamy ją na 100%. Testowany dokument: ~50 pozycji asortymentu, dokument posiada w sumie ~70 powiązań (nasze dokumenty sprzedaży często posiadają sporo powiązań, które powstają w wyniku łączenia wielu WZ -> FS). Warunki testowe: praca w sieci, sql standard, aktywnie korzysta z Nexo 15-20 osób. Otwarcie dokumentu do edycji: ~3 minut, Dodanie przedpłaty i ustawienie na 100%: ~4-5 minut. Szacuje że edycja jednego takiego dokumentu może trwać ~10 minut, a czasami przy tym Nexo się zawiesi i trzeba od nowa. Żeby wykluczyć problemy sieciowe i sprzętowe postanowiłem skopiować bazę na osobną maszynę (znacznie mocniejszą): AMD Ryzen 3900x, nvme Samsung, 32gb RAM. Warunki testowe: Nexo uruchamiam na tej samej nowej maszynie co baza, sql standard, 1 użytkownik testowy aktywny. Otwarcie tego samego dokumentu do edycji: 50 sekund Dodanie przedpłaty i ustawienie na 100%: 1 min 20 sek W sumie około 2 minut zajmuje mi czekanie na Nexo w wersji lokalnej, tylko z jednym użytkownikiem aktywnym. Moim zdaniem jest to dalej bardzo długo. Zakładam, że gdyby uruchomić dodatkowych użytkowników pracujących w tym samym czasie + dodać pracę w sieci to wyniki byłyby niewiele lepsze od tych produkcyjnych. I teraz pytanie, czy planowana jest optymalizacja Nexo? a może są jakieś sposoby aby przyśpieszyć działanie programu, może jakieś techniki i dodatkowe konfiguracje których jeszcze nie testowałem? Nie ukrywam, że jest to bardzo ważna dla nas sprawa bo tracimy sporo czasu pracowników oraz ciągle się rozwijamy i te liczby będą ciągle rosły.
 11. Rzeczywiscie iteracja dla kazdej platnosci pomogla, jednak wczesniej w wersji 34 ten kod dzialal proprawnie, dopiero po aktualizacji do 36 przestal. Dziekuje za informacje.
 12. Mam problem z ustawieniem terminu płatności dokumentu, wykonuje poniższy kod (skrócony): IDokumentSprzedazy dokumentSprzedazy = _nexo.uchwyt.PodajObiektTypu<IDokumentySprzedazy>(); FormaPlatnosci formaPlatnosci = _formyPlatnosciNexo.PodajFormePlatnosci("Przelew"); using (var faktura = dokumentSprzedazy.Utworz(konfFS)) { formaPlatnosci.TerminPlatnosci = 60; faktura.Platnosci.DodajPlatnoscOdroczona(formaPlatnosci, faktura.Dane.Wartosc.BruttoPoRabacie); faktura.Dane.PlatnosciDokumentow.First().TerminDni = 60; faktura.Zapisz() } Dla pewności ustawiam termin płatności w dwóch miejscach, jednak na dokumencie i tak jest 7 dni, w jaki sposób ustawić taką wartość a Sferze? DodajPlatnoscOdroczona() posiada wiele przeładowań i występuje również termin płatności, jednak nie ma przeładowania przyjmującego zarówno formePlatnosci, wartość i termin.
 13. Wczoraj aktualizowaliśmy Nexo do wersji 36.0. Proces aktualizacji przebiegł standardowo, natomiast proces konfiguracji instynktu trwa bardzo długo. Na dzień dzisiejszy jesteśmy przy 386 kroku, wczoraj był 353. FTS jest wyłączony. W jaki sposób technicznie przebiega taka konfiguracja i czy można ten proces przyśpieszyć? Chciałbym zaznaczyć, że posiadamy w bazie bardzo dużo asortymentu.
 14. Dzień dobry. Wraz z dniem 1 lipca 2021 zacznie funkcjonować VAT OSS (one stop shop) które będzie dotyczyć osób fizycznych z krajów unijnych. Takie dokumenty będą musiały być opodatkowane stawką kraju obywatela + nie mogą być uwzględniane w JPK + trzeba takie dokumenty składać na osobnych deklaracjach VIU-D. Czy Nexo jest już przygotowane na takie zmiany? Jeżeli tak to jak wygląda obsługa takiego dokumentu?
 15. Czy są planowane postępy w tej sprawie? Posiadamy kilka podmiotów na każdym kilkunastu użytkowników i aktualizowanie obecnie jest dość problematyczne. Radzimy sobie poprzez odpowiednie reguly na zaporze + wylogowanie lokalnych sesji windowsowych + restart sql. Jednak tak jak wspomniałem jest to dość utrudniony sposób.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...