Skocz do zawartości

Monika Kucharczyk

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Monika Kucharczyk's Achievements

2

Reputacja

 1. Nie bardzo rozumiem dlaczego do wyliczenia podstawy składki zdrowotnej za Luty 2022 konieczne jest wyliczenie zaliczki za luty 2022. Podstawa ma być dochodem za miesiąc styczeń. Więc powinno wystarczyć na ten moment wyliczenie zaliczki za miesiąc styczeń 2022
 2. Czy ma ktoś wiedzę, jak będzie wyglądać sposób wprowadzania podstawy składki zdrowotnej od lutego 2022, czyli tzw. dochód? Czy trzeba będzie ręcznie to gdzieś wprowadzać, czy ewentualnie będzie Gratyfikant mógł pobrać tą informację z Rewizora lub Rachmistrza z Zaliczki miesięcznej PIT? W jaki sposób będzie wykazywany dochód, miesięcznie czy narastająco?
 3. Potwierdzam że nowa wersja programu 1.70 SP1 nie poprawiła tego błędu niestety.
 4. Ja również uważam że przy rozliczeniach rocznych będą niektórzy mieli dopłatę, zwłaszcza Ci co mają kilka źródeł przychodów. Dziękuję za udostępnienie webinaru ze Stowarzyszenia Księgowych, Pani świetnie tam to tłumaczy.
 5. Proszę o informację kiedy będzie aktualizacja, która umożliwi wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy od wynagrodzeń. W wersji 1.70 dalej nie ma możliwości wyliczenia.
 6. We wrześniu 2021 na fakturze dotyczącej eksportu z powodu braku 599 w dekretacji w zakładce VAT zaznaczyłam Transakcję VAT : sprzedaż krajowa i wykazałam sprzedaż ze stawką 23% w miesiącu listopad 2021. W grudniu 2021 dostałam 599. Jak to poprawić w programie, żeby dobrze wykazało w VAT i JPK?
 7. Robię listę płac za grudzień 2021 w styczniu 2022 i źle wyliczane są wypłaty. Przy kwocie 2800 zł powinno być netto 2.198,67 zł, natomiast program wylicza netto 2.416,12 zł. Ewidentnie chodzi tu o składkę zdrowotną w kwocie 217,45 zł, która nie jest wyliczana i nie odejmowana do netto. Czy ja coś robię źle, czy jest jakiś błąd w programie? Oczywiście mam najnowszą wersję 1.69 HF1
 8. Proszę o pomoc. Pracownica od 16.11.2021 jest na urlopie macierzyński. Zasiłki płaci ZUS. Gratyfikant jednak nalicza wynagrodzenie. Gdzie jest bład? w Ewidencji czasu pracy wprowadziłam prawym przyciskiem absencję z powodu urlopu macierzyńskiego/rodzicielskiego. W parametrach gratyfikanta również jest ustawione że zasiłki wypłaca ZUS. Gdzie jeszcze coś trzeba uzupełnić żeby nie liczyło jej wypłaty?
 9. Bardzo proszę o pomoc, faktura wystawiona jest na kontrahenta z Wielkiej Brytanii. Towar na ich prośbę wysłany został DHL-em na adres w Polsce do ich magazynu. Póki co towar jest w Polsce, podobno oni będą sobie robić sami odprawę towaru, gdyż skupują tu też inne towary i potem wszystko razem wywożą do Wielkiej Brytanii. Czy ja powinnam zastosować w tym układzie stawkę 23% Vat? Mam tylko potwierdzenie wysyłki z DHL do ich magazynu
 10. Czy ktoś coś wie kiedy to poprawią? Piątek godz. 12:00 a dalej nie ma nowej wersji, a 20-ty w poniedziałek.
 11. Właśnie przed chwilą dostałam odpowiedź. Odpowiedź Dzień dobry Potwierdzamy występowanie błędu. Stosowna poprawka zostanie zaimplementowana w najbliższej wersji. Dokładamy wszelkich starań aby wersja ta ukazała się w tym tygodniu.
 12. Szkoda że nie wiedziałam o tym problemie, nie kazałabym informatykowi wczoraj robić aktualizacji. Mam nadzieję że szybko to poprawią.
 13. Może ktoś pomoże 🙏. Mam import towarów z Anglii, import przez firmę Raben. Podatek Vat zapłacił Raben, my na podstawie ich Noty zwróciliśmy Rabenowi VAT. Cła i podatku akcyzowego nie ma. Dokumenty jakie posiadam to faktura, dokument przewozowy i zgłoszenie celne ZC299. Jak prawidłowo to zaksięgować w Rewizorze? I
×
×
 • Dodaj nową pozycję...