Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Rafał Płaszewski

InsERT
 • Ilość treści

  281
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  1

Rafał Płaszewski wygrał w ostatnim dniu 19 października

Rafał Płaszewski ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

12 Good

O Rafał Płaszewski

 • Urodziny 01.01.2014

Ostatnio na profilu byli

860 wyświetleń profilu
 1. Automatyczne wykonywanie scenariuszy windykacyjnych chcemy zrealizować w przyszłych wersjach.
 2. Cesje są dostępne z poziomu dokumentów handlowych (w Subiekcie).
 3. W bankowości on-line pobierane są operacje bieżące (operacje z dzisiaj, jeszcze przed powstaniem w banku wyciągu na koniec dnia) oraz wyciąg za dzień (pobierany dnia następnego). Po pobraniu wyciągu, pobrane wcześniej operacje bieżące podpinają się pod wyciąg. Nie ma możliwości pobierania tylko wyciągów w on-line.
 4. Proszę o konkretny przykład. Jaka jest data rozrachunku rozliczanego i data rozliczającego + data rozliczenia?
 5. Można poprawić formę płatności na dokumencie. W tym przypadku wybrać przelew.
 6. Do wersji 28 (grudzień 2019) będzie dodana obsługa sprawdzania rachunków bankowych na białej liście: - przy wystawianiu FZ, - przy rozliczeniach dyspozycją i operacją bankową, - przy wysyłce dyspozycji do pliku (Elixir), - w bankowości on-line.
 7. Przede wszystkim ważniejsze były zmiany związane z podzieloną płatnością. Prace związane z realizacją dyspozycji w innej walucie niż PLN wymagają na tyle dużo zmian, iż potrzeba na to czasu niezakłóconego zmianami prawnymi. Przed nami realizacja sprawdzania rachunków bankowych na białej liście, indywidualny rachunek podatkowy. Tak więc cierpliwości
 8. Samo przepuszczenie takiego rachunku pozwoliłoby tylko wysłać dyspozycję do pliku. A dyspozycja jak się domyślam jest w innej walucie niż PLN. Dyspozycje w innych walutach chcemy zrealizować w przyszłości, ale na dzisiaj bliżej nie określonej.
 9. ad 1. Rozpoznawanie na podstawie numeru dokumentu w rozrachunku i pola tytułem na operacji bankowej załatwia większość przypadków i nie jest doskonałe. Może zdarzyć się tak, że inny rozrachunek ma zbliżony numer dokumentu i już rozpoznawanie nie zadziała. W kolejnych wersjach będziemy chcieli udoskonalać ten mechanizm. ad 2. "Rozliczenie" ustawione w rozrachunku dotyczy automatycznego rozliczania, które jest wywołane z widoków rozrachunkowych (Rozlicz->Automatycznie). Rozliczenie ustawione na dowolne oznacza, że nie ma domyślnego sposobu rozliczenia. ad 3. Nie powtarzamy tego problemu. Rozliczanie automatyczne działa, gdy jest ustawiony domyślny sposób rozliczenia. ad 4. Automatyczne uzgadnianie zrealizujemy w jednej z kolejnych wersji.
 10. Proszę w usłudze bankowości zmienić prefiks zleceń. Czy przypadkiem nie wykorzystujecie Państwo usługi na dwóch różnych bazach danych?
 11. Proszę o więcej informacji. Na bazie danych z 14 tys. rozrachunków na razie nie zauważamy problemu. Proszę o informacje jakie filtry są wybierane na raporcie itd.
 12. Zapisuję taką sugestię. Dziękuję za zgłoszenie.
 13. Cesyjne formy płatności są dostępne na dokumentach handlowych. Jeśli istnieje KW na pracownika/współwłaściciela, a zakup dodajemy w KPiR/ewidencji VAT i taki zakup tworzy zobowiązanie, to od razu przy dodawaniu takiego rozrachunku można go rozliczyć ze spłatą zobowiązania (KW).
×