-
Liczba zawartości
157 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Jakub Jakowicki's Achievements
11
Reputacja
4
Community Answers
-
Domyślne nazwy pliku oferty
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Gestor nexo
Dzień dobry, czy coś się zmieniło w temacie? -
Automatyczny koszt dostawy
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Dzień dobry, czy może coś w temacie się ruszyło? Pozdrawiam -
E-Archiwizacja przestała działać
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Edit: udało mi się przywrócić działanie e-archiwizacji poprzez usunięcie istniejących harmonogramów i stworzenie nowych, włącznie z zaznaczeniem żeby wykonywane były z najwyższymi uprawnieniami. Przydałaby się może opcja powiadamiania jeżeli kopia nie trafiła na serwer? Gdybym nie miał nawyku sprawdzać stanu kopii zapasowych co tydzień to pewnie kilka miesięcy by zajęło zanim zauważyłbym że nie ma kopii zapasowych w chmurze. Pozdrawiam -
E-Archiwizacja przestała działać
Jakub Jakowicki dodał temat → w Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Dzień dobry, może ktoś naprowadzi mnie na rozwiązanie. Z dnia na dzień, bez przyczyny którą jestem w stanie podać (prace jakiegokolwiek typu/zmiany) e-archiwizacja przestała działać. Zauważyłem to dopiero po wpisie w Podglądzie Zdarzeń gdzie dostaje błędy: .NET Runtime "Application: e-archiwizacja-nexo.exe CoreCLR Version: 8.0.1425.11118 .NET Version: 8.0.14 Description: The process was terminated due to an unhandled exception. Exception Info: System.UnauthorizedAccessException: Access to the path 'Global\InsERT.Mox.BackupTransfer.Monitor.GlobalMutex.PSS.AdminProfi' is denied. at System.Threading.Mutex.CreateMutexCore(Boolean initiallyOwned, String name, Boolean& createdNew) at InsERT.Mox.BackupTransfer.Monitor.Program.Main(String[] args)" oraz Application Error "Nazwa aplikacji powodującej błąd: e-archiwizacja-nexo.exe, wersja: 59.0.0.9026, sygnatura czasowa: 0x65f90000 Nazwa modułu powodującego błąd: KERNELBASE.dll, wersja: 10.0.20348.3932, sygnatura czasowa: 0x4c7b412e Kod wyjątku: 0xe0434352 Przesunięcie błędu: 0x000000000003f46c Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xcaa4 Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01dcb6db96b2d082 Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\InsERT\nexo\e-archiwizacja-nexo.exe Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\System32\KERNELBASE.dll Identyfikator raportu: 7eb6221a-d5e1-4b6f-8b7c-82c37cee1a11 Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: " Archiwizacja wykonuje kopie na dysku, jednak gdy wchodzę w e-archiwizacje w Subiekcie to nie widzę najnowszych kopii w chmurze. Byłbym wdzięczny za wskazówki Pozdrawiam P.S. Dodam ze próbowałem w harmonogramie zadań Windows ustawić żeby zadanie było wykonywane z najwyższymi uprawnieniami. Zamieszczam również screen z ustawień archiwizacji. (Abonament i e-archiwizacje mam wykupione) -
KSEF - Sposób płatności PRZELEW - nie rozpoznany?
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
U nas problem też został naświetlony dopiero przez klienta. I o ile w wypadku małych kontrahentów nie jest to problem, to duże firmy zaczynają mieć bardzo konkretne wymogi co do tego jakie informacje znajdują się w KSEF'ie - a "forma płatności" wydawałoby się polem z dość standardową informacją która powinna być dostępna. -
KSEF - Sposób płatności PRZELEW - nie rozpoznany?
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Podbijam temat z nadzieją na pomoc. -
Brak Uprawnień Do Wystawiania Faktur - KSEF
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Update: dzisiejszego dnia faktury wyszły prawidłowo - nie nastąpiła żadna zmiana od tamtego momentu ani w KSEFie ani w konfiguracji Subiekta. -
Mam problem, może ktoś byłby w stanie mnie poprowadzić w stronę rozwiązania. Mieliśmy wpierw certyfikat na osobę fizyczną (logowanie PESEL), wszystko działało. Zmieniliśmy go jednak na certyfikat na (logowanie pieczęć), i... Trochę działa trochę nie? Konkretniej: dzisiejszego dnia wysłane zostało 11 faktur do KSEFu, spośród których 4 zostały odbite. Wnioskuje że konfiguracja jak i certyfikat sam w sobie jest w porządku, skoro część z tych faktur przeszła bez problemu - ale czemu część z nich nie? Nie potrafię dojść do tego co może się w nich różnic. Kod błędu: BRAK też tutaj nie pomaga w identyfikacji problemu. Byłbym wdzięczny za pomoc.
-
Dzień dobry, Wciąż raczkujemy z tematem KSEF'u. Zauważyliśmy dziś pewną nieścisłość. Poniżej umieszczę dwa zestawy screenów, jeden z faktury z płatnością przedpłata (zapłacone już) - drugi z faktury z płatnością przelew (nie zapłacone jeszcze). Screeny z e-faktury, z kartoteki samego dokumenty i z e-faktury MF. Wygląda to na to jakby w ogóle nie wpisywał płatności przelewem? Klient zwrócił nam uwagę że jak pobrał z KSEF to w xml brakuje w ogóle linii "<FormaPlatnosci>6</FormaPlatnosci>" Czy mamy coś źle z konfiguracją, czy błąd jest ogólny? Z góry dziękuje za pomoc.
-
Testowanie Kopii Baz Danych
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Nie było tematu. Wystarczyło upewnić się że plik backupu zapisywany jest z formatem .bak i wszystko śmiga, Program Serwisowy prawidłowo przywrócił taką kopie jako osobną baze danych. Dziękuję raz jeszcze wszystkim za pomoc, sprawa rozwiazana. -
Testowanie Kopii Baz Danych
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Dziękuję raz jeszcze wszystkim za pomoc, przetestuje to rozwiązanie, nie wiedziałem że tak się da w Programie Serwisowym. Przy okazji inne pytanie. Korzystamy z systemów archiwizacji Inserta, zarówno lokalnie jak i na chmurze. Ale dla zwiększenia bezpieczeństwa włączyłem też osobne robienie kopii zapasowej w samym SSMS na harmonogramie. Zauważyłem teraz że przy korzystaniu z opcji "Dearchiwizuj z dysku" i wybieraniu lokalizacji pliku, widzę pliki kopii zapasowej zrobionej przez Inserta, ale nie widzę tych robionych przez SMSS. Te z Inserta są w formacie zip. Te ręcznie nie mają żadnego formatu (wykonywałem full back-up z poziomu SMSS) Na czym polega tutaj problem? -
Testowanie Kopii Baz Danych
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Dziękuję bardzo. Rozumiem więc że chodzi tutaj o funkcję "Dearchiwizuj z dysku" ? Wystarczy że zmienię nazwe, żeby nie nadpisywać obecnej bazy - i powstanie mi testowa/osobna kopia bazy, tak? Pliki .mdf i .ldf też będą osobne? -
Testowanie Kopii Baz Danych
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Proszę mnie poprawić, ale wydaje mi się że program serwisowy pozwala na przywrócenie kopii zapasowej a nie na *testowanie* przywrócenia kopii zapasowej. Tj. tworzę przywrócenie z inną nazwą aby nie ingerować w prace na bazie (i nie cofać jej bez potrzeby) i żeby sprawdzić czy tworzenie się kopii zapasowych działa prawidłowo. W skrócie, testy przywrócenia - nie samo przywrócenie. Ale jeżeli jest na to rozwiązanie wewnątrz programu serwisowego, to byłbym bardzo wdzięczny za informacje o tym. Pozdrawiam -
Błąd Nazw Pól w ZK
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Rozumiem. Ma to jakiś sens, czy prawidłowy czy nie to już w to nie wchodzę. Dziękuje bardzo za wyjaśnienie. -
Testowanie Kopii Baz Danych
Jakub Jakowicki dodał temat → w Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Natrafiłem na specyficzny problem przy procesie odtwarzania kopii baz danych dla testów przywrócenia. Scenariusz: - Mam baze danych X na serwerze Y - Odtwarzam baze danych X z kopii zapasowej jako X_Test, wciąż na serwerze Y - Wewnątrz SSMS wygląda na to że wszystko jest w porządku, baza istnieje - Jednak gdy odpalam Subiekta/Gestora to baza ta jest niewidoczna. Jestem laikiem w temacie, więc może ktoś potrafiłby zasugerować jakie podstawowe błędy mogę tutaj robić w procesie? Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Sello NX