Skocz do zawartości

Jakub Jakowicki

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    70
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Jakub Jakowicki's Achievements

3

Reputacja

  1. Witam serdecznie, W firmie stosujemy system promocji w Subiekcie do zarządzania rabatami dla klientów. Tzn. istnieją np. klienci z grupy "Instalator" i istnieją bezterminowe promocje działające na zasadzie: Jeśli klient ma grupę INSTALATOR i wybrany towar należy do grupy X to daj 50% rabatu. Działa to sprawnie od dłuższego czasu, natrafiliśmy jednak na pewną zagadkę związaną z oddziałami. Sytuacja: - Istnieje grupa Instalator. - Istnieje promocja: Jeśli klient ma grupe INSTALATOR i wybrany towar należy do grupy X to daj 50% - Istnieje promocja: Jeśli klient to NAZWA KLIENTA i wybrany towar należy do grupy X to daj 60% - Istnieje oddział firmy Y która normalnie ma to 50%, ale w wypadku tego oddziału chcemy żeby było to wyżej wspominane 60%. Cel: - Po wybraniu oddziału, zaczytuje się rabat/promocja 60%. Teoretycznie wszystko jest ustawione. Ale gdy wprowadza się oddział Y na dokument, pobierany jest rabat/promocja dla centrali. Po chwili kombinowania odkryłem że jeśli zmienię NABYWCE na dokumencie, to wprowadza się prawidłowy rabat ale.. Wtedy program nie pozwala przepuścić dokumentu bo "Nabywca nie może być podmiotem, który nie jest płatnikiem". Mógłbym teoretycznie przejść do kartoteki centrali i ustawić oddział jako osobnego płatnika, ale nie zmienia to faktu że na dokumencie trzeba ręcznie zmienić nabywcę (bo po wpisaniu oddziału nabywca i tak ustawia się automatycznie jako centrala). Jeśli trzeba pamiętać że dla tego konkretnego kontrahenta trzeba zmienić nabywcę to cała koncepcja automatycznych rabatów się rozsypuje, bo równie dobrze mógłbym zapamiętać rabat i go ręcznie wpisywać. Czy gdzieś istnieje jakiś magiczny guzik który mi pomoże w tej sytuacji, czy z racji założeń działania Subiekta nic z tym nie da się zrobić?
  2. Wykorzystujemy funkcjonalność umowy z klientem do uporządkowania kwestii wystawianych certyfikatów. W certyfikacie takim znajduję się zarówno autotekst "nazwa firmy" jak i "imię przedstawiciela" oraz "nazwisko przedstawiciela". Jednak nie ważne jaki przedstawiciel przypisany jest do umowy, autotekst zawsze wprowadza podstawowego przedstawiciela. Błąd, czy zwyczajnie robię coś nie tak? Z góry dziękuję za pomoc. :)
  3. Na obecną chwilę poinstruowałem administrację aby ręcznie zmieniać scenariusz tuż po wystawieniu noty. Czyli: Windykacja -> Dokumenty Windykacyjne -> Dodaj -> Nota Odsetkowa -> Zapisz -> Rozrachunki -> Znajdż Note -> Edytuj -> Zmień Scenariusz -> Zapisz. Rozwiązanie jak najbardziej działa, ale dalej jestem ciekaw czy w jakiś sposób można uzależnić scenariusz od danego dokumentu, czyli żeby automatycznie było: - Jeśli FS = Scenariusz X - Jeśli NO = Scenariusz Y Jeśli jest jakiś sposób, żeby to osiągnąć to byłbym wdzięczny za naprowadzenie. I dziękuje za wyjaśnienia wcześniej, przynajmniej zdołaliśmy dzięki temu osiągnąć status "W porządku"
  4. Windykacja -> Dokumenty Windykacyjne -> Dodaj -> Nota Odsetkowa
  5. Bardzo dziękuje dotychczas za spokojną pomoc - ale obawiam się, że potrzebuje jej jeszcze trochę. Takie rozwiązanie, w którym byłaby po prostu inna wiadomość byłoby absolutnie satysfakcjonujące, ale: Ma Pan tutaj na myśli ręczne zmienianie scenariusza dla każdej noty? Nie mogę nigdzie znaleźć ustawień, które pozwalały by mi przypisać Scenariusz X do Dokumentu FS a Scenariusz Y do Dokumentu NO w taki sposób, aby odbywało się to w pełni automatycznie. W trakcie tworzenia noty (wystawiamy je ręcznie) też nie widzę nigdzie miejsca, w którym moglibyśmy wybrać inny scenariusz niż domyślny.
  6. Przypomnienie o zapłacie: Przypomnienie o terminie zapłaty - minął termin: Wezwanie do zapłaty 1: Wezwanie do zapłaty 2: Wezwanie do zapłaty 3:
  7. Nota odsetkowa: Wiadomość do klienta: Zdaje sobie sprawę oczywiście, że to, co znajduje się w wiadomości jest czysto naszą sprawą i możemy to zmienić jak chcemy. Nie do końca już jestem teraz pewien tylko czy: - W jakiś sposób noty odsetkowe powinny mieć inny scenariusz windykacyjny, w którym treść wiadomości będzie inna? - Czy te "odsetki od odsetek" są tylko wynikiem liczenia autotekstu - czy rzeczywiście gdzieś w programie siedzą?
  8. Zauważaliśmy dzisiaj, że program wylicza takie cudeńko jak odsetki od not odsetkowych - ale nie potrafię nigdzie znaleźć czegokolwiek co mogłoby wpływać na takie zachowanie programu. Może ktoś miał styczność z problemem/wie, w którą strone chociaż mnie naprowadzić, żeby to prawidłowo skonfigurować? Z tego co mi wiadomo to naliczanie odsetek od not odsetkowych jest nielegalne.
  9. Tak, to oczywiste. Rozumiem, że nie istnieje żaden oficjalny sposób czyszczenia bazy z dokumentów? Pośród miliona zależności, jakie są w Subiekcie, obawiam się, że gdzieś po drodze natrafie, na których rzeczy usunąć nie będę mógł - zwłaszcza ze cały proces musiałby się odbyć według absolutnie nieznanej mi kolejności, bo przecież jednego nie usune, dopóki drugie jest, ale to drugie nie usunę, dopóki trzecie, a to czwarte dezaktywowane, ale nie usunę, bo używane tam, itd... To w połączeniu z obawami o tym, że program będzie miał jakieś "resztki" po poprzedniej bazie sprawiało, że nazwałem ten pomysł prawdopodobnie głupim.
  10. Nie sprawiłoby to żadnych kłopotów, nie wprowadziło program w jakieś mylne zakamarki? Nie pozostałyby gdzieś jakieś niedostrzeżone ślady po wcześniejszych akcjach, co mogłoby później doprowadzić np. do nieprawidłowego rozliczania, czy cokolwiek takiego?
  11. Sytuacja: Mamy dwie, osobne spółki. Jedna z nich od początku tamtego roku pracuje na Subiekcie, wszystko śmiga pięknie. Druga z nich jest postawiona na Symfonii, bo nie było potrzeby jej jeszcze przenosić na nic bardziej nowoczesnego. Nadchodzi jednak moment, w którym będziemy musieli dokonać tego transferu, bo Symfonia Handel 2.0 nie jest już rozwijana, a wchodzi Krajowy Rejestr Faktur, itd. Teraz pytanie. Czy istnieje jakikolwiek sensowny sposób na to, żeby przenieść ustawienia z istniejącej już bazy danych/firmy, którą mamy w Subiekcie, na nową? Może da się zrobić w jakiś sposób kopie, postawić jako nowa baza danych i usunąć wszystkie dokumenty? Chociaż to prawdopodobnie głupi pomysł. W skrócie, mamy już wszystko ustawione na jednej instancji Subiekta - i fajnie by było móc to wszystko przenieść do nowej, zamiast ręcznie to wszystko konfigurować, co trochę czasu zajmuje. Wydruki dokumentów, szablony wiadomości, użytkownicy i ich uprawnienia, ustawienia cenników, asortyment, wszystko chcielibyśmy, żeby było identyczne. Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
  12. Chciałbym. Nawet bardzo. Ale niestety integrator napisany jest tak jak jest napisany, i za dużo nie da się tam zrobić. Producent odmówił zlecenia odpłatnego poprawek/zmian, z powodu braku czasu.
  13. Jakkolwiek okropnie to brzmi z punktu widzenia... Prawidłowej pracy, to poniekąd szukam czegoś podobnego. Zmienianie stanów w bazie danych bez dokumentów prawdopodobnie prowadzić będzie do katastrofy całego programu w najbliższym czasie, ale np. może jest jakiś sposób "wstrzyknięcia" danych między Bazą Danych a Programem Integrującym ze sklepem internetowym? Może jakiś sprytny sposób generowania przychodów/rozchodów na początek/koniec miesiąca? Lub jakiekolwiek inne, nie mi tutaj mówić co technicznie jest i nie jest możliwe. Założenie jest proste: - Sklep internetowy używa zsumowanych stanów wszystkich magazynów w Subiekcie jako swój stan na sklepie (uwzględniając rezerwacje, itd. czyli de facto pobiera z pola "dostępne" prawdopodobnie) - Szukam rozwiązania, które mogłoby w jakiś sposób manipulować tą liczbą (dla uwzględnienia magazynów zewnętrznych/partnerów/dropshipping, itp.) na potrzeby samego sklepu. Perfekcyjnym rozwiązaniem byłoby zostawić Subiekta tak jak jest, nie kombinować i coś wstrzyknąć "między" - wtedy nie muszę się martwić o żadne dziwne ruchy w programie. Ale czy jest to możliwe, nie mam pojęcia. Stąd szukam pomocy/informacji.
  14. Podpinam się do zapytania imiennika - jesteśmy bardzo zainteresowani kupnem rozwiązania, które umożliwiłoby nam w jakiś sposób operacje na stanach magazynowych. Więcej informacji na priv, zapraszam. Pozdrawiam
  15. Bardzo przydatna rzecz, bo dotychczas trzeba było korzystać z rozwiązań zewnętrznych takich jak blokowanie magazynów od ArtoIT, ale niestety takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik nie ma dostępu do starych dokumentów, a to by się przydało. Chodzi bardziej o uniemożliwienie stworzenia nowych dokumentów w oddziale/wrzucenia czegokolwiek na stan magazynu - gdy już ten oddział/magazyn nie jest potrzebny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...