-
Liczba zawartości
157 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Zawartość dodana przez Jakub Jakowicki
-
Domyślne nazwy pliku oferty
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Gestor nexo
Dzień dobry, czy coś się zmieniło w temacie? -
Automatyczny koszt dostawy
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Dzień dobry, czy może coś w temacie się ruszyło? Pozdrawiam -
E-Archiwizacja przestała działać
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Edit: udało mi się przywrócić działanie e-archiwizacji poprzez usunięcie istniejących harmonogramów i stworzenie nowych, włącznie z zaznaczeniem żeby wykonywane były z najwyższymi uprawnieniami. Przydałaby się może opcja powiadamiania jeżeli kopia nie trafiła na serwer? Gdybym nie miał nawyku sprawdzać stanu kopii zapasowych co tydzień to pewnie kilka miesięcy by zajęło zanim zauważyłbym że nie ma kopii zapasowych w chmurze. Pozdrawiam -
E-Archiwizacja przestała działać
Jakub Jakowicki dodał temat → w Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Dzień dobry, może ktoś naprowadzi mnie na rozwiązanie. Z dnia na dzień, bez przyczyny którą jestem w stanie podać (prace jakiegokolwiek typu/zmiany) e-archiwizacja przestała działać. Zauważyłem to dopiero po wpisie w Podglądzie Zdarzeń gdzie dostaje błędy: .NET Runtime "Application: e-archiwizacja-nexo.exe CoreCLR Version: 8.0.1425.11118 .NET Version: 8.0.14 Description: The process was terminated due to an unhandled exception. Exception Info: System.UnauthorizedAccessException: Access to the path 'Global\InsERT.Mox.BackupTransfer.Monitor.GlobalMutex.PSS.AdminProfi' is denied. at System.Threading.Mutex.CreateMutexCore(Boolean initiallyOwned, String name, Boolean& createdNew) at InsERT.Mox.BackupTransfer.Monitor.Program.Main(String[] args)" oraz Application Error "Nazwa aplikacji powodującej błąd: e-archiwizacja-nexo.exe, wersja: 59.0.0.9026, sygnatura czasowa: 0x65f90000 Nazwa modułu powodującego błąd: KERNELBASE.dll, wersja: 10.0.20348.3932, sygnatura czasowa: 0x4c7b412e Kod wyjątku: 0xe0434352 Przesunięcie błędu: 0x000000000003f46c Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xcaa4 Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01dcb6db96b2d082 Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\InsERT\nexo\e-archiwizacja-nexo.exe Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\System32\KERNELBASE.dll Identyfikator raportu: 7eb6221a-d5e1-4b6f-8b7c-82c37cee1a11 Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: " Archiwizacja wykonuje kopie na dysku, jednak gdy wchodzę w e-archiwizacje w Subiekcie to nie widzę najnowszych kopii w chmurze. Byłbym wdzięczny za wskazówki Pozdrawiam P.S. Dodam ze próbowałem w harmonogramie zadań Windows ustawić żeby zadanie było wykonywane z najwyższymi uprawnieniami. Zamieszczam również screen z ustawień archiwizacji. (Abonament i e-archiwizacje mam wykupione) -
KSEF - Sposób płatności PRZELEW - nie rozpoznany?
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
U nas problem też został naświetlony dopiero przez klienta. I o ile w wypadku małych kontrahentów nie jest to problem, to duże firmy zaczynają mieć bardzo konkretne wymogi co do tego jakie informacje znajdują się w KSEF'ie - a "forma płatności" wydawałoby się polem z dość standardową informacją która powinna być dostępna. -
KSEF - Sposób płatności PRZELEW - nie rozpoznany?
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Podbijam temat z nadzieją na pomoc. -
Brak Uprawnień Do Wystawiania Faktur - KSEF
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Update: dzisiejszego dnia faktury wyszły prawidłowo - nie nastąpiła żadna zmiana od tamtego momentu ani w KSEFie ani w konfiguracji Subiekta. -
Mam problem, może ktoś byłby w stanie mnie poprowadzić w stronę rozwiązania. Mieliśmy wpierw certyfikat na osobę fizyczną (logowanie PESEL), wszystko działało. Zmieniliśmy go jednak na certyfikat na (logowanie pieczęć), i... Trochę działa trochę nie? Konkretniej: dzisiejszego dnia wysłane zostało 11 faktur do KSEFu, spośród których 4 zostały odbite. Wnioskuje że konfiguracja jak i certyfikat sam w sobie jest w porządku, skoro część z tych faktur przeszła bez problemu - ale czemu część z nich nie? Nie potrafię dojść do tego co może się w nich różnic. Kod błędu: BRAK też tutaj nie pomaga w identyfikacji problemu. Byłbym wdzięczny za pomoc.
-
Dzień dobry, Wciąż raczkujemy z tematem KSEF'u. Zauważyliśmy dziś pewną nieścisłość. Poniżej umieszczę dwa zestawy screenów, jeden z faktury z płatnością przedpłata (zapłacone już) - drugi z faktury z płatnością przelew (nie zapłacone jeszcze). Screeny z e-faktury, z kartoteki samego dokumenty i z e-faktury MF. Wygląda to na to jakby w ogóle nie wpisywał płatności przelewem? Klient zwrócił nam uwagę że jak pobrał z KSEF to w xml brakuje w ogóle linii "<FormaPlatnosci>6</FormaPlatnosci>" Czy mamy coś źle z konfiguracją, czy błąd jest ogólny? Z góry dziękuje za pomoc.
-
Testowanie Kopii Baz Danych
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Nie było tematu. Wystarczyło upewnić się że plik backupu zapisywany jest z formatem .bak i wszystko śmiga, Program Serwisowy prawidłowo przywrócił taką kopie jako osobną baze danych. Dziękuję raz jeszcze wszystkim za pomoc, sprawa rozwiazana. -
Testowanie Kopii Baz Danych
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Dziękuję raz jeszcze wszystkim za pomoc, przetestuje to rozwiązanie, nie wiedziałem że tak się da w Programie Serwisowym. Przy okazji inne pytanie. Korzystamy z systemów archiwizacji Inserta, zarówno lokalnie jak i na chmurze. Ale dla zwiększenia bezpieczeństwa włączyłem też osobne robienie kopii zapasowej w samym SSMS na harmonogramie. Zauważyłem teraz że przy korzystaniu z opcji "Dearchiwizuj z dysku" i wybieraniu lokalizacji pliku, widzę pliki kopii zapasowej zrobionej przez Inserta, ale nie widzę tych robionych przez SMSS. Te z Inserta są w formacie zip. Te ręcznie nie mają żadnego formatu (wykonywałem full back-up z poziomu SMSS) Na czym polega tutaj problem? -
Testowanie Kopii Baz Danych
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Dziękuję bardzo. Rozumiem więc że chodzi tutaj o funkcję "Dearchiwizuj z dysku" ? Wystarczy że zmienię nazwe, żeby nie nadpisywać obecnej bazy - i powstanie mi testowa/osobna kopia bazy, tak? Pliki .mdf i .ldf też będą osobne? -
Testowanie Kopii Baz Danych
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Proszę mnie poprawić, ale wydaje mi się że program serwisowy pozwala na przywrócenie kopii zapasowej a nie na *testowanie* przywrócenia kopii zapasowej. Tj. tworzę przywrócenie z inną nazwą aby nie ingerować w prace na bazie (i nie cofać jej bez potrzeby) i żeby sprawdzić czy tworzenie się kopii zapasowych działa prawidłowo. W skrócie, testy przywrócenia - nie samo przywrócenie. Ale jeżeli jest na to rozwiązanie wewnątrz programu serwisowego, to byłbym bardzo wdzięczny za informacje o tym. Pozdrawiam -
Błąd Nazw Pól w ZK
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Rozumiem. Ma to jakiś sens, czy prawidłowy czy nie to już w to nie wchodzę. Dziękuje bardzo za wyjaśnienie. -
Testowanie Kopii Baz Danych
Jakub Jakowicki dodał temat → w Forum użytkowników - InsERT nexo - Sprawy techniczne
Natrafiłem na specyficzny problem przy procesie odtwarzania kopii baz danych dla testów przywrócenia. Scenariusz: - Mam baze danych X na serwerze Y - Odtwarzam baze danych X z kopii zapasowej jako X_Test, wciąż na serwerze Y - Wewnątrz SSMS wygląda na to że wszystko jest w porządku, baza istnieje - Jednak gdy odpalam Subiekta/Gestora to baza ta jest niewidoczna. Jestem laikiem w temacie, więc może ktoś potrafiłby zasugerować jakie podstawowe błędy mogę tutaj robić w procesie? Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam -
Błąd Nazw Pól w ZK
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Czyli rozumiem że to jest rozwiązanie... Zgodne z założeniem? Czy jednak błąd który wciąż wisi? -
Dzień dobry, Zauważyliśmy dziś nietypową sytuację w której wygląda jakby nazwy pól w ZK się z sobą podmieniły. Tutaj mamy sytuację normalną, Pani Tetiana jest naszym pracownikiem, użytkownikiem Subiekta więc jest osobą która wystawiła dokument. Pan Mateusz jest klientem, więc wystepuje jako odebrany. Tutaj jednak mamy dziwną sytuację. To Pan Jakub jest pracownikiem/użytkownkiem jednak widnieje jako osoba która Odebrałą dokument. Natomiast Pan Robert jest klientem, jednak widnieje jako osoba która Wystawiła. Co lepiej, w trakcie edycji dokumentu można rozwinać listę "Odebrał" i znajdują się tam nasi pracownicy. Natomiast w "wystawił" znajdują się przedstawiciele. Wygląda wiec na to że w jakiś sposób nazwy pól się pomieszały, jednak funkcjonalnosć ich pozostała prawidłowa. Zgłaszam jako błąd/ciekawostka. Przy okazji prosiłbym o odpowiedź: czy istnieje jakiś oficjalny kanał Insert na który można wysyłać błędy czy to własnie to forum jest najlepszym do tego miejscem? Pozdrawiam
-
Przypisanie domyślnego wzorca wydruku do stanowiska/użytkownika
Jakub Jakowicki odpowiedział Radosław Szachnowski → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Dzień dobry, Czy może zmieniło się coś w temacie od 2021r. ? Pozdrawiam -
Scenariusz następujący: - Tworzę ofertę z produktem A, automatycznie nadaje mu się rabat z promocji przypisanej dla tego klienta na tą grupę asortymentu - Zapisuje ofertę, realizuje ją na zamówienie od klienta - Dodaje do zamówienia towar B, który należy do tej samej promocji - rabat się mu zaczytuje - Dodaje do zamówienia towar C, który należy do innej promocji, ale też przypisanej do tego klienta i do grupy asortymentu do którego należy towar C - rabat się mu nie zaczytuje. Mam wrażenie że to błąd? (Dla kontekstu dodam że promocje mamy ustawione jako domyślne rabaty dla klientów, tj. rabat X% na daną grupę asortymentu dla danej grupy kontrahentów) Mieszanie tych samych promocji na świeżym dokumencie działa w pełni prawidłowo, problem występuje tutaj przy próbie realizacji oferty na zamówienie i dodanie towaru do tego. Pozdrawiam
-
Zdjęcia W Bazie Danych
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Baze mamy standard, więc tutaj się nie martwie - bardziej o to że każde zapytanie w systemie po pół roku będzie trwało 5 minut po tym gdy wrzucimy mu 5-10k zdjęć do bazy. -
Zdjęcia W Bazie Danych
Jakub Jakowicki dodał temat → w Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Czy ktoś ma doświadczenie w trzymaniu zdjęć produktów w Subiekcie? Jak wpływa to na wydajność pracy? Pozdrawiam -
Działy Sprzedaży
Jakub Jakowicki odpowiedział Jakub Jakowicki → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Dziękuję za informacje. -
Dzień dobry, Chciałbym zapytać się czy planujecie Państwo a jakiś sposób rozwinięcie Działów Sprzedaży tak aby były one głębsze niż 3 poziomy? Pozdrawiam
-
Blokada Klienta - brak podstawowej opcji w systemie Subiekt Nexo Pro
Jakub Jakowicki odpowiedział Adam Michniewski → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Dziękuję za odpowiedź i dodatkowe informację. -
Blokada Klienta - brak podstawowej opcji w systemie Subiekt Nexo Pro
Jakub Jakowicki odpowiedział Adam Michniewski → na temat → Forum użytkowników - InsERT nexo - Subiekt nexo
Dzień dobry, Czy ta zmiana umożliwia również blokadę zamówienia? Infobot pisze o "dokumencie handlowym" i nie wiem czy zamówienie pod to wchodzi. Dodatkowo, blokada następuję przy próbie zapisania - czy przy próbie stworzenia? (chodzi o to żeby handlowiec nie napracował się tworząc dokument i dopiero gdy wszystko jest gotowe to okazuje że się nie da) Dziękuję.

Sello NX