Skocz do zawartości
Forum użytkowników

MARCIN e-kupowanie.pl

Użytkownik
 • Ilość treści

  5459
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  76

Wszystko napisane przez MARCIN e-kupowanie.pl

 1. Wydaje się, że jest wszystko OK. Ja mam jedynie, mimo odbioru przez kuriera, wpisany także paczkomat nadawczy. Nie wiem, czy to ma znaczenie... Zapewne wpisanie jest możliwe po chwilowym przestawieniu na nadawanie w urządzeniu. Z ustawień to na pewno trzeba odpiąć Allegro Paczkomaty od zwykłych wysyłek (Paczkomaty 24/7, te na Twoją umowę a nie allegrową) bo tam ma być "Paczkomatowa standardowa", ale to także nie powinno mieć znaczenia. Z przyczyn, tak na szybko, nasuwa mi się kwestia czy konto w managerze inpostu jest prepaid czy postpaid, ale po Twojej skali, to raczej nie masz konta na przedpłaty - wtedy należało by doładować konto... Ale błędy - jak piszesz - wskazują na coś innegro... Obsługuje cały ShipX InPostu. Czy w PACZCE masz maila z +? Sprawdzisz to gdy otworzysz PACZKĘ i otworzysz 2-klikiem pasek z adresem paczkomatu. ? Czy otwiera się takie okienko? No i jeszcze kwestia czy magicy z InPostu podpięli Ci ID i ShipX pod Twoje konto MP na którym działasz, czy pod jakieś inne, nowe, albo na którym wcześniej coś nadawałeś. Bo i tak się tu na forum okazywało... Możesz na wszelki wypadek sprawdzić, czy w MP można tą samą paczkę odnaleźć i są tam prawidłowe adresy z +.
 2. Czy masz wpisane w sello ID i token z InPostu? a w konfiguracj wpisane allegro paczkomaty 24/7 inpost (tam gdzie id i token)? Może screeny?
 3. Na początek pytanie: czy to transakcja pobrana w 1.32 i obsługiwana w 1.33? W takim wypadku Sello jej nie obsłuży i trzeba ręcznie w inpoście.
 4. http://ftp.insert.com.pl/pub/aktualizacje/Sello/
 5. Ma być taka jaka przychodzi w mailu z opcjami wysyłki z allegro.
 6. Tak. To jest lista paczek do których allegro przynało Smarta. Więc jeżeli ją ustawisz w TRANSAKCJI to przy tworzeniu paczki utworzą się np. 2 (czyli tyle ile razy allegro zapłaciło klientowi za przesyłkę).
 7. Nie, zgodnie z info o nowej wersji, stare transakcje (pobranie w 1.32) trzeba obsługiwać ręcznie. W tym wypadku prze Men. Paczek InPostu. Jeśli są we wczesnym stanie (i nie są b. stare) należy je skasować w programu (delete) i pobrać ponownie. To pytanie do smartpaczki...
 8. --> ta, co się świeci na czerwono? Jeśli z 1.32 to wszystko z Sello jest OK, poniżej info z nowej wersji:
 9. Która wersja z Sello i z którego Sello (1.32/1.33) pochodzi transakcja?
 10. Taki wniosek niech lepiej potwierdzi @Bartosz Rosa, ale wg mnie raczej na to wygląda.
 11. Okazało się, jak dzwoniłem do klientki, że najpierw wypełniła poczta/przedpłata a potem kurier/pobranie. Maile przyszły w odwrotnej kolejności (ok. 45 min po sobie) co wprowadziło zamieszanie. ST sprawdza czy allegro powinno pozwolić na wypełnienie drugiego formularza przez www, po wybraniu przedpłaty. Ale wychodzi (tak po mojemu), że Sello odzwierciedliło sytuację poprawnie - wyświetliło ostatni formularz/decyzję klienta. Maile sugerowały inną kolejność. Tylko, że obecnie ani w Sello ani w allegro nie można sprawdzić skąd się wziął "zniknięty" z api formularz...
 12. Sprawdź, czy w danych klienta nie ma jakiś dziwnych znaków lub np. miasta razem z kodem... Albo niewidocznych nietypowych znaków (ew. można przepisać od nowa adres). Sprawdź też czy wszystkie produkty z zamówienia są dodane do SA.
 13. Pobiorą się jeśli nie będzie ich w bazie Sello a będą w API Allegro. Daty nie należy przestawiać. Czytałeś opis?
 14. Niestety, trzeba poczekać na nowy synchronizator do subiektów. Nexo na razie nie umie otwierać tego okienka... Z jakiego powodu?
 15. Tak, dlatego najlepiej je wygenerować w 1.32. Trzeba wówczas ręcznie. A jeśli to są zakupy oczekujące (bez dok. końcowych) to można je usunać przed instalacją 1.33 - pobiorą się ponownie, jeśli nie są bardzo stare i nie są w allegro zarchiwizowane.
 16. Wszystko zależy od skali... Jeśli można dopytać - jak sobie radzicie w takich sytuacjach z paczkami allegrowymi? mówię o sytuacji gdy najpierw jest pobranie (czyli zamówienie zakończone) a potem FOD z przedplatą? U mnie PP nie miała formularza z allegrową paczką przedpłaconą i namówiłem klienta na ponowny poprawny zakup, i potem zwr. prowizji do pierwszej.
 17. Taki problem występował w 1.32 także. Ile razy się z nim spotkałeś w praktyce? Ja 2 razy w ciągu ostatniego roku. Sytuacja marginalna i - jak mi się wydaje - niezależna od Sello tylko od API Allegro, które (z zasady poprawnie) nie przepuszcza drugiego formularza do zakończonego zamówienia, ale pozwala go przez www wypełnić klientowi.
 18. Zakup wczoraj - klient wybrał COD DHL - w Sello transakcja zielona, ustawiona na DHL za pobraniem. Za ok. 45 min. klient do tej samej transakcji wypełnia formularz na allegro - Poczta przedpłata. W Sello dane się nie zaktualizowały na Pocztę (zwykłe pobranie i pobranie z PPM). Czyli zgodnie z zasadą - zielone KONIEC zmian! ? Ale... takie coś teoretycznie nie powino mieć miejsca, ale okazało się w tym wypadku, że kilent mimo zielonego statusu w Sello mógł wypełnić inny formularz i Sello go nie pobrało... PS To nie pierwszy przypadek. Kiedyś takie coś miałem z innym klientem, który wybrał pobranie, potem przedpłatę i wpłacił - ale już nie mogłem nadać paczki allegrowej, bo nie zszedł FOD do Sello 1.32 z paczką przedpłaconą. Konsultant allegro - mimo, że mu przesłałem screen maila z drugi formularzem - stwierdził, że to niemożliwe żeby klient mógł wypełnić FOD ponownie (chyba raczej stwierdził, że takiego formularza nie ma w API więc dlatego nie mogę go pobrać)... Są to rzadkie przypadki, ale jak widać występują w allegro. Warto by to może przedyskutować z serwisem?
×