Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Dominik kidl

Użytkownik
 • Ilość treści

  316
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  8

Dominik kidl wygrał w ostatnim dniu 2 czerwca

Dominik kidl ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

31 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Działamy w ten sposób przez ProstąPaczkę. W ZK mamy ustawione np FSd i program przy drukowaniu LP od razu wystawia PAi oraz FSd.
 2. A mimo wszystko chciałbym więcej i szybciej Pamiętam, chyba na jesień przyszedł ktoś nowy. Też liczyłem na znaczne przyśpieszenie z nim. @Bartosz Rosa zmieniło się coś w kwestii funkcji "wstrzymaj/wznów" ofertę? Nie mogę znaleźć tematu, zaległości sporo na forum a jest to rzecz, która też mocno mnie interesuje. Chodzi tu o automatyczne ustawienie zakończenia np przy małej ilości towaru i automatycznym wznowieniu oferty, gdy ilość w magazynie przekroczy konkretną liczbę szt.
 3. Gdzieś ta informacja jest. @Piotr Taraszkiewicz zrobił dla nas w jednym ze swoich programów dodatek, który sprawdza rodzaj dokumentu i ustawia odpowiednią wartość w zamówieniu (do Pola własnego SGT w ZK). Rozróżniamy 3 typy: PAi - paragon FSd - faktura sprzedaży detaliczna FS - faktura sprzedaży na firmę Źle zrozumiałem.
 4. Włączyłem logowanie 8 kwietnia i mam plik z tego dnia. Nadal chcesz go dostać? Sporo czasu minęło. Pokazywał mi to później. Nie pojawiały się na żółto, a nawet więcej, wyświetlały się na zielono jako wykonane, a mimo tego nie zostały wprowadzone do oferty. W altualnej wersji jeszcze nie zauważyłem tego problemu, więc możliwe że sprawa jest nieaktualna.
 5. nie zdążyłem wtedy dokończyć testów. Tak, transakcje nie miały statusu anulowane jak również zakończone. My tylko przerzucamy zamówienia do SGT, więc transakcja w Sello ma tylko status "Utworzono dokument początkowy". Później już nic z nią nie robimy. Powinienem im nadać status zakończone?
 6. Zasmucasz mnie. Rzeczy, na które czekam od lat, miały się pojawić na wiosnę tego roku, dziś jest już czerwiec i choć wpis Twój z kwietnia a ja dopiero do niego dotarłem, to jednak wnioskuję z niego, że co najmniej jeszcze rok trzeba czekać na potrzebne nowości. Z kim trzeba w Insercie rozmawiać, żeby przekonać do zwiększenia mocy przerobowych w Waszym teamie? Wiem, że dla Insertu Sello nie ma wysokiego priorytetu i wielka szkoda. Tak niewiele mu brakuje, żeby został bezkonkurencyjnym programem na rynku (w mojej oceni). Grube pieniądze uciekają "przez palce". Ten wyjątkowy rok u nas pokazał, jak wielkie jeszcze mamy braki w automatyzacji procesów. I tu niestety okazuje się, że właśnie najwięcej na linii Allegro <-> Subiekt Synchronizator jest zaplanowany w aktualizacji lipcowej?
 7. Rozważałeś wystawianie PAi do każdej transakcji zamiast PA (bo rozumiem, że taki wystawiasz skoro w przypadku faktury detalicznej chcesz mieć imienny)? Od początku u nas wystawiamy Paragony imienne zamiast zwykłych. W ten sposób zawsze mam dane klienta w paragonie i łatwiej jest się odnaleźć w transakcjach.
 8. Może twórca programu Prosta Paczka 2 coś tutaj zaradzi @Piotr Taraszkiewicz Sam korzystam z ich rozwiązań i dużo rzeczy z automatyzowaliśmy.
 9. Każdy inaczej wykorzystuje rozwiązania Insertu. U nas akurat Sello jest używane do tworzenia zamówień od klienta (ZK) w Subiekcie GT i dalsza obsługa zamówień odbywa się właśnie przez ten program. Subiekt służy nam jako taki program centralny, w którym schodzą się zamówienia ze wszystkich kanałów sprzedaży. Przez lata wypracowaliśmy dodatkowe rozwiązania, które pozwalają nam na sprawną obsługę klientów. Do dalszego rozwoju sprzedaży przez Allegro potrzebuję zautomatyzować pewne procesy, które aktualnie musi wykonywać człowiek. Możemy zamówić rozwiązania szyte pod nas, które wykonają oczekiwane czynności, jednak jest kilka "ale". Po pierwsze jest to nieporównywalnie droższe. Po drugie team Sello od dawna zapowiada wprowadzenie części z potrzebnych nam funkcji i robienie tego teraz na własną rękę za kilka lub kilkanaście tys zł będzie nieekonomiczne. Po trzecie w tym momencie dużo się też zmienia w samym Sello i rozwiązania, które stworzymy, mogą za chwilę nie działać i trzeba będzie je poprawiać. Z niecierpliwością czekam na synchronizator SGT, który powinien wiele zmienić i wyjaśnić co do tego, w jakim kierunku powinniśmy iść dalej. Automatyczne tworzenie ZK przez Sello, pozwoliłoby mi zmniejszyć ilość pracy dla osoby obsługującej zamówienia z Allegro o jakieś 90%. Zamówienia od razu wpadałyby do realizacji na magazyn, bez udziału człowieka. Pracując np w niedzielę i święta lub na zmianach nocnych, nie musiałbym "wciskać" do pracy handlowca do przyjmowania zamówień. Po prostu magazyn miałby bieżące zamówienia automatycznie. Handlowca mógłbym oddelegować do innych zadań, jakby chociaż ciągłe poprawianie ofert, żeby wykręcały większą i bardziej zyskowną sprzedaż. Bez tych opcji, czuję jakby nasza firma była "ferrari" na szutrowej drodze. Niby mamy duże możliwości, ale brak warunków żeby je wykorzystać. W sumie, to nie wiem czy to dobry kierunek, bo u nas firmy kurierskie i Poczta złapały już zadyszkę i co jeśli damy im dwa razy więcej paczek? I tak nie wyrabiają z aktualnymi odbiorami.
 10. polecenie nie wywołuje żadnego wyniku. Tak ma być? Po jego zastosowaniu nadal próbuje aktualizować stare ZK.
 11. Nasza placówka poddała się 4 lata temu. "Pani z za okienka" powiedziała, że nie chce naszych paczek, bo nie jest wstanie ich obsłużyć. Przesyłki leżały na parkingu Teraz przyjeżdżają po paczki do nas, ale i to jest dla nich dużym wyzwaniem.
 12. ...a i tak umrę głupi.🤨 @MARCIN e-kupowanie.pl Nigdy, ale to nigdy nie sprawdziłem, czy da się zbiorczo do transakcji zrobić dokument początkowy 🤨 Wiszę Ci flachę. Jest to jak najbardziej rozwiązanie, które wystarczy na czas wyczekiwania na pełen automat. Jeszcze nie przetestował jak się u nas sprawdzi, bo pracownicy na bieżąco wszystko przyjęli do realizacji.
 13. A ja liczyłem, że to już w tej najbliższej wersji będzie Bartek, z tym tworzeniem ZK w automacie dla "zielonych transakcji", da radę coś szybciej niż maj 2020? Mam teraz nawet po 1000 zamówień po weekendzie. Klepanie tego ręcznie jest strasznie mozolne i czasochłonne.
 14. Tak, ten scenariusz jest możliwy. W jednym czasie może korzystać 3-4 użytkowników. Pierwszy, to automat, który co pewien czas wykonuje określone czynności. Dochodzą użytkownicy, którzy chcąc przyśpieszyć proces wysyłki zmian do Allegro, mogą dodatkowo wywołać "wyślij". Do tej pory jakoś to działało. Zdarzało nam się celowo włączać wysyłkę zmian na kilku stanowiskach, żeby było szybciej. Szczególnie wtedy, gdy do edycji szło kilka tys ofert. A po rozszerzeniu na cały ekran wygląda jak poniżej: Mam jeszcze jeden błąd w wersji 1.34. Dzisiejszej jeszcze nie instalowałem. W piątek chciałem zmienić czas realizacji dla 9 tys ofert. Sello z bólem ale przetworzyło to zadanie. Wysłało do serwisu i w Sello wyświetla się zmiana na zielono. Niestety nie zapisała się w ofertach. W sobotę zrobiłem to powtórnie. Niestety również bezskutecznie. W niedzielę, zrobiłem to z podziałem na konta. Również się nie udało. Poniżej przykład: Teraz niech ktoś mi pomoże obsłużyć zamówienia ponad nasze możliwości I jeszcze jedna rzecz. Sam nie widziałem, ale pracownik mi zgłaszał, że w wersji 1.34 robiąc edycję w ofercie lub ofertach ale kilku rzeczy, np ceny, czasu wysyłki, stanu - w jednym czasie, Sello zapisywało mu tylko jedną rzecz. Zdarzało się też, że przy grupowej edycji kilku rzeczy, nawet kategorii nie zmienił (oczywiście została wskazana do zmiany).
×