Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Wiktor Perliński

Użytkownik
 • Ilość treści

  93
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez Wiktor Perliński

 1. Witam, kilka produktów ze swojej oferty aukcyjnej przetwarzam poza Sello tj. przesyłki te przygotowuję ręcznie w serwisie kuriera a potem wklejam numery nadania do Sello i oznaczam jako wysłane. Są to towary o bardzo niestandardowych wymiarach, i ich sprzedaż to niewielki promil mojej całkowitej sprzedaży. Do tej pory - nie miałem z tym żadnego problemu - jednak w tej nowej wersji Sello - nie jestem w stanie pobrać takiej transakcji. Wyświetla się błąd który wklejam poniżej, i niestety pojawia się on za każdym razem kiedy pobieram nowe transakcje. Czy da się coś z tym zrobić? Próbowałem powiązać tą metodę dostawy aby obejść ten komunikat - niestety bez rezultatu. Ponowne pobieranie zamówienia "876290a2-3f87-11ea-aa77-dd18b4ed85ea" użytkownika "********" z konta hurtowopl na Allegro.pl: Brak powiązania dostawy Allegro: "Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch" Dodaj odpowiednie powiązanie dostawy Sello z dostawą Allegro w ADMINISTRACJA > SŁOWNIKI > Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki towarów, aby móc zapisać lub zaktualizować transakcję.
 2. Witam, nie mogę dziś pobrać aukcji trwających na żadnym z moich kont. Czy to globalny problem z Allegro czy mam się martwić o swoją konfigurację Sello? Proszę o informację. Komunikat błędu jaki dostaję w logu : Pobieranie aukcji, ofert kup teraz zaplanowanych, aktywnych z konta auto_wnetrza w serwisie Allegro.pl (0-100): Niepoprawna odpowiedź serwera Allegro. Szczegóły w raporcie. {"errors":[{"code":"INTERNAL_SERVER_ERROR","message":"Internal server error.","details":null,"path":null,"userMessage":"Wewnętrzny błąd serwera. Spróbuj ponownie za kilka minut.
 3. Czyli po zwróceniu na to uwagi przez Kupującego po otrzymaniu dokumentu - na moim miejscu nie wystawiałby Pan korekty do takiej faktury? Dziękuję za informację, nieco się uspokoiłem
 4. Rozumiem, tylko że Klient wpłacając na nasze konto 50zł za sam towar (wysyłka 8 zł - z jego perspektywy jest darmowa) - otrzymuje od nas dokument poświadczający wpłatę 58zł (dokument z Subiekta uwzględnia koszt wysyłki w wysokości 8 zł jako oddzielną pozycję na FV). No i właśnie ta niezgodność mnie martwi. Tak jak pisałem, ze względu na model rozliczenia - problem ten nie pojawia się w Smart Allegro InPost.
 5. Tak, jest zatwierdzony. W Sello widoczny jest jedynie pozycja z towarem, natomiast w Subiekcie - i z towarem, i z wysyłką. Czyli najpewniej jest to wadliwa konfiguracja u mnie?
 6. Panie Bartoszu mam pytanie odnośnie rozliczenia SMARTA w przypadku Poczty Polskiej. O ile z Paczkomatami działa to obecnie idealnie, to w przypadku Poczty Polskiej zauważyłem dzisiaj pewną nieprawidłowość tj. Kupujący płaci 50 zł, gdzie wysyłka Pocztą w koszcie 8 jest dla niego bezpłatna tj. fizycznie nie wpłaca jej finalizując transakcję. Na karcie transakcji w Sello - koszt wysyłki nie jest uwzględniany, natomiast na dokumencie końcowym w Subiekcie - ten koszt wysyłki w wysokości 8 zł już się pojawia. Czy tak to faktycznie obecnie działa, czy to błąd w mojej konfiguracji?
 7. A co z Pocztą Polską? O ile z Paczkomatami działa to obecnie idealnie, to w przypadku Poczty Polskiej zauważyłem dzisiaj pewną nieprawidłowość tj. Kupujący płaci 50 zł, gdzie wysyłka Pocztą w koszcie 8 jest dla niego bezpłatna tj. fizycznie nie wpłacie jej finalizując transakcję. Na karcie transakcji w Sello - koszt wysyłki nie jest uwzględniany, natomiast na dokumencie końcowym w Subiekcie - ten koszt wysyłki w wysokości 8 zł już się pojawia. Czy tak to faktycznie obecnie działa, czy to błąd w mojej konfiguracji ?
 8. Czy dostanie w końcu dodana opcja zbiorczego dodawania notatek do aukcji, aby w końcu móc zapanować nad gabarytami Paczkomatów?
 9. Dzień dobry, czy w polu filtrowania na liście aukcji (pod F8) - da się skorzystać z jakichś wyrażeń nieregularnych? Mam problem aby ograniczyć listę do jedynie jednego typu produktu, z uwagi na to iż cześć jest nazwy jest elementem nazwy kolejnych produktów. Dokładniej - interesuje mnie każdy produkt zawierający w symbolu wyrażenie "-1" (np. BRELOK23-1) jednak nie chcę brać pod uwagę elementów w których symbolu za tą jedynką występuje coś jeszcze (np. BRELOK23-12 bądź BRELOK23-13). Czy da się to zrobić?
 10. Witam forumowiczów. Mam nietypowy problem. Czy ktoś z użytkowników duetu Subiekt GT i Sello mógłby podesłać mi listę / screenshot wszystkich zainstalowanych składników pakietu MS SQL Server? Tj. tych które instalują się podczas instalacji Sello i Subiekta? Problemem u mnie jest to że w niedawnym czasie instalowaliśmy próbnie aplikację A2C która wymagała od nas utworzenia ręcznie kolejnej bazy danych. No i teraz zorientowałem się że ponad 10GB mamy zajęte przez te składniki z MY SQL Server, a do tego baza rezerwuje ponad 2GB ramu. Z tego co pamiętam - po instalacji Sello - nie było ani takiego zużycia pamięci, ani miejsca na dysku. Mam nadzieję że ktoś z Państwa podzieli się tą listą / screenem, a ja po prostu odinstaluje wszelkie pozostałe składniki. Z góry dziękuję i przepraszam że zawracam głowę takim nietypowym problemem.
 11. Czy faktycznie będzie dzisiaj wypuszczona ta aktualizacja? Pytam aby jakoś rozsądnie poukładać sobie na ten tydzień robotę w biurze, a sama termin już kilkukrotnie ulegał zmianie. Z góry dziękuję za informację.
 12. Czy w takim wypadku podesłać przykładową aukcje (bądź jeszcze inne materiały dodatkowe) w prywatnej wiadomości?
 13. Witam, w ostatnim czasie uzupełniam ofertę Allegro korzystając z opcji w Sello "wystaw ponownie". Niestety - ale dzisiaj zorientowałem się że większość z tych aukcji zawiera zdjęcia z jakimiś dziwnymi zniekształceniami. Dokładniej - zdjęcia te mają dodany czarny poziomy pasek na samym dole. Pasek ten ma różną grubość w zależności od aukcji / zdjęcia. Czy spotkali się Państwo już z takim problemem? Dodam że sprawdziłem już "aukcje-matki" tj. te aukcje na podstawie których wystawiałem aukcje ponownie, jednak zdjęcia te są prawidłowe. Bardzo proszę o pomoc, wystawiłem kilka tysięcy aukcji i dopiero teraz zauważyłem te zniekształcenia. Jeśli będzie potrzeba dostarczenia odnośnika do przykładowej aukcji - mogę to zrobić poprzez wiadomość prywatną.
 14. Jest szansa na te zbiorcze dodawanie notatek w kolejnej aktualizacji? Idzie sezon i większa sprzedaż, a ten mechanizm znacznie ułatwiłby obsługę gabarytów w Paczkomatach.
 15. Myślę że z tą opcją już sobie poradzimy, dziękuję za wskazówkę.
 16. Witam, czy da się ręcznie wprowadzić zmiany w plikach Sello tak aby zmienić kolor zarówno ikon statusów formularzy i płatności, a także belki wyświetlającej status operacji, umieszczonej na samym dole okna Sello? Mamy nowego pracownika który ma spory problem z rozpoznawaniem koloru zielonego i czerwonego, w takiej barwie w jakiej przedstawia je Sello. Chociażby kolor zielony zamienić na niebieski. Bardzo proszę o pomoc bo już kilka razy ta osoba nie zauważyła komunikatu błędów.
 17. Obecnie mierzymy się z tym samym problemem. Czy udało się Panu dokonać prawidłowej konfiguracji? Będę wdzięczny za podpowiedź
 18. Byłoby to mega przydatne. Jak zachodzi konieczność wyszukania klienta po numerze telefonu to żyć się odechciewa 😜 tym bardziej teraz z anonimizacją adresów mailowych.
 19. Dziękuję za informację. Ustawiam wobec tego 1x1x1 i generuje przesyłki, a jutro od rana będziemy potwierdzać z opiekunem czy wszystko jest okej.
 20. Wczoraj przeszliśmy w końcu na API ShipX InPostu. O ile przesyłki Paczkomatowe generują się bez problemu - to nie jesteśmy w stanie przetworzyć paczek kurierskiej. Pojawia się komunikat o brakujących wymiarach przesyłki. Do tej pory jednak - nie posługiwaliśmy się w ogóle wymiarami, a operowaliśmy jedynie na wadze przesyłki. Czy na nowym API koniecznością staje się podawanie wymiarów paczki? Nie ukrywam że to olbrzymie utrudnienie przy tak dużej ilości towaru jaką posiadam.
 21. Niczego takiego nie zauważyłem. Od tej pory wymusiłem pełne pobieranie aukcji trwających, a co więcej zakończonych i transakcja w końcu została pobrana podczas wymuszonego pobierania formularzy dla jednej aukcji.
 22. U nas jest obecnie to samo. Przed momentem namierzyliśmy pierwszą transakcję z poprzedniego tygodnia która do tej pory nie została odebrana przez Sello. Cenniki zaimportowane poprawnie i wszystkie kroki przeprowadzone podczas ostatnich aktualizacji. Próbowałem wymusić pobranie formularzy dla tej jednej aukcji - niestety - bezskutecznie.
×