Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Marcin Gryska

Użytkownik
 • Ilość treści

  105
 • Rejestracja

Reputacja

4 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wykonałem czystą instalację Windows 10. Wszystko było ok do czasu, aż Mailbird nie wykonał aktualizacji. Po wpisaniu w przeglądarkę "mailto:" wyskakuje okienko nowego maila w dowolnym programie ustawionym jako domyślny (Mailbird, Thunderbird, Poczta Windows 10), natomiast Nexo uparcie twierdzi, że domyślny program pocztowy nie jest skonfigurowany, lub nie dzieje się nic.
 2. Nie pomaga. Zmiana na domyślnego klienta Windows 10 czy Outlooka również nie przynosi efektu
 3. Z jakiegoś powodu Nexo "nie odpala" okna nowego maila w Mailbirdzie przy drukowaniu dokumentu. Domyślny program w Windows 10 jest wybrany poprawnie (Nexo i tak nie odpala żadnego innego również), w ustawieniach użytkownika wybrany jest "zewnętrzny program pocztowy".
 4. Niestety nie wystarczy, ponieważ musimy mieć na bieżąco podgląd na zysk jaki mamy na wydaniu magazynowym negocjując z klientem ceny. Nawiasem mówiąc, trochę dziwne, że usługi są wliczane do zysku magazynowego. Ewidencyjny OK, ale magazynowy?
 5. Dzień dobry, a jest opcja by wyłączyć wliczanie usług do zysku magazynowego?
 6. Używam nexo PRO. Synchronizacji nie wykonam, ponieważ nie mogę nawet dodać konta pocztowego w kreatorze. Prawdopodobnie brak obsługi autoryzacji Google OAuth 2.0 jest problemem. W razie czego proszę o kontakt na priv w celu ustalenia dostępu do usługi
 7. Wygląda na to, że Gestor nie potrafi obsłużyć poczty G Suite Czy jest planowane wdrożenie obsługi poczty usługi G Suite?
 8. Niestety z pomysłu muszę się szybko wycofać, ponieważ na dokumentach pojawia się informacja "Zapłacono", co wprowadza w błąd i powoduje komplikacje. Zatem wracamy do punktu wyjścia.
 9. Zdecydowałem o wprowadzeniu nowej formy płatności o nazwie "Płatność przy odbiorze towaru" z typem płatności "płatność za pobraniem / kredyt". Powinno pomóc w scenariuszu, gdy nie możemy wypisać dokumentu płatnego w przyszłości ze względu na blokadę zapisu dokumentu. Natomiast nadal nie wiem jak rozwiązać temat zapisu dokumentów ZK w przypadku braku limitu kupieckiego. Czy planowane jest wprowadzenie nowego uprawnienia?
 10. Problemem nie jest liczenie obrotu WZ, bo ten obrót akurat powinien być liczony do limitu kredytowego, w przeciwieństwie do np. ZK. Jeżeli to rozwiązanie to potrafi, to wtedy jestem zainteresowany Problemy są w zasadzie 2: - brak możliwości wystawienia dokumentu z formą płatności "Płatność przy odbiorze towaru" z ustawieniem "Operacja kasowa" na "odłożona", ponieważ taka operacja kasowa nie może wejść do sesji kasowej - brak możliwości wystawienia dokumentu ZK w sytuacji, gdy użytkownik nie posiada uprawnienia do zapisania dokumentu handlowego w przypadku braku limitu kredytowego (kuriozum, tak swoją drogą) Czyli nie jesteśmy w stanie obsłużyć dostaw do klienta płatnych przy odbiorze towaru gotówką, i jednocześnie kompletnie zablokować sprzedaż klientom przekraczającym kryteria kredytu kupieckiego.
 11. No i tu jest pies pogrzebany Częściowo sytuację ratuje wystawienie ZK, w dniu dostawy WZ z płatnością, ale z kolei ZK podlegają pod uprawnienie dokumentów sprzedaży - choć nie wiem po co, przecież ZK to głównie proces ofertowy.
 12. Tak, oczywiście, tylko wtedy jak mamy wystawić dokument WZ dla klienta, który limitu nie posiada, ale zapłaci na przy dostawie dzień później, a w dniu wystawienia WZ rozliczamy sesję kasową?
 13. Ale wtedy dla każdego klienta trzeba by uruchamiać płatność odroczoną, a tego właśnie chcę uniknąć. Próbowałem również uruchomić nową formę płatności "Płatność przy odbiorze towaru" z ustawieniem "Operacja kasowa" na "odłożona", ale taka operacja kasowa nie może wejść do sesji kasowej (co oczywiste)
 14. Niby tak, ale nie do końca. Po swojej stronie stwierdzam, że takie rozwiązanie kończy się tym, bo takie ostrzeżenia giną wraz z innymi, pracownik klika "Zapisz mimo to" bo pozostałe ostrzeżenia są nieistotne i nie wczytuje się szczegółowo. Generalnie brakuje mi pomysłu jak rozwiązać przyszłe dostawy do klienta, płatne gotówką na miejscu. Tym bardziej, ze np. nie można wstawić odroczonej płatności do paragonu, a z kolei kasy gotówkowe rozliczamy codziennie, więc generowanie KP "do przodu" odpada.
×