Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Jerzy Dudra

InsERT
 • Ilość treści

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

O Jerzy Dudra

 1. Zanotowałem sugestię, postaramy się coś z tym zrobić..
 2. Sfera nie udostępnia takiej funkcjonalności (dostęp do danych z GUS). Obecnie nie jest planowane dodanie do Sfery takiej funkcjonalności. W chwili obecnej jedynym rozwiązaniem jest samodzielne skorzystanie z serwisu GUS. Dokumentację na ten temat można znaleźć np. tutaj: https://dane.gov.pl/dataset/544,dostep-do-danych-rejestrowych-regon-poprzez-usuge-sieciowa-interfejsy-api/resource/16458/table
 3. Przepraszam za zwłoką (nie zauważyłem tego posta). Prawdopodobnie Sfera nie może znaleźć pliku xsd.pak, który jest w SDK.
 4. Postaramy się coś z tym zrobić (ale to najprędzej do wersji 31)
 5. Czy po odświeżeniu raportu np. przez F5 raport się odświeża?
 6. Przykład PluginSfera2 używa IKlientZdarzenObiektu. Jest on przeznaczony dla produktu Kadry i płace 2 i tylko z nim będzie działał.
 7. Nie udało mi się powtórzyć tego błędu. Czy mógłby Pan podać przykład? (lub minimalny przykład generujący opisany błąd)
 8. Pliki PDB do działania aplikacji nie są potrzebne. Wykorzystywane są przez debugery i podczas generowania wyjątków. Ważne jest, żeby pliki PDB były zgodne z plikami binarnymi (*.dll,*.exe) (Visual Studio tworzy je razem z plikami .dll i .exe). Zwykle nie umieszcza się ich w "środowisku produkcyjnym" (u klienta :)). Nasze narzędzie do budowania pakietów z rozwiązaniami sferycznymi (Program serwisowy | Narzędzia | Spakuj rozwiązanie sferyczne) również domyślnie nie dodaje plików PDB do pakietu.
 9. Przyczyną takiego zachowania (brak numerów linii) może być brak plików *.PDB. Czy dostarcza Pan te pliki wraz z aplikacją sferyczną?
 10. Czy problem dotyczy jakiejś konkretnej funkcji Sfery czy ma charakter "globalny" ? Czy mógłby Pan podać przykład?
 11. Dla asortymentu można zrobić to tak: using (var towar = menedzerAsortymentow.Utworz()) { towar.Dane.Symbol = symbolTowaru; towar.Dane.Nazwa = nazwaTowaru; towar.JednostkiMiary.DodajPodstawowaJednostkeMiary(jednostkaMiarySztuka); if (towar.Zapisz()) { Type typEncji = towar.Dane.GetType(); flagiWlasne.NadajFlage(idFlagi: 1, typEncji: typEncji, idEncji: towar.Dane.Id); } } Jeżeli Pana obiekt WZ to obiekt biznesowy zwrócony przez metodę IWydaniaZewnetrzne>.Utworz() to powinien to byc typ elementu WZ.Dane (czyli odczyt typu WZ.Dane.GetType())
 12. Tak flagę można nadać już istniejącemu obiektowi. Pozdrawiam Jerzy Dudra
 13. Nie, nie jest to problem. Każdy z programów może mieć swój niezależny serwer bazy danych i mogą to być różne wersje serwerów SQL. Mam pytania: Czy podczas synchronizacji wystąpił jakiś błąd ? Co jest w raporcie na temat synchronizacji towarów ? (Przycisk raport znajduje się na dole) PS. Czy na pewno wszystkie ustawienia są prawidłowe ? Często popełnianym błędem (np. przeze mnie ) jest wystawienie towaru w Subiekcie do sklepu internetowego zamiast do serwisu aukcyjnego
 14. Witam Definiowanie parametrów współpracy Sello z Subiektem GT jest opisane w pomocy Współpraca z Subiektem GT Jeżeli coś jest dla Pana/Pani pozostaje niejasne lub wciąż jest z czymś problem to proszę o bardziej szczegółowe opisanie problemu. Proszę zwrócić uwagę czy Subiekt GT jest w wersji 1.12 SP1
×