Skocz do zawartości

Dominik Heidemann

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Dominik Heidemann

 1. Mam problemy tylko z pocztą polską od wczoraj, komunikat jak poniżej. Podobno Poczta nie ma żadnego problemu, Allegro również nie potwierdziło usterki jednak z braku czasu nie miałem czasu sie tym zająć a E-nadawca działa bez zarzutu więc chwilowo tam generuje etykiety. Jest problem jednie z etykietą UPS dla POBRANIA.
 2. Tak, już zrozumiałem, chyba nawet ustawiłem aby przy zgadzającej się płatności aby automatycznie oznaczało jako opłaconą - zobaczymy jutro. Tak, każde pobranie tak działa. Wygenerowałem etykiete bezpośrednio na stronie WzA - bez problemu dlatego zgłosiłem tutaj. Miałem dzisiaj tylko jedno UPS pobranie i na czarno.
 3. Taka ciekawostka, ktoś wie dlaczego w taki sposób wygenerowało mi etykiete? etykieta ups blad.pdf
 4. Podpowiedz mi jak w tą historie wejść bo nie mogę znaleźć. Wszystkie transakcje do paczek jakie generujemy mają oznaczenie płatności bądź jej braku (pobranie) oraz że są gotowe do przetworzenia jeżeli o to chodzi. @edit chyba rozumiem @Remigiusz Pawlak Chodzi o zarejestrowanie płatności (CTRL+W) w transakcji i automatyzacji jak poniżej tak?
 5. Cześć, od tygodnia korzystam z paczek w sello. Praca idzie super jednak zauważyłem dziwne zachowanie. Po wygenerowaniu etykiet i odebraniu przez klienta oznaczam paczki jako wysłane zwykle poprzez listę wysyłkową (CTR+W). Daje to taki efekt że transakcje (Wszystkie) zostają oznaczone jako Zakończone. Jednak następnego dnia, wracają do statusu W trakcie realizacji. Jest jakieś wytłumaczenie?
 6. Tak, zawiera Client:xxx - problemem jest : ale nie jest to dziwne bo dużo nicków z allegro właśnie w takiej formie jest zapisana. Po zmianie modyfikatorem na - już generuje normalnie.
 7. Faktycznie numer konta bankowego był problemem. Teraz niestety coś czego nie rozumiem - wyskakuje błąd w logach że numer referencyjny jest błędny chociaż jest ustawiony nick klienta i w przypadku UPS przedpłata działa bez problemu a konfiguracje różnią się tylko numerem konta do wpłat. Nie robi różnicy inny modyfikator i nie działa również puste pole
 8. Po poprawieniu jak wyżej działa mi jedynie UPS przedpłata. Pobranie wyrzuca ten sam błąd "nie może być puste" a pozostałe o błędnych znakach. Wszystko wyskakuje gdy klikam Wyślij Odbierz Dostawy paczek
 9. Z zakładki transakcje zrobiłem paczki. Za pierwszym razem wysłałem i odebrałem. Teraz mogę jedynie odebrać dla jednej która jest pobraniowa. Reszta jakby już została pobrania. Natomiast w konfiguracji poprawiłem pole Numer referencyjny z [Paczka::Symbol|replace=`/==-`] na [Klient::Nick] po czym udało mi sie wygenerować etykiete dla UPS przedpłata. Po tej zmianie usunałem paczke i dodałem ją na nowo. Testuje z resztą
 10. Z tych logów rozumuje że są niepoprawne znaki właśnie w punkcie ID. Poczta ma już swoje PNI UPS natomiast nie. Pomijając to że w poczcie PNI składa się z dozwolonych znaków tj liczb
 11. W takim razie w jaki sposób to naprawić? Kurier odbiera paczki z firmy więc skąd wziąć ID punktu? Na początku nadawaliśmy w FUPie, teraz kurier przyjeżdża do firmy. Wpisałem pni tego punktu jednak zobaczymy jak rozwiąże się problem z "musi pasować do wzorca"...
 12. getLabel.parcelId - mam rozumieć że tutaj jest problem?
 13. Włączyłem logowanie, jeszcze raz próba wydrukowania etykiet - gdzie znajde te logi żeby dowiedzieć się co jest problemem? @edit. już przeczytałem instrukcje.
 14. Zadziałało, mam potrzebne wydruki, niestety pojawiają się błędy. Akurat mam jedną pocztę polską do punktu, , UPS przedpłate, Kurier UPS do 10 kg oraz UPS pobranie. Ostatnie nie mogę w ogóle W/O paczek, wyskakuje błąd Pozostałe to "musi pasować do wzorca". Wydaje mi się że nie powinno być w konfiguracji żadnych znaków zabronionych. Wszędzie jest ustawione tak samo, oczywiście oprócz wymiarów.
 15. Robię to pierwszy raz więc najpierw trzeba przeczytać poradnik Wszystko z InPost przez ShipX działa. Nie drukowało dlatego że nie wysłałem i nie pobrałem niczego. Próbuje teraz Pocztę Polską i UPS przez WzA
 16. Skoro działa to najwyżej później się będę zastanawiać, natomiast nie mogę wygenerować etykiety dla InPost.
 17. A jak się zachowuje w stosunku do Smarta? W referencyjnym powinien być specjalny email, nie ma z tym żadnych problemów? Jakiego tagu użyć?
 18. Tak, pomyślałem o tym i pobrałem. Nic nie zmieniło Tak, aktualizacja bez problemu, nie wiem jak na serwerze bo to robił informatyk. Przekaże i zobaczymy.
 19. W takim razie mam coś nie zaaktualizowane? Wersja 1.37.4
 20. Spróbuje najpierw z ShipX. Zacząłem natomiast dodawanie przewoźnika UPS, i kolejny problem. W jaki sposób mam to skonfigurować? Brakuje mi wzoru wydruku. Żadna z dodanych nawet nie jest podobna do UPS. Edit. to samo jest z pocztą polską. Jak to wszystko poskładać do kupy? Czytałem poradnik dla zielonych ale nic tam nie ma opisane w tym kotekscie.
 21. Cześć, właśnie próbuje wygenerować etykiete dla InPost, niestety wyskakuje błąd że nie pasuje do wzorca. W konfiguracji usunąłem wszystkie tagi i dalej jest to samo.
 22. Cześć, po kilku bataliach naprawiłem wszystko. Po jakimś czasie zauważyłem że część towarów nie ma po prostu zaznaczonej opcji "Synchronizuj z Subiektem" podczas edycji towaru. Musiałem przejrzeć wszystkie towary i zaznaczyć ptaszek. Czasochłonne ale na tą chwile działa. Przydała by się taka opcja w zmianach zbiorczych.
 23. Czy jest jakaś możliwość wymuszenia synchronizacji tych cen? Muszę do końca roku te ceny zaktualizować na Allegro. W jaki sposób mogę ew. zbiorczo odpiąć i podpiąć te towary? Cokolwiek, "naprawą" mogę zająć się później. @Bartosz Rosa
 24. Przez święta Sello przemyślało i zmieniło nazwe produktu, niestety cena bez zmiany.
 25. @Bartosz Rosa Zaaktualizowało mi wszystkie towary, niestety produkt który miałem na oku nie zmienił ani ceny ani nazwy produktu
×
×
 • Dodaj nową pozycję...