Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Igor Bernakiewicz

InsERT
 • Ilość treści

  400
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  5

Wszystko napisane przez Igor Bernakiewicz

 1. O polach własnych na wydruku było już w tym temacie: Ostatni post: "Jak ma Pan dodane jakieś pola własne to proszę powielić wzorzec wydruku, wejść w poprawę wzorca i następnie wejść w Dictionary (po prawej stronie) -> rozwinąć Business Object -> do Dokument. Prawym przyciskiem mysz New Business Object -> Wybrać z Child PolaWlasneAdv (ostatnia pozycja) i już w kolumnach powinny być pokazane nazwy pól własnych. Następnie może Pan przeciągać na wzorzec te pola jak każde inne."
 2. Mając InsERT mobile może Pan mieć swoje działania z InsERT mobile praktycznie w dowolnym innym kalendarzu zainstalowanym na tym samym urządzeniu co InsERT mobile (również w Google Calendar). Co do możliwości importu/eksportu zadań w formacie iCal to temat wstępnie zaplanowany na lato 2020.
 3. Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Zapiszę temat do realizacji na zasadzie parametru.
 4. Tak przeszukiwanie działa jedynie po nazwie. Postaramy się to uzupełnić do najbliższej możliwej wersji.
 5. Wersja wiosenna będzie prawdopodobnie w drugiej połowie marca.
 6. Po poprawce, która została udostępniona wraz z wyjściem wersji 28.1.0 również czasem, ale na pewno ze zdecydowanie mniejszą częstotliwością, mogą wystąpić zawieszenia się aplikacji. Niestety wcześniej niż wersja wiosenna (koniec marca 2020) nie uda nam się zwalczyć tych problemów.
 7. Dodamy, aby zarówno wiadomości pocztowe jak i wiadomości SMS były widoczne w mapach powiązań dokumentów (również wersja wiosenna).
 8. Poprawka (wycofanie zmian, które były zrealizowane do wersji 28 wokół kontrolki Cefsharp) jest zaplanowana na wersję 28.1.0 (ukaże się w pierwszej dekadzie stycznia). Po wycofaniu zmian, na niektórych ustawieniach zoomu aplikacyjnego może być rozmazany tekst (wiadomości pocztowe, wiadomości InsMail). Dla tych z Państwa dla których rozmazanie będzie bardziej kłopotliwe niż zawieszanie się oprogramowania planujemy przygotować rozwiązanie własne - wtedy wiadomości będą czytelniejsze, ale niestety kosztem stabilności aplikacji. W wersji wiosennej (V30) przejdziemy na nową wersję tej kontrolki, w której nie powinny się powtarzać już te błędy.
 9. W jaki sposób Pan wiąże wiadomość z dokumentem? Przez operację powiąż czy wystaw dokument? Jest problem z operacją wystaw dokument (nie jest wtedy tworzone powiązanie). Poprawka zostanie udostępniona w wersji wiosennej. (V30).
 10. Rozumiem, że chodzi o nazwę asortymentu? Może w ten sposób: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1801,subiekt-nexo-jak-obsluzyc-nazwe-towaru-w-jezyku-obcym-na-wydruku-dokumentu-na-przykladzie-faktury-vat-sprzedazy.html
 11. Jaka wielkość zoomu aplikacyjnego była ustawiona na tym komputerze?
 12. Dzień dobry, Wbudowanego wzorca wydruku oferty w j. angielskim nie ma. Należy przygotować taki wzorzec we własnym zakresie.
 13. Jesteśmy w trakcie rozpoznawania problemu. Problem występuje losowo przy ładowaniu kontrolki Cefsharp odpowiedzialnej między innymi za wyświetlanie treści wiadomości pocztowej. Występuje gdy używany zoom w nexo jest innej wartości niż 1.00. Na chwilę obecną proszę o ile to możliwe, ustawić zoom aplikacyjny na wartość 1.00
 14. Wysłał Pan logi SQL Servera. Proszę zerknąć w lokalizację: C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Local\Insert\Logs
 15. w oknie drukuj rozumiem, że zaznacza Pan opcję wyślij e-mail? Może Pan przesłać logi o które prosiłem?
 16. a co u Pana się dzieje? Rownież wiesza się oprogramowanie podczas korzystania z modułu poczty? Jeśli tak to bardzo proszę również o przesłanie logów.
 17. Bardzo proszę o przesłanie logów. Może być w wiadomości prywatnej. Najlepiej z obu komputerów. Zazwyczaj to jest ta lokalizacja: C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Local\Insert\Logs
 18. 1. Nie potwierdzamy tego. Na pierwszym etapie po zapisie zlecenia serwisowego są tworzone automatycznie obiekty (wiadomość e-mail, działanie, wiadomość SMS) - jeśli takowe zostały zdefiniowane na pierwszym etapie scenariusza. 2. Proszę w szablonie działania ustawić jako powiązany typ dokumentu Zlecenie serwisowe i w polu Wykonawca wybrać Opiekun zlecenia.
 19. Zauważyliśmy jeden problem, w którym zmiana pola własnego się nie zapisuje. Scenariusz wygląda następująco. Otwieramy zlecenie serwisowe w podglądzie, przechodzimy na zakładkę pola własne i teraz dopiero dajemy edycję zlecenia serwisowego. Zmieniamy wartość pola własnego i zapisujemy zlecenie serwisowe (wciąż będąc na zakładce pola własne). Poprawimy.
 20. Trzeba dodać BO osoba, potem Podmiot, potem Kontakty i z tamtych kontaktów korzystać Do sekcji Code na wydruku dodać metodę: private string TelefonOpiekuna() { return ((Podmiot)Dokument.Opiekun.Osoba.Podmiot.BusinessObjectValue).Kontakty.FirstOrDefault(x=>x.Rodzaj.Id == 1).Wartosc; } oraz również w sekcji Code usingi: using InsERT.Moria.ModelDanych; using System.Linq; using System.Collections.Generic; w referenced assemblies w ustawieniach raportu dodać: InsERT.Moria.ModelDanych.dll System.Core.dll
 21. dane klienta na dokumentach tworzonych za pomocą akcji automatycznych nie są brane z wzorcowego dokumentu. W parametrach akcji decydujemy czy mają być brani klienci przypisani do działania lub wskazujemy zestaw klientów.
 22. Przesyłam Panu wzorzec polem telefon opiekuna. Zlecenie serwisowe z telefonem opiekuna.mrt Mam nadzieję, że na podstawie tego wzorca dalej już sobie Pan sam poradzi:)
 23. Ok zapiszę aby dodać możliwość importu/eksportu zadań w formacie iCal. Najwcześniejsza możliwa wersja to lato 2020.
 24. Jedyne co teraz mogę napisać to to, że na pewno nie zostanie to zrealizowane przed latem.
×