Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Małgorzata Machalica

Użytkownik
 • Ilość treści

  32
 • Rejestracja

Reputacja

0 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Skoro tak dużo czasu minęło a kolejne wersje Gratyfikanta nexo nie obsługują pracowników oddelegowanych do pracy za granice. to może ktoś z pracowników Insert podpowie jak ustawić w programie taką możliwość. Mam też pytanie jak ustawić wyliczanie wynagrodzenia, jeśli pracownik ma w umowie o pracę kwotę w walucie obcej.
 2. Jakby ktoś nie umiał odczytać tego komunikatu, to go podaję: "nie można zapisać zmian w danych ponieważ wykryto w nich encję nieprzyłączoną do obiektu kontrolującego modyfikację danych"
 3. Drodzy Forumowicze, Drogi Panie Romanie Czy ktoś potrafi wyjaśnić co oznacza ten komunikat??? Czy ktoś wie jak to naprawić, nie rezygnując z jego zapisania???
 4. Witam Program nie zamyka mi bilansu otwarcia (wprowadzonego ręcznie - 2 dni), i pojawia się komunikat: Proszę o pomoc!
 5. Jest to jednak spore ułatwienie w relacji biuro-klient. Nie mieszam już w dokumentach poukładanych wg numerów wewnętrznych i łatwo je odszukuję w systemie księgowym. Proszę w takim razie o informację - jaką datę system bierze pod uwagę: datę wystawienia, otrzymania czy dostawy? Czy tutaj nie mogłabym tego tak ustawić aby te numery współgrały - nie ukrywam jest to dla mnie bardzo ważna sprawa. Przy imporcie dokumentów 200-300 szt miesięcznie nie jestem w stanie pojedynczo dekretować, a przekładanie dokumentów w segregatorze wg własnej numeracji to praca bezsensowna.
 6. Jak powyżej - numer w subiekcie to FZ 31/01/2017 a program mi nadaje numer 32 (dokument księgowy). Czy można to jakoś zgrać, aby te numery się pokrywały.
 7. Obawiam się jednak że źle mnie Pan zrozumiał. Chodziło mi o to żeby numer rejestru księgowego był taki sam jak numer wewnętrzny dokumentu z Subiekta.
 8. Witam I problem był właśnie w ustawieniu trybu dekretacji rozrachunku. A mam jeszcze pytanie dotyczące numeracji dokumentów. Czy jest możliwość tak ustawienia numeru dokumentu w programie aby odpowiadał on numerowi wewnętrznemu nadanemu przez program Subiekt GT. Chodzi mi o to aby przy dekretacji dokumentu system nadawał numery dokumentom biorąc numer wewnętrzny dokumentu - tak aby te numery były spójne z Subiektem. Jak i gdzie to w programie ustawić?
 9. Po wgraniu aktualizacji pojawiła się zapełniona kartoteka klientów. Tu jest więc problem rozwiązany. Niestety nadal nie mogę wykonać dekretacji, gdyż pojawia się komunikat:
 10. Witam Mam problem z importem danych z Subiekta GT. Dokumenty wgrały się wszystkie, ale jest problem z kartotekami - tutaj pusto. Wchodząc natomiast do kartotek pojawia się komunikat: "Nieudana próba załadowania serwisu typu INSERT.MORIA.KLIENCI.Ul.INSTYTUCJESERVICE." Dokumentów, które przeszły importem nie można zadekretować ze względu na brak kartoteki klientów. Proszę o pomoc
 11. No niestety - miesiące nie są zaksięgowane, ale jest zaksięgowany BO. Czy jakaś podpowiedź?
 12. A dlaczego czekać do wersji letniej?
 13. Tu nie ma spłaty, tylko rozliczanie w czasie wprowadzonego dokumentu - w 12 ratach. Wygląda to tak: księgowanie polisy ubezpieczeniowej: WN 649 (konto rozrachunkowe) MA 202- (konto dostawcy, też rozrachunkowe) zapłata za polisę kasą rozlicza konto 202-. Co miesiąc rozliczane jest konto 649: WN koszty zespołu 4 MA 649 (1/12 kwoty). W efekcie konto 202- się rozlicza, natomiast konto 649 to bałagan. Muszę coś tu zmienić bo jest początek roku, albo zrezygnować z konta rozrachunkowego (program na to nie pozwala) albo coś innego, co Pan proponuje?
 14. Witam Proszę o informację czy można zmienić konto zaznaczone w planie kont jako rozrachunkowe na zwykłe. Na koncie występują obroty. Jest to konto do którego nie jest podpięta kartoteka i operacje nie chcą się rozliczyć. Księgowi czasami lubią pewne uproszczenia - i tak założyłam konto 649 (rozliczenia międzyokresowe kosztów) jako konto rozrachunkowe - tak też miałam je przedstawione w poprzednim programie księgowym. Niestety tutaj powoduje ono niezły bałagan, a nie potrafię go zmienić. Może jakaś inna podpowiedź jak użytkować takie konta? Mam jeszcze sugestię - na rozrachunkach nierozliczonych wg kont - nie zauważyłam aby można je było generować wg klucza: "numer konta księgowego" - czy jest taka opcja?
×