Skocz do zawartości

Magdalena Szwałek

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    67
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Magdalena Szwałek

  1. wlasnie tak teraz robie, myslalam ze jest to dostepne tez w spisach. no wlasnie o to chodzi; czytnik musze konfigurowac poprzez czytanie nim kodow konfiguracyjnych co jest lekko klopotliwe. mam go zkonfigurowanego pod Subiekt Sprint - z prefixem; nexo nie czyta prefixow (oprocz wspomnianego trybu alternatywnego wprowadzania)
  2. Czesc, czy jest gdzies mozliwosc zmiany trybu dodawania pozycji do Spisu Inwentaryzacyjnego tak jak mozna to robic na dokumentach sprzedazy? Skrot Ctrl+X. W tym alternatywnym trybie znacznie szybciej dodaje sie pozycje uzywajac recznego skanera kodow.
  3. Panie Andrzeju moze to Panu pomoze, u nas uzywamy takiego excela do wyznaczania kodow wewnetrznych na podstawie Symbolu w subiekcie. ps. opisy sa w nim zle, ean-8 oczywiscie to ten krotszy ale to taki roboczy arkusz na szybko robilam. ale skoro nie tylko ja mam taka potrzebe moze warto byloby rozwazyc taka funkcjonalnosc w subiekcie? kody kreskowe.xlsx
  4. czy ktoś kojarzy albo ma w/w kwerendę SQL dla Subiekta NEXO? Jestem pena że widziałam na forum, a teraz nie mogę znaleźć. Dziękuję z góry.
  5. istnieje raport wbudowany, ktory nazywa sie "sprzedaz wg okresow", nie o takie cos chodzi? jest tam również wykres. Porownanie rok do roku znow robie sobie eksportujac ten raport do excela.
  6. oczywiscie, rozumiem, dlatego tez chetnie dziele sie moim doswiadczeniem. ponizej przyklad. z lewej strony sadzonka z etykieta z kodem kreskowym. ale ilosciowo takich sprzedaje sie mniej; z prawej przyklad mniejszej - takich w sezonie dziennie sprzedaje sie pomiedzy 800 - 1500 sztuk. bralam pod uwage oznaczanie ich kodami: - naklejki, etykiety wtykane - odpada ze wzgledu na ilosc torawu jakim sie obraca, pracownicy zbyt duzo czasu spedzali by na oznaczaniu roslin etykietami; - zeszyt z kodami kreskowymi - byl wprowadzany, ale szukanie tekstowe w Sprint2 okazalo sie szybsze w rzeczywistosci jesli ma Pan inne podpowiedzi jak mozna wprowadzic kody na taki asortyment prosze sie podzielic.
  7. Prowadzę sklep ogrodniczy i choc duzo roślin z tych wiekszych mam etykietowane z kodami kreskowymi, to w przypadku wielu mniejszych - w tym wiekszosci sprzedawanych w najwyższym sezonie (tzw. "balkonowka") jest to nieopłacalne i niewykonalne. Wyszukiwanie ręczne musi zostać u mnie, musi też być szybkie i wygodne - tak jak w Subiekt Sprint. Latwiej i szybciej na liscie przeglada mi sie wyniki wyszukiwania. Mam ekran dotykowy + fizyczna klawiature + czytnik kodow kreskowych. Ta kombinacja dziala u mnie najszybciej. Mam w sezonie dlugie kolejki i musze optymalizowac predkosc kasowania.
  8. jasne, tak na szybko: Bledy: - wyszukiwanie instynktem nie dziala (slowa szukane sa na zasadzie 'LUB' a nie 'ORAZ', np. fraza "zio mix" znajduje wszystkie pozycje zawierające w nazwie "mix" lub "zio") Braki: - brak pola szukania po nazwie dostepnego od razu (trzeba sie wklikiwac) - brak widoku listy, sa dostepne tylko kafelki - brak skrotow klawiszowych przez co wszystkie operacje trzeba przeklikiwac z ekranu - brak mozliwosci rabatowania calego dokumentu, tylko pojedyncze pozycje
  9. Panie Danielu, spróbowałam przetestować moduł szybkiej sprzedaży i stwierdzam, że w obecnym etapie jego rozwoju nie nadaje się zupełnie do wprowadzenia, Sprzedaż przy jego użyciu wcale nie jest szybka i brakuje mu większości funkcji z Subiekt Sprint, lub zawierają błędy. Liczę natomiast że będzie rozwijany i może kiedyś dorówna Sprintowi, idealnie byłoby gdyby rozwiązał największą bolączkę Sprinta - brak obsługi terminali płatniczych.
  10. ja to robie w excelu, aczkolwiek nie za bardzo rozumiem co masz pod pozycja 6. ?
  11. Panie Robercie, ja u siebie to załatwiam w taki sposób: Na paragonie z kasy fiskalnej ma Pan niewłaściwą nazwę towaru, na końcu jest dopisek SZT co wskazywałoby na sztukę, a nie opakowanie 100szt. Może Pan zdefiniować różne nazwy dla różnych jednostek, poniżej przykład:
  12. Chodzi o to, że w Sprint mimo ustawienia metody wprowadzania na "instynkt" kody wchodzą (tak jak Pan napisał niżej, od razu na paragon) - nie ma konieczności przełączania się na metodę wprowadzania "Kod". Jest więcej korzyści ze stosowania prefiksów: - można wybrać ilość towaru przed skanowaniem, - można skanować towar za towarem, tylko skanując kod za kodem bez dotykania komputera/ekranu, - towar od razu dodawany jest na paragon, nie trzeba potwierdzać enterem / przyciskiem "dodaj", - z wyżej wymienionych powodów pracuje się znacznie szybciej.
  13. Co to za moduł? Widzę, że jest w laboratorium, mogę to odpalić bez ryzyka utraty danych? Nie znałam tego, dzięki za podpowiedź; ale Sprinta mam od ładnych paru lat, startowałam z Subiektem w 2016r., ze sprintem w 2018r.; wtedy nie było szybkiej sprzedaży. To nie wykonalne, branża ogrodnicza. Większe rośliny mam na kodach wewnętrznych i etykietach pętelkowych, ale etykietowanie mniejszych mijają się z celem. Co do Subiekt SPRINT, to wiem, że jest martwy, ale póki co działa w miarę stabilnie, ma wydawane latki serwisowe. za to weszłam właśnie na stronę NAVIREO w dział aktualności i ostatnia jest z roku 2020.. a pośród postów na Facebooku ostatnie to życzenia na Boze Narodzenie i Wielkanoc z poprzednich lat.. Coś mi tu nie gra, to jest produkt Insertu? Wygląda to słabo.
  14. Panie Danielu, moje potrzeby poniżej: - szukam możliwości szybkiej sprzedaży detalicznej na paragonach (Subiekt Sprint) oraz możliwości szybkiego wystawiania faktur (w Subiekt NEXO) na jednym i tym samym urządzeniu, - 50% towarów ma kody, druga polowa ich nie ma, - jest to jedno urządzenie (komputer na Win10) z wpiętym skanerem kodów przez USB Rozwiązanie z usunięciem prefiksu rozwiązuje problem w NEXO, ale wtedy przestaje działać Sprint, gdyż tam prefiks jest konieczny, aby kody w ogóle były obsługiwane. Nie da się również w Sprint ustawić Entera jako sufiks.
  15. Dziękuję za odpowiedź, faktycznie wymieniona metoda działa, ale, jest dość uciążliwa, muszę pamiętać aby przełączać się ctrl+x między tymi metodami. na sklepie mam połowę towarów na kodach a połowę bez, te bez musze szukać instynktem instynkt znów nie działa przy trybie kodów, choć wiem - tam znów można się przełączać f7, f8 .. W Subiekt Sprint działa to sprawniej, gdyż kody z prefixami wchodzą od razu do Instynktu. Jest szansa zaimplementować to w NEXO?
  16. Cześć, co mogę robić źle, nie działają mi prefixy w Subiekt NEXO; w Subiekt Sprint wszystko działa poprawnie (na tym samym stanowisku), natomiast na NEXO wystawiam faktury i chciałabym mieć możliwość skanować kody dodawanych towarów. Załączam screeny z ustawień oraz z rezultatu przy próbie dodania towaru do FV. Kod wczytuje się w formie: F<kod> <nowa_linia>
  17. omg przepraszam że ośmieliłam się zaproponować rozwiązanie problemu, z takim podejściem powodzenia życzę
  18. czy na pewno potrzebujesz robić to codziennie? ja robię synchronizacje w dowolnym momencie, a w ustawieniach mam tak aby w NEXO importowało grupując sprzedaż z całego dnia (dwa osobne paragony, bo mam dwa stanowiska)
  19. Panie Przemku, proszę nie zrozumieć mnie źle, chodzi o to ze u mnie w firmie wszystkie dziewczyny wystawiające faktury zmieniały to zawsze ręcznie często się przy tym irytując, ze "znów im cos źle liczy"; dopiero musiałam pogrzebać więcej w ustawieniach, najpierw klientów a później wzorca tworzenia nowych klientów; tak wiec w mojej ocenie zmiana tej funkcji nie jest aż tak prosta:) trzeba trochę się domyślić skąd wartości dla tego pola są pobierane, bo nie ma tej informacji w pomocy dla pola. dodatkowo taki scenariusz (u mnie faktury wystawiane sa klientowi od razu na miejscu, na stanowisku kasowym): - wpisuje najpierw towar i ilosci na fakture, - cena na fakturze brutto sie zgadza, gdyz we wzorcu dokumentu faktura mam ustawione "od brutto" - pytam klienta o NIP i wpisuje go w pole Nabywca - pole Cennik zmienia sie na "od netto" jesli taka wartosc przypisana jest do klienta (istniejacego) - faktura sie przelicza na niepożądana wartość "od netto" i kwota do zapłaty przez klienta jest niewłaściwa zdarzało mi się kilka razy w roku tego nie wyłapać przez co takie faktury były później bledne.
  20. dodam z mojej strony do tematu ze było to mocno upierdliwe dla mnie, gdyż wzorzec nowego klienta domyślnie ustawia rozliczenia ("Dokument liczony:") z nim na "od netto"; na szczęście da się zmienić wszystkim istniejącym klientom w systemie na "od brutto" przy pomocy operacji zbiorczych, oraz można ustawić taka preferencje w ustawieniach szablonu nowego klienta, aby nowo tworzeni mieli tam "od brutto";
  21. Co dziwne i ew mozecie zmienic w jakims przyszlym update: - generalnie wyglada na to ze powodem bledu bylo to, ze haslo szefa bylo puste. ale co dziwne, bylo puste od samego poczatku jak mam Subiekta i jeszcze przedwczoraj udawalo sie synchronizowac bez problemow nawet na tej samej wersji Sprinta z SP8. - w momencie gdy podawalam nieprawidlowe haslo szefa w aplikacji zarzadzania Sprint, komunikat jest inny i jasno wskazuje na problem z haslem; "Nie udało się zalogować na konto użytkownika Szef" - sugeruje zeby tresc komunikatu o bledzie byla inna i wkazywala na problem z haslem;
  22. okay naprawilam!! zmienilam haslo szefa na jakies inne w Subiekcie NEXO, a nastepnie w aplikacji Zarzadzanie od Sprint i zadzialalo:) Dziekuje Wam za pomoc;
  23. AD1. tak, były tam 3 foldery z nazwa podmiotu + ciągiem znaków na końcu. AD2. po wykonaniu tych operacji foldery zniknęły stamtąd, po uruchomieniu NEXO jeden znów się pojawił; natomiast błąd występuję nadal identyczny; edit: idąc krok po kroku, usuwając binarna dostaje gdy probuje uruchomić serwer synchronizacji inny błąd: "Na tym komputerze nie uruchomiono programu Nexo z podaną bazą podmiotu w bieżącej wersji — zrób to, aby móc podłączyć się do tego podmiotu."
×
×
  • Dodaj nową pozycję...