Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Mariusz N.

InsERT
 • Ilość treści

  117
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  2

Mariusz N. wygrał w ostatnim dniu 14 sierpnia

Mariusz N. ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

4 Neutral

O Mariusz N.

Ostatnio na profilu byli

651 wyświetleń profilu
 1. Uprzejmie informuję, że opublikowaliśmy nową wersję Serwera Urządzeń Zewnętrznych (16.1). Instalator znajduje się na stronie z aktualizacjami. Lista zmian zawartych w tej wersji: Obsługa drukarki fiskalnej Novitus Bono E (firmware 1.10), Komunikat instalatora w przypadku problemu z przeniesieniem konfiguracji urządzeń z poprzedniej wersji.
 2. Uprzejmie informuję, że opublikowaliśmy nową wersję sterowników urządzeń zewnętrznych (5.47.16). Instalator znajduje się na stronie z aktualizacjami. Lista zmian zawartych w tej wersji: Obsługa drukarki fiskalnej Novitus Bono E (firmware 1.10), Poprawa problemu z działaniem niektórych sterowników „wersja 1”.
 3. Posiadana przez Pana drukarka umożliwia wydruk dodatkowego opisu pozycji paragonu?
 4. Ma Pan na myśli wydruk paragonu fiskalnego na drukarce fiskalnej?
 5. Uprzejmie informuję, że opublikowaliśmy nową wersję sterowników urządzeń zewnętrznych (5.46.16). Instalator znajduje się na stronie z aktualizacjami. Lista zmian zawartych w tej wersji: Obsługa kasy fiskalnej Elzab Mini LT Online, Obsługa kasy fiskalnej Elzab K10 Online, Mechanizm kontroli uprawnień do wersji Subiekta dla nowych funkcji w sterownikach i SUZ. Aktualizacja połączenia z SUZ (wymagany SUZ w wersji minimum 16.0). Do użycia sterowników obu w/w kas fiskalnych wymagane jest: zainstalowanie Subiekta GT w wersji minimum 1.58 SP1, posiadanie uprawnień do Subiekta GT w wersji minimum 1.58.
 6. Uprzejmie informuję, że opublikowaliśmy nową wersję Serwera Urządzeń Zewnętrznych (16.0). Instalator znajduje się na stronie z aktualizacjami. Lista zmian zawartych w tej wersji: Obsługa kasy fiskalnej Elzab Mini LT Online, Obsługa kasy fiskalnej Elzab K10 Online, Nowy silnik bazy danych SQLite, Mechanizm kontroli uprawnień do wersji Subiekta dla nowych funkcji w sterownikach i SUZ. Do użycia sterowników obu w/w kas fiskalnych wymagane jest: zainstalowanie Subiekta nexo w wersji minimum 26.2, posiadanie uprawnień do Subiekta nexo w wersji minimum 26.
 7. Z tego pliku nie da się ustalić o który towar chodzi. Proszę przesłać do nas pełne dane przez formularz kontaktowy.
 8. Proszę pokazać plik PrintReceipt.xml, jeśli dane w nim uzna Pan za stosowne do publikowania.
 9. Pewnie każdy z nas widział wiele sytuacji niemożliwych do zaistnienia. A potem się okazało, że jest proste wyjaśnienie. Panie Robercie, wysłał Pan kiedyś do drukarki towar o nazwie „abc” w stawce 23%, potem w stawce 8%, a teraz próbuje Pan wysłać znów w stawce 23%. Drukarka zwraca błąd, bo taki ma ustawowy obowiązek, nie przeskoczy Pan tego ograniczenia. Jeśli chce Pan ustalić o jaki towar chodzi (nazwę „abc” podałem jako przykład), proszę zastosować moje sugestie.
 10. Potoczne określenie „schodek podatkowy” jest oficjalnie zdefiniowane w rozporządzeniu w taki sposób:
 11. Podobny temat, z linkami i opisami co sprawdzić i jak wysłać.
 12. Obstawiam, że nie „prawdopodobnie”, a raczej „na pewno” schodek podatkowy. Być może uda się Panu ustalić na podstawie tego wpisu w rejestrze zdarzeń jakiego towaru dotyczy komunikat. Towar ten został sprzedany w stawce niższej, a teraz jest próba sprzedaży w stawce normalnej, stąd blokada sprzedaży przez drukarkę fiskalną. Tak działa mechanizm zwany „schodkiem podatkowym”. Można też porównać (niedokończony) wydruk z paragonem w Subiekcie. Towar zablokowany to ten, który występuje w Subiekcie tuż po ostatniej pozycji z wydrukowanego paragonu. Jeśli nie uda się Panu ustalić o który towar chodzi, proszę przesłać dane diagnostyczne przez formularz, ustalimy to na podstawie danych.
 13. Brak jakichkolwiek szczegółów, więc nie mamy zbyt dużych szans, żeby Panu pomóc. Ale spróbujemy. W Subiekcie nexo jest rejestr zdarzeń. Jaki komunikat jest tam zapisany dla tego anulowanego paragonu? Proszę go odszukać i sprawdzić szczegóły znalezionego wpisu.
 14. Najpierw będzie opublikowany SUZ 16.0, bez poprawki w sterowniku. Potem SUZ 16.1, w którym prawdopodobnie będzie poprawka.
×