Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Mariusz N.

InsERT
 • Ilość treści

  142
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Mariusz N. wygrał w ostatnim dniu 14 sierpnia 2019

Mariusz N. ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

4 Neutral

O Mariusz N.

Ostatnio na profilu byli

983 wyświetleń profilu
 1. Uprzejmie informuję, że opublikowaliśmy nową wersję Serwera Urządzeń Zewnętrznych (16.7). Instalator znajduje się na stronie z aktualizacjami. Lista zmian zawartych w tej wersji: Dodano obsługę kasy fiskalnej Elzab Jota Online (firmware 2.0). Dodano obsługę wydruków niefiskalnych dla drukarki fiskalnej Novitus Deon LAN E. Ustawiono wydruk jednej kopii faktury dla drukarki Posnet Thermal XL2 Online i Posnet Trio Online. Poprawiono rozpoznawanie kasy Novitus Nano E przez sterownik dedykowany. Do korzystania z nowego sterownika konieczne są uprawnienia do Subiekta nexo w wersji minimum 29.
 2. Uprzejmie informuję, że opublikowaliśmy nową wersję sterowników urządzeń zewnętrznych (5.53.16). Instalator znajduje się na stronie z aktualizacjami. Lista zmian zawartych w tej wersji: Dodano obsługę kasy fiskalnej Elzab Jota Online (firmware 2.0). Ustawiono wydruk jednej kopii faktury dla drukarki Posnet Thermal XL2 Online i Posnet Trio Online. Poprawiono rozpoznawanie kasy Novitus Nano E przez sterownik dedykowany. Do korzystania z nowego sterownika konieczne są uprawnienia do Subiekta GT w wersji minimum 1.61.
 3. Drukowane jest to, co zostało wybrane w konfiguracji drukarki fiskalnej: W zależności od możliwości drukarki fiskalnej, do wyboru może być „Przelew” (jak na zdjęciu), ale „Pobranie” chyba w drukarkach fiskalnych nie występuje. Niektóre drukarki fiskalne umożliwiają dopisanie dodatkowego tekstu po nazwie formy płatności, możliwe, że w jednej z kolejnych wersji wykorzystamy tę możliwość. Nic się w tym zakresie nie zmieniło od pierwszej wersji nexo.
 4. Nie jest to prawidłowe zachowanie, świadczy o problemie z komunikacją sieciową między komputerem a terminalem. Przed pojawieniem się kwoty na terminalu jest przeprowadzone wyszukiwanie terminala w sieci. Proponuję zbadać co się dzieje na tym etapie na urządzeniach sieciowych.
 5. Uprzejmie informuję, że opublikowaliśmy nową wersję Serwera Urządzeń Zewnętrznych (16.6). Instalator znajduje się na stronie z aktualizacjami. Lista zmian zawartych w tej wersji: Dodano obsługę drukarki fiskalnej Posnet Thermal XL2 Online (firmware 1.01). Aby użyć nowego sterownika należy posiadać uprawnienia do Subiekta nexo w wersji minimum 28.
 6. Uprzejmie informuję, że opublikowaliśmy nową wersję sterowników urządzeń zewnętrznych (5.52.16). Instalator znajduje się na stronie z aktualizacjami. Lista zmian zawartych w tej wersji: Dodano obsługę drukarki fiskalnej Posnet Thermal XL2 Online (firmware 1.01). Aby użyć nowego sterownika należy posiadać uprawnienia do Subiekta GT w wersji minimum 1.60.
 7. To jest standardowe połączenie z urządzeniem sieciowym, nie ma tu żadnych tajemniczych ustawień. Po uruchomieniu SUZ (Serwer Urządzeń Zewnętrznych) w konfiguracji drukarki należy wpisać adres IP i port: Adres IP drukarki fiskalnej oczywiście, a port taki, jaki został ustawiony w samej drukarce fiskalnej. Oba te parametry można odczytać w menu urządzenia. A skoro z Wiking jest bezproblemowe połączenie, to wystarczy te same dane, które są w Wiking, przepisać do konfiguracji w SUZ.
 8. Uprzejmie informuję, że opublikowaliśmy nową wersję sterowników urządzeń zewnętrznych (5.51.16). Instalator znajduje się na stronie z aktualizacjami. Lista zmian zawartych w tej wersji: Dodano obsługę kasy fiskalnej Novitus Nano Online (firmware 1.30). Dodano obsługę kasy fiskalnej Novitus Sento Online (firmware 1.30). Dla drukarki fiskalnej Elzab Mera+ poprawiono problem z połączeniem w przypadku, gdy ustawiony był nieprawidłowy protokół komunikacji.
 9. Uprzejmie informuję, że opublikowaliśmy nową wersję Serwera Urządzeń Zewnętrznych (16.5). Instalator znajduje się na stronie z aktualizacjami. Lista zmian zawartych w tej wersji: Dodano obsługę kasy fiskalnej Novitus Nano Online (firmware 1.30). Dodano obsługę kasy fiskalnej Novitus Sento Online (firmware 1.30). Dla drukarki fiskalnej Elzab Mera+ poprawiono problem z połączeniem w przypadku, gdy ustawiony był nieprawidłowy protokół komunikacji. Poprawiono procedurę startową usługi, dotyczy to sytuacji, gdy występował błąd „Właściwość źródła nie została ustawiona…”.
 10. DF-01 sugeruje, że nie chodzi o drukarkę Flex, a raczej o Topaz. W nexo jest dostępny sterownik drukarki Farex Flex, ale dla drukarki Farex Topaz sterownika brak. Proponuję sprawdzić działanie połączenia przy użyciu sterownika Farex Flex oraz Elemis Giga.
 11. Nie ma ich w planach na najbliższe 3 miesiące.
 12. Sprawa wymaga przeprowadzenia szczegółowej analizy danych. Proszę o przygotowanie 2 plików i przesłanie ich przez formularz kontaktowy, najlepiej podając numer zgłoszenia, które już Pan wcześniej wysłał: Dane diagnostyczne zawierające próbę wykonania sprawdzenia połączenia, według opisu: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2515,jak-zebrac-dane-niezbedne-do-analizy-problemu-z-urzadzeniem-fiskalnym-w-insert-nexo.html Dane diagnostyczne wyszukiwarki:
 13. Proszę usunąć konfigurację drukarki w SUZ, a następnie uruchomić wyszukiwarkę. Drukarka fiskalna musi być oczywiście podłączona i włączona (aktywna). Po znalezieniu drukarki proszę zapisać konfigurację i działać na niej.
 14. Przyczyn problemu może być wiele. Proszę opisać jakie czynności Pan wykonał i na której pojawił się problem.
 15. Wskazówki co należy zrobić są w dalszej części komunikatu. Widać je po ustawieniu kursora na wiadomości:
×