Skocz do zawartości

Łukasz W.

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    267
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 521 wyświetleń profilu

Łukasz W.'s Achievements

2

Reputacja

  1. Posiadamy indywidualnie dostosowane marże do każdego artykułu. Rozjechał nam się sposób wyliczania ceny sprzedaży na stałą cenę sprzedaży, co sprawiało, że zmiana ceny zakupu nie zmieniała ceny sprzedaży. Podmieniłem w cennikach na wyliczanie według marży i zaznaczyłem nieprzeliczanie cen, żeby gorzej się już nie zepsuły. Jak wiadomo, teraz przy zmianie cen zakupu od razu wskakuje cena 0zł - wynikająca z zerowej marży. Czy jest jakaś możliwość przepisania marży z cennika do sposobu wyliczania ceny sprzedaży pomijając operacje bezpośrednio na bazie SQL?
  2. Podczas próby wydrukowania paragonu fiskalnego na drukarce fiskalnej wyskakuje taki błąd. Komputer jest serwerem dla bazy NEXO oraz jest na nim SUZ, przez który podłączona jest drukarka fiskalna. Na innych komputerach klienckich taki problem nie występuje. Błąd występuje już w momencie kliknięcia przycisku Drukuj, okno drukowania w ogóle się nie pojawia.
  3. Mi pokazuje jedną pozycję za 0zł - chciałem sobie ją rozchodować i przyjąć z jakąś ceną, żeby nie było pozycji z 0zł na remanencie - okazało się jednak, że na stanie jest 0szt. - szukałem w zarezerwowanych, zmieniałem daty - wszędzie 0. Może jest jakiś fajny sposób, żeby nie musieć wysyłać 10gb bazy? Konserwacja bazy nie pomogła.
  4. Jak w raporcie mogę osiągnąć ilość dni między utworzeniem raportu, a terminem płatności? Próbowałem różnych możliwości - ale pewnie jest problem w formacie daty dnia aktualnego. {DateDiff(ReportCreated,Dokument.rozrachunekNaDzien.rozrachunekNaDzienWgPodmiotu.Rozrachunek.TerminPlatnosci).Days}
  5. Tworzę sobie różne raporty i wyciągam z nich różne dane, ale tutaj jakoś nie wpadłem na ten pomysł - pewnie zadziałała trochę frustracja bez jakiegoś gruntownego zastanowienia się - ech, nie ma tego filtrowania ani kolumny, trzeba odpalać SSMS. Pomysł z zadziałaniem na wbudowanej funkcji brzmi dużo bezpieczniej, bo jak zobaczyłem złożoność formatu samego ID sposobu - to pomimo jakiś tam prób na bazie testowej występowała pewna doza niepewności.
  6. Ale (chyba) nie można wyfiltrować tych klientów, którzy ręcznie mają już nadany jakiś inny sposób. Cenna uwaga, w sumie nie pomyślałem o tym, więc jednak to skasowałem.
  7. Rzeczywiście, w starszych klientach nie było ustawionego domyślnego sposobu realizacji, a że nigdy go nie zmieniałem to błędnie założyłem że jest to faktura VAT (tak jak przy nowszych klientach, przy dodawaniu których zostaje zastosowany już szablon)
  8. Źle się wyraziłem, oczywiście chodziło mi o zamawiającego. Przykład: 1. Domyślny sposób realizacji ZK to Faktura Vat: 2. Po dodaniu klienta, którego domyślnym sposobem jest Paragon (zmienia się dobrze): 3. Zapisuję zamówienie, otwieram i zmieniam zamawiającego na klienta, którego domyślnym sposobem jest faktura VAT (realizuj jako się nie zmienia): 4. Ponawiam krok 3. i zmieniam zamawiającego na klienta, którego domyślnym sposobem jest WZ (zmienia się dobrze): 5. Kolejny raz zmieniam - tym razem znowu dodaję klienta z domyślnym sposobem Faktura VAT (nie zmienia się): 6. Jeśli jednak zmienię na takiego, który ma Paragon, to Realizuj jako zmieni się już poprawnie:
  9. Mamy poustawiane w klientach różne sposoby realizacji (paragon imienny, paragon, faktura, wydanie zewnętrzne) Po zmianie nabywcy zazwyczaj zmienia się sposób, ale czasem "blokuje" się i pomimo zmiany nabywcy zostaje poprzedni sposób.
  10. Rzeczywiście, zgadza się. Nawet tak na początku próbowałem, ale ten komunikat mnie trochę zmylał, a użycie rok2cyfry nie pozwalało na ustalenie numeru początkowego.
  11. Numeracja działa dobrze, a temat numeru początkowego przeskoczyłem ręcznie bo dotyczy to tylko bieżącego roku. Atrybuty numeracji mam puste, ale numeracja idzie prawidłowo (włącznie z wypełnianiem luk w obrębie dnia). A pożądany numer to np. dla licznika 10447: FS2010447, a od nowego roku pierwsza faktura: FS2100001.
  12. No to szkoda, bo nie można teraz kliknąć odznacz wszystkie uprawnienia w Subiekcie nawet jak się nie używa programów księgowych. Trudno, trzeba klikać ręcznie
  13. To mam już zastosowane, może trochę niejasno się wyraziłem - chodziło mi o przypisanie wzorca na zasadzie szablonu osoby / firmy (inne dla przyszłych klientów fizycznych i inne dla firmowych)
  14. W momencie, gdy próbuję odebrać użytkownikowi uprawnienia program wskazuje na błędy, które nie występują, jak te wszystkie uprawnienia z listy nada się temu użytkownikowi. Problem można ominąć dodając nowego użytkownika, usuwając mu domyślną rolę administrator i nadając innej role, nie zaznaczając ręcznie uprawnień (prawdopodobnie tylko tych z listy). Weryfikator aktywnego ulepszenia sprawia wrażenie, że po odznaczeniu ręcznym danego uprawnienia, nadal blokuje zapis generując błędy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...