Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Piotr Stochel

Użytkownik
 • Ilość treści

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry, Dopiero co przeszedłem z linii GT na Nexo i mam problem z wczytywaniem WB mBanku w formacie MT940 do Rewizora Nexo. Mianowicie: saldo na rachunku interpretowane jest jako ujemne. Wiem, że zawsze były problemy z tzw. małym mBankiem, jednakże parser ING całkiem nieźle radził sobie z mBankowymi MT940 w linii GT i myślałem, że w linii Nexo będzie podobnie (parser BRE wyrzuca błąd na samym podglądzie). Czy mogę jakoś obejść ten błąd, zmienić coś F&R w pobranych plikach, tak aby saldo interpretowane było poprawnie? Pozdrawiam
 2. Temat podbijam. Również oczekuję na aktualizację umożliwiającą wysyłkę elektroniczną deklaracji CIT-8 za 2019 rok.
 3. Tu miałem bardzo podobnie, jednakże dając programowi większą ilość czasu wszystkie maile były wysłane, a kilka pozostawiało kopie w roboczych. Działać działało, ale ręczne sprawdzanie to nie jest rozwiązanie.
 4. Dzień dobry, Czy rozwiązaliście Państwo problem? Jeżeli tak oraz wzięliście już Państwo pod lupę wyłączenie przez Google obsługi tzw. less secure apps link to proszę o kontakt. Od wczoraj nie mogę pobierać ani wysyłać wiadomości z Nexo, co wg supportu googla spowodowane jest właśnie powyższym. Wersja 27.0.0.2 dla Subiekta Nexo oraz pozostałych programów dla BR w wersji PRO.
 5. Dzień dobry, Jesteśmy w trakcie przenosin z GT na Nexo. Nasz klient co miesiąc przesyła nam faktury sprzedażowe w formacie edi++ (w pliku opisany jako wersja 1.05) z programu Gastro Klasyka Szef (Gastro Szef). Do tej pory Rachmistrz GT wczytywał pliki bez problemu, z tym jest nie inaczej, natomiast Rachmistrz Nexo wyrzuca błąd (jak w w załączeniu) "Błąd w linii 2. Nie można skonwertować wartości "201908210000000" na "Boolean"" adnotując dalej sprawdzenie wersji. Czy mogę ufać diagnozie Rachmistrza czy mam szukać problemu gdzie indziej?
 6. Podbijam temat: jako, że dalej nie rozumiem powodu, dla którego w kartotece klienta możemy ustawić wszystko za wyjątkiem preferowanej indywidualnej stawki VAT, do której przepisywane są wartości z zapisu w KPiR. Schemat jest daremną funkcją ze względu na ograniczoną ilość skrótów (abstrahując od potrójnego hotkey'a rozbitego na całej szerokości klawiatury, co jest w ogóle śmieszne z punktu widzenia szybkiego wprowadzania dokumentów), wprowadzanie od strony ewidencji VAT, przy różnorodności dokumentów otrzymywanych od klienta jest zbędnym zachodem, do tego trzeba sporządzać schematy dekretacji... a i tak za miesiąc trafię na sytuację, która wymaga kolejnego. Wystarczyło zaimplementować tę jedną funkcję, która ma się świetnie w linii GT. Seryjne wprowadzanie dokumentów, bez lawiny dodatkowych ustawień indywidualnych dla danego klienta, jest zwyczajnie uciążliwe, co z kolei sprawia, że chce wrócić do GT. Także: czemu ta funkcja została pominięta/usunięta oraz czy w ogóle bierzecie Państwo pod uwagę jej implementację w Nexo?
 7. Mógłby Pan wskazać, w którym miejscu/kiedy powinienem się natknąć na to okno? Dla sprawdzenia zrobiłem od zera sprawozdanie i nie mam takiej możliwości, ale być może pomijam/przeklikuje się przez coś, co powininem zauważyć. Z góry dzięki EDIT: Znalazłem, dziękuje za info
 8. Informacja dodatkowa to część sprawozdania finansowego, a co za tym idzie, nie podpisuje jej Pani osobno, a jedynie po po dołączeniu jej (jako załącznik) do e-sprawozdania i wyeksportowania pliku .XML e-Sprawozdania podpisuje je Pani w całości. Pliki składane razem ze sprawozdaniem, tj. np. uchwała o zatwierdzeniu sprawozdania, sprawozdanie zarządu z działalności jednostki, etc. składa się jako osobne pliki podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym (uruchomiono usługę podpisywania sprawozdań na obywatel.gov.pl).
 9. Prawdopodobnie jest to kwestia nazwy pliku, który Pani dołącza. Nazwa pliku nie może zawierać spacji i znaków specjalnych. Proszę spróbować nazwać plik jednym słowem lub literą, dodać go do sprawozdania i sprawdzić czy walidacja będzie poprawna. Plik może mieć wiele rozszerzeń, może to być PDF, JPEG, DOC etc. Plik informacji dodatkowej nie musi być podpisany wcześniej, podpisując XMLa sprawozdania finansowego, do którego dołączyła Pani wcześniej informacje dodatkową podpisuje Pani wszystkie elementy sprawozdania. Element "podatki" w dodatkowych informacjach nie zastępuje wymienionego przez Panią rozliczenia różnicy w podstawie opodatkowania, a WF. Jest to element dodatkowy, nie zastępujący żadnych dotychczasowych informacji. Nie będzie można wydrukować wersji papierowej. W tym celu musiałaby Pani posiłkować się programem zewnętrznym dającym taką możliwość. Zg. z UoR SF w formie pliku XML jest oryginałem tego dokumentu.
 10. Tak. Zawsze może Pan wyedytować plik .xml np. w Notatniku, wcisnąć CTRL+F i wpisać "DataSporzadzenia", co znajdzie poniższe <dtsf:DataSporzadzenia> TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ DATA </dtsf:DataSporzadzenia> tu może Pan dowolnie zmienić datę. Nie rozumiem dlaczego Insert ograniczył opcje wpisywania parametrów z ręki dla SF.
 11. Jest Pani pewna, że rok obrotowy pod Administracja -> Parametry -> Lata obrotowe jest ustawiony w odpowiednim zakresie dat?
 12. Nie ma potrzeby podpisywać elementów "ręcznie", kiedy składany jest podpis elektroniczny, który jest równoważny z "ręcznym". Jak rozumiem chodzi Pani o składanie dokumentów do eKRS, a nie sporządzanie sprawozdania (sporządzając sprawozdanie dołącza Pani jedynie plik z informacją dodatkową).
 13. Dzień dobry, Jak rozwiązać problem błędnej kwoty limitu amortyzacji jednorazowej w przypadku niestandardowego roku obrotowego? Przykład: w 2018 r. 216.000,- zł w 2019 r. 214.000,- zł Rok obrotowy podmiotu: 01.09.2018 - 31.08.2019 Przy przyjmowaniu środka do jednorazowej amortyzacji 08.01.2019 r. program podaje limit z 2019 r. (214.000), kiedy podmiot obowiązuje limit z roku 2018 (216.000). Nawet przy ręcznej zmianie w Administracja -> Parametry -> Podatki i koszty -> Roczny limit amortyzacji jednorazowej -> Mali podatnicy i rozpoczynający działalność gosp. to nie dość, że program nie chwyta zmienionego limitu, to dodatkowo przy aktualizacji parametrów nadpisuje zmienione ręcznie parametry. Jak rozwiązać powyższe?
×