Skocz do zawartości

Adam Grzalski

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Witam, Właśnie zorientowaliśmy że transakcje z metodą wysyłki za granicę jak np. Allegro Kurier DPD Holandia (do 10 kg) Nie pobierają się do Sello. Szukałem w słownikach, niestety są tam tylko zdefiniowane metody wysyłek typu Niemcy, Wielka Brytania itd. Ale nie ma tych z przedrostkiem "Allegro Kurier DPD..."
 2. Otóż może mieć około tylu zrealizowanych zamówień Pomyślimy nad ich usunięciem. Dziękuję, drugi link odnośnie przywracania filtrów nakierował mnie, które tabele odpowiedzialne są za te filtry Zobaczę czy uda mi się zmienić przez BD
 3. Witam! Mam taki problem, niektórzy użytkownicy ustawili sobie filtr "Dokumenty z okresu: (nieokreślony)" + "o statusie realizacji (dowolny)" w module Zamówienia od Klientów , co spowodowało (prawdopodobnie) zbyt długą listę do wczytania, przez co nie mogą wejść do tego modułu. Subiekt po długim namyśle po prostu go nie wyświetla. Czy możliwe jest ustawienie z góry filtrów dla użytkowników typu "Dokumenty z okresu: bieżący rok", albo ewentualnie gdzie można doszukać się jakiś ustawień by to zmienić?
 4. Witam, Po restarcie serwera problem zniknął - także uważam go za rozwiązany
 5. Oczywiście, było to moim pierwszym krokiem, niestety dopatrują się przyczyny w Sferze. Co w sumie nie jest też niezrozumiałe, gdyż ich oprogramowanie realizuje ZK na PA, a sama WZ generowana jest automatycznie przez Subiekt GT. Problem prawdopodobnie leży w samym wydruku zadanym poprzez Subiekta do drukarki sieciowej.
 6. Witam! Pojawił się u nas problem - korzystamy z zewnętrznego oprogramowania, które realizuje ZK na PA, na podstawie zamówień z Baselinkera. Program ten stoi na serwerze, realizuje ZK na PA i automatycznie drukuje do drukarek połączonych sieciowo, wszystko działa tak jak powinno poza jednym mankamentem! Nasze WZki, które generują i drukują się automatycznie do PA, posiadają kod kreskowy z numerem WZ jak na zdjęciu poniżej. Niestety poprzez wydruk przez Sferę, do drukarki połączonej sieciowo, wydruk wygląda następująco: Dodam iż borykaliśmy się już z takim problemem na st
 7. Problem został rozwiązany! Dziękuję wszystkim zaangażowanym 😊
 8. Grupowanie automatyczne transakcji po pobraniu w Sello jest włączone.
 9. Udało nam się powtórzyć błąd, zmodyfikowany zapis tracingu wysłany na PRIV. Tym razem jest to notatka o id: 2261517, która wg zapisu powinna być przypisana do ne_ObjectID: 57941 Po chwili zmieniła się na Co jeszcze udało mi się zauważyć, notatka podpięła się do ne_ObjectId, który nie istnieje... nasz najwyższy na dany moment au_Id to 58474
 10. Tracking wysłany na maila, jeżeli nie będzie uwzględniać powyższego, a będzie to potrzebne - poproszę o instrukcję jak to uruchomić, powtórzymy błąd.
 11. Uruchomiłem ten program, udało się odtworzyć błąd z przepinającą się notatką i dopiero po jego wystąpieniu zaprzestałem trackingu. id notatki to 2249085 Jak widać na powyższym notatka została przypisana do ne_objectId = 57491 Po dosłownie minucie notatka znikła z Sello, a w BD wygląda to następująco: ne_ObjectId = 58561 Oprócz powyższych 2 wpisów, nie było innych wystąpień 2249085. Mogę podesłać ten tracking na maila, jeżeli coś to pomoże.
 12. Ok, to rozumiem. Odpowiadając na wcześniejsze pytanie - używamy rozwiązań innej firmy która używa bazy Sello, ale wykorzystuje ona wyłącznie tabele związane z procesowaniem paczek typu dopisanie numeru nadawczego lub zmiana statusu paczki. Dlatego od początku doszukiwałbym się jakiejś zależności w Sello, a dokładniej w module aukcji. Nie ma jakiegoś rozwiązania które przez przykładowo okres 24h mogło śledzić, który proces wywołuje zmiany w w/w tabeli, przez co ne_ObjectId ulega zmianie?
 13. A czy nie ma to związku (strzelam, bo nie wiem jak przypisywane są te notatki) - wznawiamy aukcje X przez allegro, następnie ta aukcja z automatu przeskakuje z zakończonej do trwającej. Załóżmy że ta zakończona aukcja X miała przypisaną notatkę o danym id, ale w międzyczasie (między zakończeniem a jej wznowieniem czasami mija parę miesięcy) coś się nadpisało na tą notatkę, jakaś inna niedawno wystawiona aukcja trwająca Y. W skutek czego notatka z aukcji Y przeskoczyła do aukcji X?
 14. Witam, Przypominam się z tematem, przy nadciągającej fali zamówień, ciągłe sprawdzanie jaki kolor został zamówiony przez klienta opóźnia naszą wysyłkę. Czy w nowej wersji 1.37 coś zostało pod tym kątem zmienione? (nadal operujemy na 1.36)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...