Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Krystian Kolasa

Użytkownik
 • Ilość treści

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Krystian Kolasa

 • Urodziny 01.03.1982

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czy jest jakiś sposób, żeby bezproblemowo migrować Sello z GT do nexo?Sello, które z GT działało od wielu lat bez problemów, teraz poprostu z nexo działa ale w ograniczony sposób.1. Nie można przepiąć na istniejącej bazie sello programu sprzedażowego z GT do nexo. Trzeba zrobić nową bazę sello.2. Nie ma eksportu/importu ustawień sello, więc wszystkie ustawienia od nowa.3. Masa błędów przy synchronizacji z Allegro dotycząca konfiguracji dostawców transportu. Przy czym otwieram sello wpięte w GT i nexo, ustawienia takie same. Podpięta do GT ściąganie transakcji działa bez problemu, a z nexo błąd za błędem.4. Łącząc do GT mamy możliwość wyboru konkretnego asortymentu jako "koszt transportu", przy nexo tworzy usługę jednorazową. Więc za każdym razem trzeba usuwać i dodawać na nowo.5. Tworzenie dokumentów sprzedaży przy połączeniu z GT, pojawia się okno np. FS gdzie można jeszcze coś podmienić (asortymenty). Przy nexo, tworzy automatycznie bez pytania.6. Ten sam asortyment na 2 transakcjach, 50% skuteczności tworzenia dokumentu FS:Największy problem po migracji to oczywiście nr 6, następnie nr 5. Reszta ogarnięta.Jak to naprawić?
 2. FAQ Działa. Po naciśnięciu "sprawdź konto" zaciągnął sobie info o funkcji "Sklep". Ale w ramach ciekawości. Na bazie, którą update`owałem wczoraj, update po update`cie na 1.18.0 nie pojawiło się info o funkcji sklep. Zrobiłem update do 1.18.1 i wszedłem do starej bazy, tzn. tej po update`cie z 1.15.0=>1.18.1, po sprawdzeniu konta w "dane konta" checkbox o sklepie pojawił się Dzięki
 3. za pierwszym razem zrobiłem update z 1.15=>1.18.1 i błąd ten występował. za drugim razem zrobiłęm update tak jak powyżej, wersja po wersji, ale fakt do 1.18.0, nie do 1.18.1. Jednak wg opisu update ten usuwał wystawianie w kategoriach sklepowych i wywalanie się aplikacji. Najciekawsze jest to, że i ja i Klient ma konto allegro z opłaconą opcją "Sklep". Ja mam w sello forę "sklep", Klient nie
 4. a próbowałeś backup bazy, przed aktualizacją, czysta instalacja sello na innym sprzęcie i wykonanie tam aktualizacji??
 5. witam, mam klienta, który miał sello w wersji 1.15. Długo nie używał, dlatego była stara wersja. Przed aktualizacją, jak wchodziłem w "Forma sprzedaży" klient wybierał 30 dni. Po aktualizacji jest tylko 14 dni do wyboru. Dodatkowo, przed aktualizacją i po aktualizacji nie ma formy sprzedaży "sklep". Jest nadal tylko Aukcja i Kup teraz. W nocy robiłem aktualizację jeszcze wersja po wersji i...: 1.15=>1.16 30 dni/do wyczerpania jest 1.16=>1.17 30 dni/do wyczerpania jest 1.17=>1.18 30 dni/do wyczerpania nie ma. Czy jest jakiś skrypt, który pozwoli zobaczyć formę sprzedaży "sklep", tak żeby wystawiać z poziomu sello z terminem 30 dni/do wyczerpania??
 6. a tak z ciekawości, nie można zrobić w sello takiego mechanizmu jak w subiekcie na automatyczne backupy? w subiekcie wchodzi się w archiwizator, PPM na bazie, tworzysz harmonogram i jest z głowy. działa za każdym razem.
 7. co innego gdy samemu się szuka informacji na ten temat i można to zrozumieć i przyjąć do świadomości. Co innego gdy trzeba to Klientowi wytłumaczyć, któremu się polecało ten produkt i sprzedało. Teraz ten Klient ma pretensje do nas typu: "co mi sprzedałeś? To nie działa" Na razie sprawdzając kod, zobaczyłem, że jak wyciąłem 2 linijki z górnym banerem, reszta zaczęła się pojawiać Nie rozumiem tylko, dlaczego jednym miejscu widać ten górny baner, a w innym nie. Tak jakby każda z zakładek tworzenia szablonu była inaczej pisana/inaczej interpretowała kod HTML
 8. witam, klient dostał od webmaster`a zajmującego się jego stroną szablon aukcji w szacie graficznej odpowiadającej jego stronie www. Problem polega na tym, że zrobił to na DIV`ach w efekcie jak chce podejrzeć szablon w "Edytorze graficznym", górny baner jest nie widoczny. Jest za to widoczny w "Podgląd z autotekstem". Jeśli wkleje ten kod html w przeglądarce, tworząc tą aukcje z poziomu kreatora allegro, baner pojawia się bez problemu. Sello jest w wersji 1.13.1. Czy Sello w różnych zakładkach szablonu różnie interpretuje kod html?
 9. skoro te zakładki sa już przecież stworzone w karcie "nowa aukcja", to nie można ich podpiac pod towar? Wtedy z poziomu towaru wybieramy kategorie aukcji, a na jej podstawie cechy produktu standardowo pewnie nie jest to takie latwe
 10. no i wlasnie oto chodzi, żeby nie było do każdego towaru oddzielnego szablonu przecież. Jeśli np. jest grupa towarów, tak jak u mnie routerów (29 wersji) to robie 1 szablon, w którym opis towaru i tytul aukcji jest pobierany z towaru, tylko trzeba później recznie zmieniac te ustawienia "Specyficzne". Gdybym ustawil to z poziomu Towaru, to 1 szablon zalatwil by wszystko. Gdybym chciał mieć 50 szablon, oddzielnie pod każdy towar to bym uzywal innego programu
 11. witam, Wystawiając nowa auckje musimy/powinnismy wypelnic zakladke "Specyficzne". Jest tam info dotyczące kategorii produktu i na podstawie jej wyboru sa jakies konkretne cechy tego produktu do wyboru. Czy daloby rade dolozyc zakladke "Specyficzne" do towaru? W ten sposób nie będę musial za każdym razem wypelniac tego przy wypelnianiu aukcji. Pociagnie sobie z towaru i z glowy. Moim zdaniem mocno by to ulatwilo wystawianie aukcji
 12. no dobra, dostałem podpowiedź z InsERT`u, jak obejść ten problem. Ja użyłem do tego Management Studio. Składnia SQL`a to: UPDATE tw__Towar SET tw_Charakter = '<tutaj HTML>' WHERE tw_Id = <tutaj id towaru> lub zamiast tw_Id ja używam tw_Symbol przykład: UPDATE tw__Towar SET tw_Charakter = '<TABLE BORDER=1><TR><TD>1</TD></TR></TABLE>' WHERE tw_Symbol = 'VIGOR2920VN' Wg mnie jest to tymczasowe rozwiązanie. Wolałbym, żeby w SubiektGT lub Sello był ten prosty przełącznik na wersję HTML.
 13. Dokładnie tak robi, czyli wkleja kod HTML jako zwykły tekst. Bardziej chodzi mi oto, że jak tworzy się nową aukcję to w opisie jest "Edytor graficzny/Edycja kodu HTML/Podgląd". Gdyby dało się coś takiego podpiąć też pod Towar/usługę to by rozwiązało problem. W końcu tworzenie aukcji ma polegać na tym, że szablon aukcji pobiera dane z opisu towaru, nie tworzyć ręcznie przy nowej aukcji. Poruszyłem ten temat też na forum subiekta, w końcu sello ten opis ma pobierać z opisu towaru subiekta, ale to jest mało istotna zmiana więc nie wiadomo kiedy to będzie zrobione, a przynajmniej dla mnie, byłoby to duże ułatwienie, jeśli sello ma pobierać dane z opisu towaru.
 14. witam, Czy istnieje możliwość korzystania z opcji towaru/Podstawowe/Opis, odpowiednik - "pełna charakterystyka pozycji" w SubiektGT, z przelaczeniem na HTML? Wklejajac opis kopiowany ze strony, opis strasznie się rozrasta. Efekt jest taki, ze sello nie może wystawić aukcji bo aukcja przekracza 64k. Jak wklejałem jako HTML opis produktu do treści aukcji sello, okazuje się, ze opis zajmuje ok 34 tys znakow, a nie 152 tys znakow. Wklejając kopiowany opis bezpośrednio ze strony, formatowanie dodawane jest za każdym razem do każdej tabeli, tr, td, ul, li, itd. Jeśli wklejam html to tworzonej aukcji z poziomu sello, przełączam sie na podgląd, znowu kopiuje i taką wersję wklejam do opisu towaru wówczas kod html zajmuje zdecydowanie mniej.
 15. To może inaczej. Gdyby to były pojedyncze przypadki takich aukcji to bym robil tak jak do tej pory, czyli przed zatwierdzeniem ZK edytowalbym recznie, ale wystawiam aukcje na program antywirusowy, z licencja od 1 do 9 uzytkownikow w 3 wariantach. Wiecej nie chciało mi się tworzyć I teraz, na aukcji jest np.: program dla 3 uzytkownikow 1 rok, a na fv musi być 1 produkt 3 sztuki; dla 5 uzytkownikow, na fv 1 produkt 5 sztuk. Z montowaniem produktów nie jest taki zly pomysl, ale generuje kolejny smietnik w kontenerze "Towary i usługi" w SubiektGT. Wychodzi na to, ze laczac sello z subiektem najlepiej sprzedawac produkt 1 do 1 sztukowo.
×