Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Maciej N.

Użytkownik
 • Ilość treści

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Maciej N. wygrał w ostatnim dniu 17 grudnia 2019

Maciej N. ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

8 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czy u Was też w MS Allegro część transakcji nie jest zgrupowana i nie ma zaznaczonych wpłat?
 2. @Bartosz Rosa Czy wiadomo coś w tym temacie?
 3. Jeśli zmontujesz komplet, to pomniejsza Ci stany poszczególnych składników tego kompletu. W tej chwili nie można powiązać kilku towarów z Subiekta z jedną aukcją, natomiast Sello Team rozważa wprowadzenie takiej funkcjonalności. Sam na nią czekam, bo mam sporo kartotek z kompletami (właściwie tylko na potrzeby Allegro), przez co coraz trudniej się tym zarządza oraz dodatkowo przed wystawianiem dowodów sprzedaży trzeba te komplety zmontować.
 4. Jeśli korzystasz z Subiekta, to tam można coś takiego ustawić - blokada zapisu faktury dla kontrahenta bez NIPu lub komunikat ostrzegawczy. Można się jednak natknąć na info, że ta funkcja nie zawsze działa prawidłowo. Administracja -> Parametry -> Faktura sprzedaży
 5. Skoro paczki nie mają jeszcze numerów nadań, to można to zmienić i wezwać później kuriera z poziomu managera paczkomatów.
 6. Tam gdzie podawałeś Id i token z InPostu (ustawienia, słowniki, sposoby dostawy?).
 7. Zdarza się, że grupujemy transakcje, dla których operatorem płatności jest i PayU i P24. Przykład: klient złożył zamówienie ale zapomniał o jakimś produkcie i za chwilę składa kolejne, gdzie operator jest inny niż w pierwszym zamówieniu. My takie transakcje grupujemy, ale aktualnie w SGT jak ktoś ma porobione cesje (PayU, P24 itd.) to do takiej transakcji i tak nie może wystawić jednego paragonu... Czasami jak klient robi dopłatę przez Allegro, to też może być inny operator niż przy pierwotnej wpłacie.
 8. Witam, Chcę w końcu wprowadzić w SGT przy użyciu pól własnych lokalizację towarów w magazynie a następnie zacząć korzystać z wydruków w Sello (zbiorcza lista towarów do spakowania oraz pojedynczo każde zamówienie na osobnej kartce). Aktualnie działam wg poniższego schematu: 1. Drukuję w MS Allegro zamówienia oraz zbiorczą listę wszystkich sprzedanych towarów. 2. Przeglądam e-maile od klientów i wpłaty i w razie potrzeby na zamówienia nanoszę poprawki (zmiany adresu, zmiany wariantu towaru, zmiany paragonu na FV, wpłata przez Przelewy 24 - PayU jest u mnie domyślnym sposobem płatności). 3. Drukuję paragony i FV z uwzględnieniem odpowiedniej płatności (mam porobione cesje) i przypinam je pod zamówienia. 4. Drukuję listy przewozowe i przypinam je pod zamówienia. Z tego co widzę, w Sello wydruki można robić dopiero dla paczki, tak więc aktualnego schematu działania nie mogę powtórzyć. Zainteresowała mnie też opcja zbiorczego wystawiania paragonów, czy ona działa? Jeśli tak, to i tak później musiałbym na niektórych paragonach poprawiać formę płatności, bo Sello ma ograniczone powiązania i nie da się tego teraz idealnie ustawić. Czy macie jakieś rady, jak to wygląda u Was? Pozdrawiam, Maciej
 9. A to nie wiedziałem ale mimo wszystko można by chyba wrzucić takich kontrahentów na jedną kartotekę i zaznaczyć nadpisywanie danych? Trzeba by się tematowi kontrahentów przyjrzeć i przemyśleć parę rzeczy, ale moim zdaniem wymaga on chociaż drobnej przebudowy... (przykładowo to co opisałem wyżej).
 10. Można. Wystarczy wyłączyć blokadę w SGT. (parametry -> towary i usługi -> kompletacja) Chociaż osobiście czekam za możliwością podpinania wielu towarów pod jedną aukcję, bo aktualnie mam masę mało przydatnych kartotek z kompletami, przez co w SGT tworzy się bałagan. Dodatkowo przed wystawianiem paragonów/faktur trzeba w SGT zmontować te komplety, więc zajmuje to trochę czasu. Chyba masz na myśli ZESTAWY i RABATY z Allegro? Skoro ktoś dokonał zakupu na jednej aukcji a na paragonie będzie miał kilka pozycji, które składają się na komplet z tej aukcji, to robiąc odstąpienie przez Allegro robi z je automatu na towar z aukcji a więc na całość. W takiej sytuacji nie ma raczej obowiązku przyjęcia zwrotu na część towaru. Chyba, że nie jest problemem dla Ciebie sprzedaż pojedynczego elementu z takiej aukcji - w sensie że możesz go dokupić u dostawcy, wtedy można się z kupującym dogadać...
 11. My dostaliśmy info z Allegro, że wszystko jest ok.
 12. Nie, przesyłki nie miały zwróconego nr z ShipXa. W międzyczasie powiązałem konto Allegro z managerem paczkomatów (nie wiem czy to coś pomogło) i wykonałem powyższą czynność i wszystko ruszyło. Dziękuję.
 13. Witam, Czy u Was też po wysłaniu przesyłek do managera paczkomatów (konfiguracja InPost ShipX) w Sello a także w managerze paczkomatów nie pojawiają się te przesyłki? Brak błędów. Nie można też wysłać ich ponownie (komunikat pokazuje 0 przesyłek 'dostępnych' do wysłania). Rano jeszcze wszystko działało normalnie...
 14. +1 Dodałbym do tego możliwość podpięcia wielu towarów pod jedną aukcję o czym było już wspominane oraz przebudowę wystawiania faktur. Nie wiem jak jest u innych, ale u nas jest dużo klientów, którzy dokonują zakupu, wybierają FV i za jakiś czas wracają, znowu wybierają FV ale dokonują zakupu z innego konta, przez co w SGT tworzy się nowa kartoteka kontrahenta z NIPem który jest już w bazie. Widziałbym to tak, że z racji że NIP jest niepowtarzalny, to przy wystawianiu FV program weryfikuje czy dany NIP znajduje się w bazie, jeśli tak to wystawia FV na tego kontrahenta (wcześniej np nadpisując adres na nowy jeśli się zmienił). Jeśli kontrahenta (NIPu) nie ma w bazie, to tworzy nowego. Przydałaby się też rozbudowa nadawania symbolu kontrahenta - np nadawanie symbolu automatycznie na podstawie ustawień z SGT (czyli kolejny nr) plus opcja zapisywania NIP tylko w formacie cyfr, bez odstępów, bez -.
 15. Dziękuję, podane rozwiązanie pomogło.
×