Skocz do zawartości

Jakub Wawrzeńczak

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

203 wyświetleń profilu

Jakub Wawrzeńczak's Achievements

0

Reputacja

  1. Witam, zwracam się z pytaniem do użytkowników jak i również do osób z InsERTu: Jakie macie dobre praktyki dot. dodawania nowych towarów do bazy asortymentu? Obecnie baza urosła do 15000 towarów i same grupy nie wystarczają. Podzielcie się swoimi sposobami na dbanie o porządek w bazie towarów. Osobiście korzystam z cech i grup (cechy tylko dla wybranych, głównych producentów towarów, którymi handluję, grupy dla wszystkich towarów). Korzystam z domyślnych symboli, być może warto byłoby się zainteresować nad zmianą nadawania symboli? Jakie są wasze przemyślenia?
  2. Dokładnie tak! Nazwa raportu na pierwszy rzut oka nie wskazywała, że tego potrzebuję Dziękuję za pomoc!
  3. Dzień dobry, zwracam się z prośbą o pomoc w przygotowaniu raportu, który będzie zawierać numery faktur zakupu dla wybranych towarów. Domyślny raport 'Zakup wg asortymentu' pozwala na wyszukanie wymaganego asortymentu wg dat ale dla każdego towaru trzeba wchodzić ręcznie aby dobrać się do listy faktur zakupu. Często te dokumenty powtarzają się dla różnych produktów. W sytuacji gdy potrzebuję wyciągnąć numery faktur zakupu z jednego miesiąca czy kwartału to asortymentu do wyklikania jest mnóstwo. Chciałbym ułatwić sobie to zadanie przez wygenerowanie raportu, który od razu przedstawi numery faktur wraz z datą i kontrahentem. Ważne jest dla mnie wyszukiwanie w asortymencie po nazwie towaru, który zawiera wymaganą frazę (np. nazwa producenta) i przedstawienie faktur zakupu dla założonego okresu czasu. Próbuję jakoś skleić własny raport ale nie wiem jak połączyć Asortyment z Dokumentem. Poniżej fragment tego co napisałem: SELECT dok.Id AS Id, dok.DataWydaniaWystawienia AS Data, dok.NumerZewnetrzny AS NumerDokumentu, p.NazwaSkrocona AS Kontrahent FROM [ModelDanychContainer].[Dokumenty] AS dok LEFT JOIN [ModelDanychContainer].[Podmioty] AS p ON p.Id = dok.PodmiotId WHERE dok.DataWydaniaWystawienia BETWEEN {DR:Data} AND dok.Symbol LIKE 'FZ' Dzięki za pomoc!
  4. Rozbudowa obecnie nie wchodzi w grę, ale rozwiązałaby problem bo każdy z kasjerów logowałby się na siebie. Zdecydowanie brakuje rozwiązania logowania poprzez PIN lub kartę magnetyczną. Wtedy dowolny pracownik mógłby skorzystać z dowolnego stanowiska (niezależnie czy jest ich 1, 5 czy 20). Pozdrawiam
  5. Pozycja 6 (płatności za zakupy) - zdarzają się przesyłki pobraniowe, które opłacają pracownicy więc musimy gdzieś odnotować minus z kasy. Udało mi się to ogarnąć z funkcją Podliczenie Kasy - zlicza mi wszystkie transakcje dla danego stanowiska kasowego (paragony, faktury oraz zakupy)
  6. Tak, tutaj błąd z mojej strony - kasy fiskalne nie powinny być przypisane do kasy głównej. Czyli Podliczenie Kasy załatwia mój problem? Czy można gdzieś w tym raporcie wstawić stan początkowy kasy?
  7. Ok, już znalazłem problem - wliczane są KP pochodzące ze sprzedaży odebranej z kas fiskalnych (SF). Teraz potrzebuję znaleźć możliwość skonfigurowania jakie transakcje są mi potrzebne do takiego raportu
  8. Jestem w trakcie sprawdzania opcji Podliczenie Kasy (Podliczenie Finansów jako stan początkowy pokazuje mi całkowity obrót gotówki od początku pracy subiekta). Niestety w Podliczeniu Kasy zgadza się tylko płatność kartą - kwota w subiekcie = kwota z raportu z terminala. Gotówka nijak ma się do raportu dobowego z drukarki fiskalnej. Nie jest nawet blisko tej kwoty. Teoretycznie Paragony gotówkowe (raport) + faktury gotówkowe powinny być kwotą przychodu w Podliczeniu Kasy, a tak nie jest. Jakie operacje są tam brane? może coś źle sprawdzam?
  9. Jest dwóch użytkowników, jedna kasa, wszystkie pieniądze lądują w jednej szufladzie i chcę rozliczyć kasę niezależnie od użytkowników sesja kasowa na to nie pozwala bo muszę wskazać konkretnego użytkownika, a w przypadku gdy każdy z pracowników podpisuje się jako osoba wystawiająca nie jest to możliwe. Chcę rozliczyć wszystkie transakcje na danym stanowisku (paragony, faktury, zwroty) bez wchodzenia w szczegóły ile ( za ile ) transakcji obsłużył pracownik 1 lub 2. Dla przykładu mam raport dobowy na 10k + faktury pracownika 1 na 5k i pracownika 2 na 5k. Uwzględniając 1k gotówki w kasie na start powinienem mieć na koniec dnia 21k. Chcę aby Subiekt podsumował mi dany dzień (tak jak się to robi dla poszczególnego pracownika w sesji kasowej) tzn. wiem ile było na początku dnia, chcę wiedzieć ile powinno być na koniec i sprawdzam to ze stanem rzeczywistym. Niestety nie jest to sklep spożywczy czy drogeria gdzie mogę postawić człowieka na 8h i zostawić go na stanowisku. Branża rolnicza wymaga ciągłego doradztwa a żeby coś takiego zrobić to musiałbym mieć 10 stanowisk, które po 3 miesiącach pełnego sezonu byłyby nie używane (ale generowały by koszty, nie wspominając o ilość potrzebnej przestrzeni na przygotowanie tylu stanowisk). Do tego pracownicy cały czas muszą odchodzić od kasy aby wydać towar i w to miejsce wchodzi druga osoba obsługująca kolejnego klienta. Nie jest to samoobsługa i nigdy nie będzie. Podobnie sprawa wygląda z kasą fiskalną (przygotowaną głównie pod detal), ale tutaj robię różnicę raportu dobowego z terminalem i wychodzi mi ilość gotówki, która powinna być w szufladzie - tam gotówka zawsze się zgadza (a jeżeli nie, to łatwo po monitoringu sprawdzić dlaczego). Jedyne rozwiązanie, które przychodzi mi do głowy to utworzenie użytkownika Subiekta o nazwie "Kasjer Główny" (lub czymś podobnym) i na niego logować pracowników, na niego wystawiać paragony (na wydruku fiskalnym nie ma podanego użytkownika, który wystawił paragon), ale co w przypadku faktur gdy zamiast imienia i nazwiska pojawi się "Kasjer Główny". Jak to obejść? A może lepiej skrobnąć jakiś raporcik w SQLu, który wyliczyłby mi to co potrzebuję? Pozdrawiam
  10. Chciałbym w prosty sposób rozliczyć kasjerów ze stanu kasy na koniec dnia. Obecnie ręcznie podliczają wszelkie przychody i rozchody: 1. Got. początek dnia | 2. Raport fiskalny | 3. Raport terminal | 4. Faktury | 5. Zwroty | 6. Płatności za zakupy | 7. Rzeczywisty stan kasy 1 + 2 - 3 + 4 - 5 - 6 = 7 Wszystko jest liczone ręcznie, pochłania zbędny czas, wprowadza możliwość popełnienia błędu przez pracownika i brak pełnej kontroli, bo papier przyjmie wszystko... Ważne jest, że przy tym jednym konkretnym stanowisku pracują 2 osoby, które wystawiają głównie faktury (rzadziej paragony + faktury detaliczne). Tak jak raporty z drukarki fiskalnej mogą być "bezimienne" - nie interesuje mnie kto ile paragonów wystawił to jednak faktury muszą być wystawiane przez konkretne osoby. Sesja kasowa odpada, bo trzeba tam przypisać konkretnego (jednego) pracownika. Co mogę zrobić w takiej "konfiguracji" stanowiska
  11. Oczywiście - ale co w przypadku gdy z jednego stanowiska korzysta kilka osób ? Często pracownik A ma otwarty jedną transakcję i w tym samym czasie pracownik B wystawia fakturę. Jak w takiej sytuacji rozwiązać ten problem?
  12. Dzień dobry, Mam pytanie dot. rozliczenia stanu kasy na koniec dnia. Mamy we firmie 2 stanowiska - jedno to kasa fiskalna, synchronizowana z Subiektem, który kilka razy w ciągu dnia odbiera sprzedaż celem aktualizacji bieżących stanów. Rozliczenie z tamtej kasy można zrobić ręcznie (raport z kasy = gotówka - raport z terminala - stan początkowy kasy). Taka operacja szybko sprawdza czy stan rzeczywisty kasy zgadza się z raportem. Większy problem jest przy drugim stanowisku sprzedaży, tj. komputer z Subiektem na pokładzie. Tutaj są wystawiane faktury (gotówka, karta, przelew), przyjmowane KP (faktury z terminem płatności), paragony (karta, gotówka), faktury detaliczne do paragonów (specyficzna grupa klientów, która potrzebuje faktur a nie ma firm - np. rolnik ryczałtowy i biorą zakupy na przelew). Do tego zwroty i korekty + ewentualne płatności za faktury zakupu (staramy się unikać, ale czasami zdarzą się płatności gotówkowe). Dodatkowym utrudnieniem jest to, że w tym samym czasie mogą być otwarte np. 3 transakcje z czego każda jest innego pracownika, który przy wystawianiu dokumentu zmienia osobę wystawiającą dany dokument. Czy w związku z tym powinienem utworzyć użytkownika "Kasjer", który będzie otwierać sesję kasową, wprowadzać stan początkowy i w ten sposób rozliczać kasę? W przypadku paragonów nie ma dla mnie znaczenia kto go wystawił, gorzej dla faktur i zwrotów bo tam podpisuje się konkretna osoba, a nie "Kasjer". W jaki sposób mogę to obejść? Macie jakieś wskazówki lub rady? Jesteśmy raczej małą firmą, która nie ma stanowisk kasowych jak w marketach, a często sprzedawcy odchodzą od kasy, aby zająć się doradztwem i obsłużyć klienta i później wracają do kasy. W pełni sezonu ogrodniczego raczej nie możemy sobie pozwolić na uziemienie jednego pracownika przy kasie, gdzie trzeba latać nad klientem, a nawet jeżeli zatrudnilibyśmy dodatkowo chociażby jednego sprzedawcę to obecna infrastruktura nie pozwala na zrobienie "marketowego" stanowiska. PS. Planuję przejść również na moduł Szybkiej Sprzedaży (obecnie dostępny w laboratorium subiekta). Tutaj bym miał podobny problem z zalogowaniem "Kasjera" a wyborem osoby przyjmującej zwrot czy wystawiającej fakturę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...